5 ve Oh My: Kansas geç korkudan kurtuldu, Iowa Eyaletini 14-11 yendi

Kansas’ın Cumartesi günü Iowa State’i 14-11 mağlup etmesinin hemen ardından, sahayı dolduran oyuncular arasındaki duygunun ne olduğunu hemen söylemek zordu.

Bolca neşe ve bolca rahatlama vardı.

Genç geniş alıcı Luke Grimm, “Bu sadece bir galibiyet eziyeti” dedi. “İyi tarafta olmak daha iyidir.”

Bazıları büyük, bazıları küçük, her türlü garip sonucu olan bir oyunda, Cyclones’un 32 saniye kala 37 metreden şut denemesi kaçırıldı ve Jayhawks’a 13 yıldaki ilk 5-0 başlangıcını verdi.

Bu galibiyet, yalnızca Ekim 2019’da ilk kez ulusal sıralamaya geri dönecekleri anlamına gelmiyor. İnanılmaz bir şekilde, kase kalifikasyonundan sadece bir galibiyet uzaktalar.

Teknik direktör Lance Leibold, “Bu takımın bir yıl önce böyle bir şey yapıp yapamayacağını bilmiyorum, tüm bu şeylerle uğraşabilirdi” dedi. “Bir yolunu bulmak ve yapmak, bence bu takım hakkında başka bir şey söylüyor.”

Kansas’ın üstesinden gelmek zorunda olduğu şeyler arasında sefil bir hücum performansı, kırmızı gömlekli ikinci sınıf öğrencisi Daniel Hisha Jr.’ı kaybetmek, geç bir sakatlık ve Kansas Memorial Stadyumu’nda kusursuz bir rekorla David Booth’tan kaçmak için bir dizi ceza vardı.

Bu sezon ilk kez Kansas, 112’si yerde olmak üzere 213 yarda vardı, ancak yine de iz bırakmadı. Ayrıca 56 yard için yedi penaltı da işledi ve 10 üçüncülük girişiminden alışılmadık üçünü dönüştürdü.

Genç oyun kurucu Jalon Daniels 93 yard için 14 pasın sadece yedisini tamamladı ve maç başına sadece 14.5 sayı, 266 toplam yard ve 75,8 hızlı yarda izin veren bir Iowa State savunmasına karşı dokuz yarda sadece sekiz kez koştu.

Aslında, Daniels dört pasın sadece ikisini tamamladığında Kansas ikinci yarıda sadece 43 yard ve üç ilk düşüş elde etti.

İşte burada güvenlik devreye giriyor. Bir yıl önce Hurricanes’e 59 puana izin veren bir hücum birimi, onları 26’sı yerde olmak üzere 313 yarda tuttu ve üçüncü aşağıda 18’e 5 oldu. Dört oyuncu arasında beş çuval paylaştı ve kayıp için sekiz ele aldı.

En önemlisi, Iowa State’i son dört yarışından üçünde şut denemelerine tuttu, ikisi başarısız oldu ve birinci sınıf öğrencisi Jace Gilbert’in açık bir bağlama girişimini kaçırdığında sona eren bir galibiyet serisinde rakibi durdurmayı başardı. ayrıldı

Genç defans oyuncusu Rich Miller, “Bütün oyun boyunca savunmaya bu oyunun bize geleceğini vaaz ettim” dedi. “Sadece adım atıp son oyunu ya da her neyse yapmamız gereken çok fazla oyun yok ve onlara buna hazır olun dedim. Ne olursa olsun, hazır olmalıyız. Bunun için… Yapmak zorundaydık, elimizden geleni yaptık ve zirveye çıktık.”

Dördüncü çeyrekte sağ bacağından sakatlanarak oyundan ayrılan Hisha, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Beş Iowa Eyaleti oyuncusu tarafından ele alındığında ve düştüğünde 9:20 kala ikinci ve 14’lük bir oyunda fazladan yarda için çabalıyordu.

İkinci çeyreğin bitmesine 11:30 kala son bölgeye 4 yarda koşarken oyunun ilk golünü attı.

287 yarda ve bir touchdown için 48’de 30’a çıkan Iowa Eyaleti ikinci sınıf oyun kurucu Hunter Deckers, üçüncü ve 12’de ikinci sınıf köşe oyuncusu Kobe Bryant tarafından durduruldu. ‘t. Ona doğru gittiğini biliyorum.

