2018’de cezaevinde gangsterleri öldürmekle suçlanan 3 kişi

2018 cezaevinde üç kişi suçlandı Ünlü gangster James “Whitey” Bulger öldürüldüMerkez yetkilileri Perşembe günü söyledi.

Fotoğrafın Kias, 55; Paul J. Decologero, 48; Ve Sean McKinnonABD Batı Virginia Kuzey Bölgesi Savcılığı yaptığı açıklamada, 36 yaşındaki çocuğun birinci derece cinayet işlemek için komplo kurmakla suçlandığını söyledi.

Bir hapishane gardiyanı, Bulger’ın cesedini 30 Ekim 2018’de saat 8: 21’de, Florida’daki federal hapishaneden 12 saatten daha kısa bir mesafede, Bruceton Mills, Batı Virginia’daki Birleşik Devletler Hapishanesi Hazleton’da buldu.

Photios “Freddy” Ghias, 14 Nisan 2009’da Springfield, Mass’ta Al Bruno cinayeti davasında mahkemeye çıktı.AP dosyası aracılığıyla Dan Drieger/Cumhuriyetçi Parti
Sean McKinnon.
Sean McKinnon.Aile fotoğrafı

Savcılara göre, Gias ve DeCologero, Bulger’ı kafalarına defalarca vurmakla suçlanıyor.

Gias ve DeCologero, birinci derece cinayet ve ciddi bedensel yaralanmayla sonuçlanan saldırıya yardım ve yataklık etmekle suçlandı.

Rapora göre McKinnon, bir federal ajana yanlış beyanda bulunmakla suçlanıyor.

Gias ve DeCologero, suçlandıklarında parmaklıklar ardındaydı. Bir FBI sözcüsüne göre McKinnon, FBI Jacksonville tarafından Ocala, Fla.’da tutuklandı.

Memurlar daha önce açıklanan Cinayetten ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Ghias, Bulger cinayetinin baş şüphelisi oldu. Federal savcılara göre, 1990’larda ve 2000’lerde New England Mafyası için bir uygulayıcıydı ve bu da onu bir Bulgar rakibi haline getirdi.

Bulger, Boston’daki İrlanda mafyasının lideri ve gizli bir FBI muhbiriydi.

McKinnon, Geass’ın Hazleton’daki hücre arkadaşıydı ve burada Vermont’taki bir silah dükkanından silah çalmaktan sekiz yıl hapis yattı. Her iki adam da – DeCologero ile birlikte – Bulger’ın dövülerek öldürülmesinden saatler sonra hücre hapsine alındı.

McKinnon, bu yılın başlarında NBC News’e şunları söyledi: Masum olduğunu.

Dicologero, mahkum edildiğinde dolandırıcılık ve tanıkları tahrif etmekten 25 yıl hapis yattı.

Kendisi veya Gias’ın onlar adına konuşabilecek avukatları olup olmadığı hemen bilinmiyordu.

2011’de Kaliforniya, Santa Monica’da yakalandığında tekerlekli sandalyede olan ve Jack Nicholson’ın “Köstebek”teki karakterine ilham kaynağı olan Bulger, 16 yıldır firardaydı. 2013 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

2019 yılında, Bulger’ın ailesi 200 milyon dolarlık haksız ölüm davası açtıYetkililer, Hazleton’a nakledildiğinde “kasıtlı olarak” onu tehlikeye attıklarını söylediler. Bir hakim davayı reddetti Geçen yıl.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.