2022 BMW Şampiyonası Lider Tablosu, Dereceler: Patrick Cantlay, Wilmington’da unvanını başarıyla koruyor

Bir yıl önceki kadar kolay görünmüyor, ancak drama daha zengin. Patrick Cantlay, 2022 BMW Şampiyonası Pazar günü kazandığı zaferle FedEx Cup Playoff etkinliği unvanını başarıyla koruyan PGA Tour tarihinde ilk oldu.

Son tura yakın arkadaşı Xander Schauffele ve en büyük rakibi Scott Stallings’in tek vuruş önünde girerek, şampiyonluk kolay gelmedi. Cantley, dönüşün etrafındaki üç delikte iki bogey yaptıktan sonra, Stallings tarafından kurulan iki vuruş önde ve başka bir yakın çağrının üstünde buldu.

2021 sezonu zaferler ve zenginlikler getirirken, 2022 yakın çağrı üzerine yakın çağrı getirdi. Üç kez ikinci olan Cantlay, haftaya spordaki en tutarlılar arasında girdi, ancak kredisine göre tek bir galibiyet alamadı. Molalar, oynayan rakiplerinin yönüne gitti; WM Phoenix Açık’ta bir playoff galibiyetine bir devrim uzaklıktaydı ve RBC Heritage’da playoff’u uzatmaktan bir tıkalı yalandı. Pazar günü, Wilmington Country Club’da golf tanrıları sonunda barıştı.

Stallings’le savaştıktan ve Stallings’in 17. tee’de birden fazla kuş şansını dönüştüremediği kurşun üstüne kurşunu engelledikten sonra, Cantlay liderliğin bir payını buldu. Tişörtünün sağa kayması için, sonunda yoluna giren ve sonunda onu zafere taşıyan bir sıçrama oldu.

Contley’nin 17’deki topu belli belirsiz bir şekilde fairway’e geri döndü ve sonunda bir fairway sığınağına ya da belki de kalın bir kabalığa dönüştü. Bu anlar maç boyunca sıklıkla yaşansa da, Kantle’ın bir sonraki şampiyonu tanımlayan şey yaptığı şeydi: Kantle bundan faydalandı. Yaklaşımını 6 fitlik bir mesafeye getiren 30 yaşındaki sürücü liderliği elinde tuttu ve BMW Şampiyonası kupasını son kez zarif bir şekilde geri alırken asla arkasına bakmadı.

Contley şu anda sezonda 11 ilk 10’a girdi, kariyerinin en iyisi ve PGA Tour’daki herkesin en iyi notu. Dün sebatın kısa vadede değil, uzun vadede ödüllendirildiği belirtildi. Kısaltılmış üç haftalık FedEx Cup playofflarıyla karşı karşıya kalan Candle, aslında her ikisinden de yararlanma lüksünü sunuyor.

Etkileyici normal sezonunda mantosuna donanım eklemeyi kaçırdı. Tur Şampiyonasına Scotty Scheffler’in arkasında ikinci sırada girecek ve sezon sonrası finaline 8’in altında iki vuruş önde başlayacak.

Contley Pazar günü Delaware’deki galibiyetiyle tarih yazdı ve şimdi Atlanta’da buna ekleme şansı var. Şimdiye kadar hiç kimse arka arkaya FedEx Kupası taçları kazanmadı ve kesinlikle PGA Yılın Tur Oyuncusu’nun aklında, bu yüzden banka hesabına 18 milyon dolarlık bir çek eklemesi için gerçekçi bir şans var. Üst üste ikinci yıl. Sınıf: A+

İşte 2022 BMW Şampiyonası’nda kalan skor tablolarının bir dökümü

2. Scott Stallings (-13): Çoğu gün şampiyonluk adaylarının en iyisi görünüyordu. Tişörtten yeşile kadar zarif olan Stallings, son dört deliğinde kuş şanslarını dönüştüremediği için sonunda yeşillere düştü ve ardından par-3 13’te green’den zamansız bir üçlü vuruş izledi. Bir galibiyet, sekiz yıldan uzun süredir kazanamayan Stallings için daha fazla şey ifade edecek. Hayal kırıklığına rağmen, performansından alınacak pek çok olumlu şey var. FedEx Cup’ta 46. Haftaya giriyor ve muhtemelen 12. sırada, Justin Thomas ve Matt Fitzpatrick’in önünde, hayal etmesi biraz akıl almaz bir şekilde çıkacak. Sınıf: A+