Iowa State’in 19 yard çizgisinde toparlanan bu top kaybı, Daniels devre arasına 5:25 kala 2 yarda bitiş bölgesine koştuktan sonra Jayhawks’a 14-0 öne geçti.

Ancak, Hurricanes kendi 27 yarda çizgisinden üçüncü ve 8 ile karşılaştığında, bir sonraki sürüşte işler hızla değişti. Bryant’a bir pas müdahalesi cezası onlara yeni bir hak verdi ve Deckers ve redshirt kıdemli geniş alıcı Dimitri Stanley, Iowa State’i Kansas’ın 5 yard çizgisine taşıyan sonraki sürüşte 53 yarda resepsiyona bağlandı. .

Siklonların yanlış bir başlangıcın üstesinden gelip bitiş bölgesine girmeleri için üç oyuna daha ihtiyaç duyan Deckers, ortadaki 9 yardlık bir gol resepsiyonu için redshirt genç sıkı son Easton Dean ile bağlantı kurdu. Ancak ekstra puan çok fazlaydı ve kırmızı gömlekli kıdemli oyun kurucu Blake Clark, iki sayılık dönüşüm için Kansas’ı 14-8’e düşürmek için topu bitiş bölgesine koştu.

Gilbert’in üçüncü çeyrekte 5:27 kala 35 metreden şutu, Kansas kıdemli güvenlik Kenny Logan Jr.’ın bitiş bölgesinde bir pası bozup Iowa State’i ayakta tutmasının ardından bir oyun.

Bryant, Kansas 3 yard çizgisinde 12 dakika kala başka bir müdahalede bulundu.

Ardından, Kansas 20 yard çizgisinden dördüncü ve 1’lik bir sayı ile karşı karşıya kalan Cyclones, Gilbert’e döndü ve onlara uzatmaya zorlama şansı verdi. Cumartesi günkü oyuna 15’te 14’te ekstra sayılarla ve 5’te 5’te sahadan girdi, ancak daha önce sağ direğe 38 ve 45 metreden şut denemelerini kaçırmıştı.

Girişimi başarısız oldu ve Jayhawks, TCU (4-0) ile gelecek haftaki savaşa yenilmeden girmek için hayatta kaldı.

Grimm, “Bunu ve savunmayı zorlamaya devam etmek için, savunmanın onları kapatacaklarına güvenerek – ve yaptılar” dedi. “11 puan vermek çok iyi.”

Nasıl gol attılar?

2. çeyrek

11:30 – Daniel Hisha Jr. 4 yarda koşusu. Jacob Porcilla tekme atıyor.

Jayhawks günün ilk puanlarını almak için 3:59 kala yedi maçta 79 yarda sürerek gol atan ilk takım oldu. Sürüşte, yedek QB Jason Beane, geçiş tamamlama, Iowa Eyaletinde bir geçiş engelleme çağrısı ve Jalon Daniels’tan Devin Neal’a bir TD kurmak için 30 yarda koştu. (KU 7, ISU 0).

5:25 – Jalon Daniels 2 yarda koşusu. Porcilla vuruşu. KU’nun köşe oyuncusu Kobe Bryant’ın önceki sürüşe müdahalesi Jayhawks’a kısa bir alan verdi ve KU dört oyunda bitiş alanına yumruk attı. Sürücü, 2:31 kala 19 yarda gitti ve Daniels, ilk ve gol fırsatını ayarlamak için Quentin Skinner’a 10 yarda pas attı. (KU 14, ISU 0).

2:51 – Hunter Deckers’tan Easton Dean 9 yard resepsiyonu. Blake Clark 2 noktalı dönüştürme çalışması. İlk kez iki puan geride kaldıktan sonra, Cyclones, 2:34 kala altı oyunlu, 75 yarda bir skorlama sürüşüne çıktı. Sürücü, KU’nun Bryant’ına bir pas müdahale çağrısı ve bir gol ayarlamak için Deckers’tan Dimitri Stanley’e 53 yarda bir pas içeriyordu. (KU 14, ISU 8).

3. çeyrek

5:27 – Jace Gilbert’in 35 metreden şutu. Iowa State, Jayhawks’ı ikinci yarının açılış sürüşünde tuttuktan sonra, ziyaretçiler KU’yu bir şutla öne geçirmek için 12 maçta 62 yard yürüdüler. Iowa State neredeyse daha fazla sürüşe sahipti, ancak büyük alıcı Xavier Hutchinson’daki KU’dan Kenny Logan Jr., topu son bölgede serbest bıraktı ve bir touchdown’ı engelledi. (KU 14, ISU 11).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.