6 Ocak Denemeler 5. Gün Ne Beklemeli:

Aralık 2020’de Oval Ofis’te Sidney Powell ve Trump’ın ilk ulusal güvenlik danışmanı Michael ile yaptığı toplantıda, yardımcıları, Trump’ın seçmen sahtekarlığı iddialarını soruşturmak için özel bir danışman atanmasına yönelik soruşturmanın Beyaz Saray’da tartışılacağını söyledi. Flynn.

6 Ocak 2021’e kadar, Trump’ın motivasyonu yargıda çalkantılı bir dönem olarak başladı, o zaman – Başkan Roshan onu değiştirmeyi düşündü. Jeffrey ClarkDaha sonra Trump’ın dolandırıcılık iddialarını yargıya iten bakanlığın en iyi enerji avukatı.

DOJ yetkilileri, Beyaz Saray danışmanının ofisindeki avukatlarla birlikte, Trump’ın sonunda Clark’ı başkan olarak atama planından çekildiği 3 Ocak 2021’de Oval Ofis’te Clark ve Rosen ile dramatik bir toplantıya katıldı. Yargı – Rosen, Donoku ve Engel protesto etti ve istifa etmekle tehdit etti.

Perşembe günkü duruşmada sunacağı yazılı ifadenin bir kopyasına göre Rosen, yaygın seçmen sahtekarlığına dair hiçbir kanıt sunulmadığını yargıya teyit edecek.

Rosen, “Bazıları, eski cumhurbaşkanına ve halka seçimde hileli ve hileli olduğunu savundu. Bu yorum o zaman yanlıştı ve bugün yanlış ve umarım bugün burada olmak bu gerçeği yeniden teyit etmeye yardımcı olur.”

Trump’ın baskı kampanyasının diğer yönlerine odaklanan önceki oturumlara dayanarak, Perşembe günkü duruşma, komisyonun soruşturmasının bulgularını açıklayacak bu ay beşinci duruşması. Ayın son duruşması da olabilir Duruşma Temmuz ayına ertelendi.

Program hala değişken ve değişebilir, ancak Mississippi Demokratik Kongre Seçim Komitesi başkanı Penny Thompson Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, komitenin şu anki hedefinin Temmuz ayında bir dizi duruşma olduğunu söyledi.

Clark ana odak noktası olacak

Grubun o zamanki baskı kampanyasına yönelik iki soruşturması – Başkan Yardımcısı Mike Pence ve eyalet seçim yetkilileri, büyük ölçüde Trump’ın avukatının çabalarına geri döndü. John EastmanTrump’ın Joe Biden tarafından kazanılan başkanlık seçimini nasıl değiştirebileceği veya reddedebileceğine dair teoriler ortaya koymada etkili oldu.

Perşembe günü, Trump’ın kampanyası, Clark’ın seçimleri bozmaya yönelik perde arkası çabalarına odaklanacak.

Grubun yardımcıları, soruşturmanın Clark’ın yargıdaki rolüne odaklanacağını ve Trump’ın yanlış iddialarını reddettiğini söyledi. Komitenin yardımcılarına göre, Clark “departmanın seçim sahtekarlığına ilişkin soruşturmasının sonucunu değiştirmeyi” planladı ve sahtekarlık iddiasıyla eyaletlere mektup göndermek istedi.

Sürüşü Rosen ve Donok tarafından hızla reddedildi, bu da Trump’ın Clark’ı departmanın başına geçirmeyi düşündüğü Oval Ofis’te bir çatışmaya yol açtı.

Trump, başkanlığın sonunda yargıda hukuk davalarının icra başkanı olarak görev yapacak olsa da Clark, Gürcistan yasama organına ve diğer eyaletlere popüler oy sonuçlarını baltalamak için bir plan sunmayı planlıyor. Adalet Bakanlığı belgelerine göre, seçmen sahtekarlığına ilişkin asılsız komplo teorilerine inanılırlık kazandırdı ve bu ay bir Senato duruşması sırasında keşfedilen başsavcı olma konusunda Trump ile temasa geçti.

Clark’ın 6 Ocak’a kadar olan günlerde Trump ile yaptığı görüşmelerin kapsamı henüz kamuoyuna açıklanmadı.

Yardımcılara göre, Clark Şubat ayında bir itiraf için panelin önüne çıktı ve beşinci bir dilekçe istedi.

Yargıdaki kafa karışıklığı daha önce araştırılmıştı

Geçen yıl, Senato Yargı Komitesi Uzun bir açıklama yaptı Trump’ın 2020 seçimlerini engelleme çabalarını ilerletmek için yargıyı nasıl kullanmaya çalıştığını anlatıyor. Senato duruşması, Perşembe günü halka açık bir şekilde ifade verecek olan DOJ tanıklarıyla yapılan röportajları içerecek.

6 Ocak komitesinin yardımcıları, panelin soruşturmasının Senato soruşturmasından farklı soruları yanıtladığını ve panelin önceki oturumlarının her birinde, hikayenin bazı bölümlerinin bilindiğini ve bazılarının bilinmediğini kaydetti.

Örneğin, komite Pennsylvania GOP temsilcisi Scott Perry tarafından eski Beyaz Saray Başkomutanı Mark Meadows’un Clark ile nasıl bağlantılı olduğu konusunda bilgilendirildi. CNN daha önce bildirmişti.
Perry, Pennsylvania Eyaleti GOP Temsilcisi Doug Mastriano ile birlikte Senato Yargı raporunda daha fazla soruşturma için adı geçen üç kişiden biriydi – Şimdi vali için Cumhuriyetçi bir aday – ve Trump Hukuk Danışmanı Clita Mitchell.