T3. Scotty Scheffler (-11): Dünyanın 1 Numarası St. Jude Şampiyonasında yanlış ayağa kalktı, ancak Memphis’teki herhangi bir yanlışı düzeltmek için hızlıydı. Pazar günü şansı var ve yetersiz kalsa bile, FedEx Kupası sıralamasında Atlanta’ya gidecek. Haftaya Cantlay’in 10 altında ve iki taraf önünde başlayarak, en yakın takipçisinin ayak izlerini takip edecek ve kovalayan sürüyü uzak tutmaya çalışacak. Scheffler, Doğu Gölü’nde kavurucu baharını kıskanılacak bir konuma getirmeyi başardı, ancak tarihi sezonu, dostça bir atıcı ekleyerek üzerine inşa edilebilirdi. Son 10 turnuvasında, Scheffler yedi kez yeşiller üzerinde vuruş kaybetti – üç kez kaybetmedi ve ilk üç içinde bitirdi. A notu-

T5. Corey Connors (-10): Bugünlerde Kanada’dan çıkan en iyi oyuncu olan Connors, FedEx Cup sıralamasında 29. Haftaya giriyor. Onun bowlingi uzun zamandır onun gücü oldu ve Pazar günü büyük bir şekilde geldi. Conners, sırtının ortasında iki bogey yaptıktan sonra sersemlemişti ve iyi bir şey olması gerekiyordu. Bu, 30 yaşındaki oyuncu için, Tur Şampiyonası’ndaki yerini güvence altına almak için demir oyunu son dört deliğinden üçüne tekme kuşları kurduğunda oldu.

Conners, “Bu çok heyecan verici” dedi. “Bu her zaman yılın başında bir hedeftir. Sağlam bir sezon geçirdiğimi hissediyorum. Hala kazananlar çemberine geri dönmeye çalışıyorum, ancak çok sayıda sağlam oyun bana bazı fırsatlar verdi ve gerçekten heyecanlıydı. Gidiyor. Doğu Gölü’ne geri dön.” A notu

T15. Sahid Thikala (-7): BMW Şampiyonasını 72’ye 1 ile açtıktan sonra Degala, 60’larda Tur Şampiyonasına hak kazanmak için art arda üç turda mücadele etti. Isınması sırasında yerleşen sinirlerini televizyonda yayınladığını, ancak evdeki gerginlikte hiçbir yerde görünmediklerini kaydetti. Pazar günü son yedi deliğinden dördünde birdies yapan Deegala, yılların deneyiminin çok ötesine baktı ve PGA Tour’da en iyi 30 oyuncunun sergilediği duruş ve kararlılığı sergiledi.

“Oh, hepsi bu,” dedi Deekala gerginliği hakkında. “Sinirleri hissettiğiniz bir pozisyonda olmak bile iyi bir şey. Sanırım birçok erkeğe söylediğim şey, hey, gerginseniz, bu iyi bir duygu. Gergin olmadığınızı hayal edin. , o zaman ne olur? Belli ki yoğun kaygı, sinirlilik ve rahatlık. Arada ince bir çizgi var ve bu çizgiyi bulmak zor. Ama evet, baskı sadece bir ayrıcalık ve bugün böyle hissettim.” Sınıf: A+

T15 Aaron Wise (-7): Son Adam, erkenden kolayca paketlenebilecek çalkantılı bir son tura sahipti. Wise, ikinci deliğinde duble siper yaparak, tekrar suya girmeden önce gemiyi turunun ortasında doğrulttu. Çift umacı no. 14-15 yaşında, 26 yaşındaki oyuncu Tur Şampiyonasına ikinci biletini almak için arka arkaya üç par yaptı. Wise, son yıllarda büyük şampiyonluklara geçmeyi başardı ve East Lake gezisi ile 2019’dan bu yana ilk kez gelecek yılın Masters’ına davetiye kazanacak. Sınıf: B+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.