2022 Britanya Açık tahminleri, tahminler, oranlar: St Andrews’da Rory McIlroy, Victor Howland’ı yenebilecek dört adam

Golf dünyası Pazar günü Rory McIlroy ve Victor Hovland’ın 150. Açık Şampiyona’da liderlik tablosunun zirvesine oturmasıyla son tura giriyor. Golf Şampiyonası.

McIlroy, St Andrews’deki sekiz yıllık kuraklığını kırmak isteyecek Golfte yılın en iyi hikayelerinden biri, özellikle bu sezon şu ana kadar büyük şampiyonalarda oynadığı, Masters (2.), PGA Şampiyonası (8.) ve US Open’da (T5) ilk 10’da bitirdiği şekilde. Hovland için bir zafer, golfün yükselen yıldızları arasındaki yerini sağlamlaştıracak ve onu, 30 yaşın altında dört kazananın da yer alacağı 2022 büyük şampiyona sezonuna sokacak.

Ama ya Bordo Sürahi’nin galibi son eşleştirmeden gelmezse? Ya biri düşük bir sayı talep ederse ve iki eş liderimiz de pakete geri dönerse? Pazar günü McIlroy ve Hovland’ı yakalama şansı en yüksek kim?

Tarihsel olarak, The Open’daki son turda geri dönüş rekoru, sonunda kazanmak için 10 atıştan üçünü oynayan Paul Lawrie’ye ait. Ancak Jean van de Velde’nin o yıl Carnoustie’de yaptığı gibi McIlroy ve/veya Howland’ın 18. delikte üç vuruşta öne geçme şansları pek olası değil. The Open’daki dikkate değer son tur geri dönüşlerinin son ve gerçekçi örnekleri arasında 2007’de altı vuruşla kazanan Padraic Harrington, 2012’de altı kazanan Ernie Els ve 2013’te beş kazanan Phil Mickelson sayılabilir.

Ama hiçbiri St. Andrews’de değil. The Open’ın St Andrews’de oynanan her 72 delikli baskısının galibi olan Clarett, finale yükseldikten sonra dört vuruş içinde 22 kez sürahiyi ele geçirdi. Justin Ray’e göre. İşte Pazar günü 150. Açık’ın liderlerini yakalayabilecek beş yarışmacı. Caesars Sportsbook üzerinden oranlar

Cameron Smith (-12): Yeşiller üzerinde neredeyse her şeyi yaptıktan iki gün sonra, Smith Cumartesi günü şampiyonanın 54 delikli lideriyle aynı tutarlılıkla vuruşlara katılmadı. Çok fazla kuş kartlamamasına rağmen, Smith 13’ünü iki katına çıkarana kadar turunu bir arada tuttu. Bu hatalar ve hatalar ona liderlik tablosunda fazla yer kaplamadı, ancak bu iki vuruş onu liderleri yakalamak için harika bir konuma getirdi. Şu anki haliyle, sadece 65 ya da 66 civarında bir atış yapmakla kalmıyor, umarım McIlroy ya da Howland 60’larda gol atmaz. Oranlar: 11-1

Cameron Genç (-12): En ateşli PGA Tour çaylaklarından biri, son çiftte iki bogey ve çift bogey’e rağmen 71 yaş altı 1’i nasıl kartladığı da dahil olmak üzere, Açık’taki ilk çıkışında müthiş bir gösteri yaptı. Perşembe günü 64, Cuma günü 69 ve Cumartesi günü 71 alırsa, rotayı tersine çevirip o erken turnuva formuna geri dönerse dikkat çekici olurdu. Ancak işler genellikle böyle yürümez, özellikle de ilk kariyerlerinin başlarındaki oyuncular için. Oranlar: 25-1

Scotty Scheffler (-11): 69 yaş altı güçlü bir 3, hüküm süren Ustalar şampiyonunu liderlik tablosunda bir sıraya yükseltti ve bu muhteşem 2022 sezonunda ikinci bir büyük şampiyonluk için yarışmaya bir adım daha yaklaştı. Scheffler, bu eski saha yeşillikleri üzerinde yaklaşma atışları yaparken şimdiye kadar turnuvadaki en iyi gününü geçirdi ve günde beş birdie yapmanın karşılığını aldı. Pazar günü 68 veya 69’a güvenebilirsiniz, ancak bu puan Rory ve Howland eşit atış yapmadıkça ona Bordo Sürahi getirmez. Si Woo, Kim Scheffler ile 11. sırada oturuyor, ancak 22 büyük startta hiçbir zaman ilk 10’da bitirmedi. Oranlar: 20-1