Senato Yargı Komitesi, “6 Ocak olayları, Komisyonun soruşturmasının hemen kapsamı dışında olduğundan, bu rapor Meclis Seçim Komitesine ve halka 6 Ocak saldırılarıyla ilgili soruşturmalarında yardımcı olacak.” Dedi. yazdı.

Meadows’un kısa mesajları ve mahkeme dosyaları, Meclis komitesinin Perry’nin Trump ve Clark arasında nasıl birleştiğine dair yeni ayrıntılar sağlamasına yardımcı oldu. 2020 seçimlerinin sertifikasyonunu değiştirmeyi veya geciktirmeyi planlıyorlar.

Kingsinger Perşembe günkü duruşmaya başkanlık edecek

Illinois Cumhuriyetçi Parti temsilcisi. Adam Kingsinger, Perşembe günkü yargıya odaklanacak olan duruşmada panelin bir üyesi olacak.

Bu, panelin kanıt olduğunu iddia ettiği şeyler hakkında ek bilgi sağlayacağı anlamına gelir. Cumhuriyetçi milletvekillerinden özür diledi Perry de dahil olmak üzere yargıdan.

Komite ilk duruşmada özür diledi. Daha sonra Perry, özür dilediğini reddetti ve bunu “tam bir utanmaz ve ruhsuz yalan” olarak nitelendirdi.

Bu ayın başlarında CBS’nin “Face the Nation” programında Kinzinger, soruşturma sırasında özür hakkında daha fazla bilginin açıklanacağını söyledi.

Perry’nin inkarı sorulduğunda Kingsinger, “Bunu elime geçirmek istemiyorum. Yayınlamamız gerekeni yayınlayacağız. Ama kanıt veya kanıt olmadan suçlamada bulunmayacağız veya bir şey söylemeyeceğiz. Yani. “

Eski Beyaz Saray danışmanı soru işareti olmaya devam ediyor

Yargının başkanlarıyla, o zamanki Beyaz Saray danışmanı Pat Cipolon Trump’ın yargıya inanan bir kurum oluşturma çabalarını engellemede önemli bir rol oynadı ve istifa tehditlerine katıldı.

Ancak Cipolon Perşembe günkü duruşmada ifade vermedi ve panelin duruşmasında bunu yapıp yapmayacağı belli değil.

Thompson, Cipolon’un halka açık duruşmada ifade vermesini umduğunu söyledi, “ama biliyorsunuz, bu mümkün, bu olmayacak.”

Topluluk önünde ifade vermeyi reddettiğinde, takımın duruşma sırasında Sipolon’un oynadığına dair video kanıtı olup olmadığı sorulduğunda, Thompson, “Bunu daha sonra yapacağım” dedi.

Salı günkü duruşmada, grubun başkan yardımcısı Wyoming Cumhuriyetçi Temsilcisi Liz Cheney, Cipolon’u aradı ve grubun ifadesini korumak için çalıştığını söyledi.

Cheney, “Amerikan halkı henüz Bay Trump’ın eski Beyaz Saray danışmanı Pat Cipolon’u duymadı. Ekibimiz Donald Trump’ın Bay Cipon’un burada ifade vermesini istemediğine ikna oldu. Başkan Trump’ın planlarının çoğunu durdurmaya çalıştılar” dedi. . “Amerikan halkının kişisel olarak Bay Cipolon’dan haber almayı hak ettiğini düşünüyoruz. O bu komitenin önüne çıkmalı ve ifadesini korumak için çalışıyoruz.”

CNN’in Salı günü bildirdiğine göre, Cipollone halka açık ifade vermeye itiraz etti, ancak kapalı kapılar ardındaki röportajda yeterince işbirliği yaptığına inandı.

Dinleme tablosu hala çalışıyor

Perşembe günkü duruşmanın aslında geçen Çarşamba günü yapılması planlanmıştı, ancak heyet duruşmayı bir önceki güne erteledi.

Panel başlangıçta tüm duruşmalarını Haziran ayında yapacağını söyledi, ancak şimdi program Temmuz’a ertelenecek gibi görünüyor.

Perşembe gününden sonra en az iki soruşturma var – biri 6 Ocak’ta Capitol’e saldıran militanlara, diğeri ise Trump’ın saldırıya yanıt olarak ne yapıp ne yapmadığına odaklandı.

Ancak yardımcılar Çarşamba günü, soruşturmaların zaman çizelgesinin soruşturma tarafından yönlendirildiğini söyleyen panele gelen yeni bilgiler nedeniyle geriye kalan tek soruşturma olup olmadıklarını veya ne zaman tutulacaklarını söylemeyi reddettiler.

Hatta ekip üyeleri, gruptan elde edilen yeni belgesel görüntülerini izlemek için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. Alex Holder tarafından belgeselTrump ve ailesinin sahnelerini hiç görmemiş olan. Thompson bazı görüntüleri inceledi ve “önemli” olarak nitelendirdi.

Maryland’den Demokrat komite üyesi, Rep. Jamie Ruskin Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Başladığımız yerden bir sürü yeni kanıt var. Nefesimizi tutmamız, yeni kaynakları gözden geçirmemiz ve bunu soruşturmayla ilişkilendirmemiz gerekiyor.”

CNN’den Evan Perez ve Brian Rogus rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.