25 Ekim Salı günü borsalar açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

NYSE katındaki tüccarlar, 21 Ekim 2022.

Kaynak: NYSE

İşte yatırımcıların işlem gününe başlamaları için en önemli haberler:

1. Çiğnemek için çok şey

Yatırımcılar Salı günü sindirmek için büyük miktarda veriye sahip olacaklar. Birkaç büyük isim zilden önce kazanç bildirdi (aşağıya bakınız) ve S&P Case-Shiller konut fiyat endeksi ve Ekim ayı tüketici güveni okuması gibi yeni ekonomik göstergeler de hazır. Hisse senetleri iki gün üst üste büyük darbe aldı, ancak Salı günü rapor veren şirketler işleri alt üst edebilir. İki teknolojik dev, Microsoft Ve edebiyat, zilden sonra rapor verin. Canlı piyasa güncellemelerini okuyun Burada.

devamını oku: Enflasyon, kazanç aramalarında konuşmaya hakim

2. General Motors kararlı

General Motors CEO’su Mary Parra, 14 Eylül 2022’de Detroit, Michigan’daki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda medya gününde Başkan Joe Biden’ın gelişini beklerken gazetecilere konuşuyor.

Rebecca Aşçı | Reuters

genel müdür bir tane daha gönderdi Gelire büyük darbe Biraz gelir eksik. Büyük Üç Detroit otomobil üreticisi için uzun bir geç oldu. Ancak daha da önemlisi, şirket yıl için kâr görünümünü sabit tuttu. CEO Mary Parra, “GM ürünlerine olan talep güçlü olmaya devam ediyor ve karşılaştığımız ters rüzgarları agresif bir şekilde yönetiyoruz” diye GM’nin rehberliğine bağlı kaldığını söyledi. İlginç bir külçe: GM Financial, tüketicilerin araçları daha düşük faiz oranlarıyla finanse ettiği Covid pandemisinin önceki günlerinin aksine, daha düşük kazançlar bildirdi. Şimdi, Federal Rezerv yükselen enflasyonu frenlemeye çalıştığı için oranlar daha yüksek.

3. Yeni Başbakan, aynı sorunlar

Muhafazakar liderlik adayı Rishi Sunak, BBC’nin Pazar günü Laura Kuensberg’in 4 Eylül 2022’de Londra, İngiltere’deki gösterisiyle ortaya çıkmasından önce Broadcasting House’a geldi.

Bill Noble | Reuters

Rishi Sunak İngiltere Başbakanı oluyor Aynı anda birçok büyük sorunla karşı karşıya. Hükümet, onlarca yıllık yüksek enflasyonun yol açtığı bir yaşam maliyeti kriziyle boğuşurken, kamunun cebinde 45 milyar GBP’lik bir delik açmak zorunda kalacak. Ayrıca, son aylarda avukatlar ve demiryolu işçileri de dahil olmak üzere bir dizi meslekte grev başlatan hoşnutsuz bir işgücüyle karşı karşıya kalacak. Sonra ulus içinde ve kendi Muhafazakar Partisi içinde siyasi bölünmeler var. Muhafazakarlar parlamentoda çoğunluğa sahip olmalarına rağmen bölünmüş durumdalar ve Sunak bu yıl sadece üçüncü bir başbakan, İngiltere’de pek çok kişi genel seçim çağrısı yapıyor. Ancak 2025’in başlarında yapılacak geniş çaplı bir referandum için son tarihten önce gerçekleşmesinin tek yolu Muhafazakarların bunu kabul etmesidir – ve zafer şansları şu anda sıcak görünmüyor.

4. Adidas sonunda yetti

Rapçi Kanye West, 11 Ekim 2018’de Washington’da Beyaz Saray’da ceza adaleti reformunu görüşmek üzere ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmede gülümsüyor.

Kevin Lamarck | Reuters

Adidas’ın sahip olduğu Yeh ile ortaklık sona erdiKanye West olarak bilinen Kanye West, Anti-Defamation League de dahil olmak üzere çeşitli grupların baskısı üzerine rapçinin bağnaz yorumlarının ardından harekete geçti. Bu karar hemen yürürlüğe girer. Şirket yaptığı açıklamada, “Adidas, anti-Semitizme ve diğer herhangi bir nefret söylemine müsamaha göstermez” dedi. “Son yorumlarınız ve eylemleriniz kabul edilemez, nefret dolu ve tehlikeli ve şirketin çeşitlilik ve kapsayıcılık, karşılıklı saygı ve adalet değerlerini ihlal ediyor.” Adidas, Ye ile olan ilişkisini bu ayın başlarında gözden geçirdi ve rapçi ve moda devi, şirketle hareketsizliği nedeniyle alay etti: “Yahudi karşıtı şeyler söyleyebilirim ve Adidas beni bırakamaz. Şimdi ne olacak?” Peki, cevabımız var.

5. UPS, görünümüne bağlı kalıyor

Bir Birleşik Parsel Hizmeti sürücüsü, 30 Kasım 2020 Pazartesi, Chicago, Illinois, ABD’nin Lincoln Park semtinde bir paketi boşaltıyor.

Christopher Dilts | Bloomberg | İyi resimler

“Çok dinamik” bir makroekonomik ortam olabilir Birleşik Parsel Servisi CEO Carol Dome, ancak Salı günü nakliye şirketi yıl için görünümünü yeniden doğruladı. GÜÇ KAYNAĞI Üçüncü çeyrek kazançları bildirildi Bu, Wall Street’in beklentilerinin altında geldi, ancak kârlılığı onları kolayca yendi. Şirketin en büyük ABD bölümündeki gelir, büyük ölçüde, UPS’in uluslararası ticaretini de güçlendiren yüksek nakliye oranları nedeniyle arttı. Ancak şirketin tedarik zinciri çözümleri işindeki gelirler, hava ve deniz taşımacılığı gönderilerindeki düşüşler nedeniyle düştü.

– CNBC’den Samantha Subin, Michael Wayland, Karen Gilchrist, Jenny Reid ve Jack Stebbins bu rapora katkıda bulundu.

Şimdi üye Ol CNBC Yatırım Kulübü, Jim Cramer’ın her hisse senedi hareketini takip etmelidir. Önyargı gibi geniş piyasa hareketlerini takip edin CNBC Pro.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.