18 ihlal, eski teknik direktör Jeremy Pruitt yönetiminde Tennessee futboluna yaklaşık 60 bin dolara mal oldu

NCAA, Tennessee’nin futbol programını, gelen oyunculara ve eski teknik direktör Jeremy Pruitt’in altındaki oyunculara verilen yaklaşık 60.000 $ değerinde izin verilmeyen işe alım avantajları için 18 iddia edilen Seviye I kural ihlaliyle suçladı.

Diğer suçlamaların yanı sıra Pruitt, iki anne adayına yaklaşık 9 bin dolar vermekle suçlanıyor. Eşi Casey, anne adayının araba ödemesi yapmasına yardımcı olmak için toplam 12.500 dolar tutarında 25 nakit ödeme yapmakla suçlanıyor.

NCAA, iddialarla ilgili bir iç soruşturmanın ardından Ocak 2021’de Pruitt’i görevden alan Tennessee’nin, NCAA müfettişleriyle işbirliği ve görevi kötüye kullanma konusundaki dürüstlüğü nedeniyle kurumsal kontrol eksikliği ile suçlanmadığını söyledi. NCAA. Cuma günü üniversiteye.

Tennessee Şansölyesi Donde Plowman yaptığı açıklamada, “Bu sürecin her adımında, NCAA’nın üyelerin yeni anayasasında tekrarlanan uzun süredir devam eden değerlerini örneklemek için hızlı ve kararlı adımlar attık.” Dedi. “Üniversite, futbol programıyla ilgili iddiaları tam olarak araştırmak için dışarıdan bir danışman tuttu, futbol antrenörlerini ve personelini askıya almak için derhal harekete geçti ve bulgularımızı NCAA uygulama personeli ile paylaştı.”

NCAA, gönüllüleri “futbol programının resmi olmayan ziyaretler düzenlemesini ve NCAA işe alım yasasına uyumu yeterince izlememekle” suçladı.

NCAA, Pruitt’i bir uyum ortamı yaratmamak ve personelini denetlememekle suçladı. Pruitt ayrıca, “müstakbel öğrenci-sporculara ve onların aile üyelerine veya adaylarla ilişkili kişilere uygunsuz teşvikler ve izin verilmeyen eğlenceler şeklinde ek faydaları bilerek düzenlediğinde, sağladığında ve sağladığında, sağladığında ve sağladığında NCAA Etik Kurallarını ihlal etmekle suçlanır. öğrenci-sporcular.” ve çok sayıda kişiye nakit ödeme yaptığı bildirildi.

“Gurur, personelini denetlediğini veya futbol programında elverişli bir ortamı desteklediğini ve personelinin iki yıllık bir süre içinde en az bir düzine NCAA yasasını bireysel olarak ihlal ettiğini göstermedi. 1’den 9’a kadar suçlamalar,” suçlamaların bildirimi, doğası gereği, J. Pruitt, uyumun paylaşılan bir sorumluluk olduğunu gösteremedi veya tüm koçların ve personelin NCAA kurallarına uyacağına dair net beklentiler oluşturamadı. Bu, mevcut ve potansiyel sorunların uyum personeline derhal bildirilmesini içerir.”

NCAA, Pruitt ve personelini, Covid-19 pandemisi nedeniyle kampüste işe alım faaliyetlerine izin verilmeyen bir yıl boyunca kesintiye uğrayan altı acemi ve ailelerini ağırlamakla suçladı. NCAA, gönüllülerin Temmuz 2020 ile Kasım 2020 arasında dokuz hafta sonu boyunca resmi olmayan ziyaretler için fırsatlar sunduğunu ve potansiyel müşterilere 12.000 $ değerinde ücretsiz konaklama, yemek, ulaşım ve diğer avantajlar sunduğunu söyledi.

Potansiyel müşterilere teklif edildiği iddia edilen avantajlar arasında, tırnak salonu tedavileri ve bir öğrenci-sporcu teknesinde Tennessee Nehri’nde geziler vardı.

NCAA, koçun eşlerinden biri olan Casey Pruitt ve/veya Niedermayer’e bir güvenlik depozitosu ve Knoxville, Tennessee’ye taşınmaları için ilk kira ödemesi için 3.200 dolar verdi. Üniversite tarafından ESPN’e gönderilen iddialar üzerine kişinin adı değiştirildi.

Tennessee atletik direktörü Danny White yaptığı açıklamada, “İddialarımızın bildirilmesi, bu süreçte beklenen ve gerekli bir adımdır – üniversitemizin kararlı ve şeffaf eylemlerle başlattığı bir adımdır.” Dedi. “Bu bizi nihai bir çözüme bir adım daha yaklaştırıyor. O noktaya kadar bu vakayı ayrıntılı olarak tartışamam. Üniversite olarak yaşananların sorumluluğunu üstlenmemiz gerektiğini anlıyoruz, ancak mevcut ve gelecekteki öğrencimizi korumaya kararlıyız. -sporcular.”

Çok sayıda Düzey I ihlaline rağmen, NCAA icra yetkilileri üniversiteyi kurumsal kontrol eksikliği ile suçlamamayı seçti ve gönüllüleri soruşturma sırasındaki işbirliğinden dolayı övdü.

Suç duyurusunda, “Şirketin soruşturma sırasındaki eylemleri, olası ihlallere ilişkin herhangi bir şirket soruşturması için standart olmalıdır” dedi. “Soruşturma boyunca, şirket çeşitli şekillerde örnek teşkil eden bir işbirliği sergiledi. Şirketin başkanı, futbol etkinliğindeki olası ihlal iddiaları konusunda uyarıldığında, şirket iddiaları araştırmak için hızlı bir şekilde harekete geçti ve çeşitli ihlalleri doğruladı.

Pruitt, Tennessee’de genel olarak 16-19 ve SEC rakiplerine karşı 10-16’ydı. Vols, baş antrenör olarak ilk kez Pruitt yönetiminde AP sıralamasındaki rakiplere karşı 2-11 oldu. Pruitt, 2021’de New York Giants’ın kıdemli savunma analisti olarak görev yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.