Dustin Johnson (-10): Kısa par-4’lerde yeşile doğru sürüş uzunluğu ve St. Andrews’de geride kalma becerisiyle Johnson, üçüncü büyük şampiyonluğunu kazanmak için yarışıyordu. Ne yazık ki, bu çabalar Cumartesi öğleden sonra, DJ’in son altı deliğinde (üç) ilk iki turda olduğu kadar çok bogey olduğu için engellendi. Pazar günü çok alçalabilme yeteneğine sahip, ancak üçüncü turun sonlarında eski parkurun tepeleri ve sığınakları ile çevrili olması destansı bir geri dönüş için iyiye işaret değildi. Oranlar: 50-1

2022 Açık Şampiyonası Son Şans Elemeleri

Kyle Porter, Kıdemli Golf Yazarı: McIlroy’un 150. Açık’ı kazanması için sayısız sebep var. Son derece duygusal bir hafta boyunca kendini duygusal hale getirmemek konusunda hayal edilemeyecek kadar iyi bir iş çıkardı. Oyunu tüm yıl olduğu gibi cilalı ve bunu kanıtlamak için skorları ateşliyor. St. Andrews büyülü bir yer ve Tiger Woods’un aynı hafta kazanması, Rory’nin golf tarihindeki en büyük iki zaferden sonra sahneyi terk etmesi, bu parkurda o kadar imkansız ki, bu sadece eski sahada oluyor. Seçim: Rory McIlroy (10/11)

Chip Patterson, Yazar: Fazla düşünmeye gerek yok: Veriler, McIlroy’un Hovland’ın önüne geçme ve Pazar günü Chase’i durdurma şansının %50’den biraz fazla olduğunu gösteriyor. Analiz, bütün hafta yaydığı güven ve Hall of Fame kariyerinde nesiller boyu bir yeteneği ödüllendirmenin zamanı geldi. McIlroy aynı sezonda dört ana dalda hiçbir zaman ilk 10’da bitirmedi ve St. Andrews’deki sekiz yıllık büyük kuraklığını bitirmeye hazırlanıyor. Seçim: Rory McIlroy (10/11)

Patrick McDonald, golf yazarı: McIlroy, sanki eski rotada hiçbir yanlış yapamayacakmış gibi bir ivme dalgası sürüyor. Bu hafta, sık sık saldırganlık ve disiplinin mükemmel karışımıyla oynadığı 2014’e bir geri dönüş. Sekiz yıl sonra, Bordo Kupası’nı tekrar kaldıracak ve Chev Ballesteros ve Byron Nelson’a beş kez büyük şampiyon olarak katılacaktı. Seçim: Rory McIlroy (10/11)

Kyle Boone, Yazar: Ne kadar geri çok uzak? Beş vuruş – bu koşullarda, bu kursta, Bu Yıldızlarla dolu skor tabloları — çok mu fazla? Justin Ray’e göre, St Andrews Açık’ın hiçbir galibi 54-delik işaretinde dört vuruştan fazla geride kaldıktan sonra kazanamadı. Yine de, Scheffler için bir şekilde makul görünüyor. Justin Thomas’ın Mayıs ayındaki PGA Şampiyonası’nda 4. tura gidişini izledikten sonra, Scheffler’in Pazar günü Bordo Sürahiyi alma görevi imkansız görünmüyor. Tüm hafta boyunca iyi oynadı, yaklaşıldığında kazanılan vuruşlarda alanında ikinci sırada ve atıcısı dönmeye başlarsa büyük bir ralli yapacak malzemeye sahip. Seçim: Scotty Scheffler (20-1)

Adam Silverstein, Genel Yayın Yönetmeni: Kazanmayı bırakması McIlroy’un majörlerde iyi oynamak için mücadele ettiği anlamına gelmez. 2014’ten bu yana, sadece bu yıl 30 şansta 10-16. Sorun şu ki, McIlroy genellikle yavaş bir başlangıç ​​yapıyor veya genellikle arka kapıdan gelen düşük 1. Tur puanını boşa harcıyor. McIlroy ilk üç turda 66-68-66’lık skorlarla ısınmaya devam ettiği için bu hafta durum böyle değildi. Rory’nin St. Andrews’deki ev sahası avantajına eşit olduğu açık – kalabalık onun başarısına duygusal olarak yatırım yapıyor – ancak bunu geride tutmayı ve sakin, akıllı golf oynamayı başarıyor. Sekiz yıllık bir kuraklığı bitirmenin 150. Açık’ı kazanmaktan daha iyi bir yolu var mı? Seçim: Rory McIlroy (10/11)

Rick Gehman ve Greg Ducharme, Pazar günü Açık Şampiyona’ya girme ihtimaline bakıyor. First Cut On’u takip edin ve dinleyin Apple Podcast’leri Ve Spotify.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.