6 Ocak Meclis Soruşturmasındaki kaynaklar, Ginny Thomas’ın John Eastman’a bir mektup yazdığını söylüyor

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

6 Ocak 2021’de Meclis Meclis Araştırma Komitesi, Yüksek Mahkeme Yargıcı Clarence Thomas’ın karısı Virginia “Ginny” Thomas ile Wise’ı baskı altına alma girişimlerinde kilit rol oynayan avukat John Eastman arasında bir e-posta yazışması aldı. . Komitenin soruşturmasına katılan üç kişiye göre, Başkan Mike Pence, Joe Biden’ın başarı sertifikasını bloke edecek.

İki yetkili, e-postaların Thomas’ın seçimi devirme girişimlerinin önceden bilinenden çok daha kapsamlı olduğunu gösterdiğini söyledi. Üçlü ayrıntı vermeyi reddetti ve önemli konuları tartışmak için isimsiz bir şekilde konuştu.

Bahsedilen üç komite üyesi ve personeli, şimdi kamuya açık duruşma sırasında Ginny Thomas’ın 2020 seçimlerinin sonucunu değiştirmeye çalışmadaki rolünü incelemek için zaman harcayıp harcamamayı tartışıyorlar. Washington Post Önceden rapor edildi Panel, Thomas ile görüşme talebinde bulunmadı ve soruşturmasında işbirliğini sürdürmeye karşı çıktı.

Her ikisi de ekip tarafından alınan ve yakın zamanda incelenen belgelerde e-postaların bulunduğunu bildirdi. Geçen hafta, bir federal yargıç Eastman’a 100’den fazla belgeyi panele teslim etmesini emretti. Eastman, bu belgelerin ve diğer belgelerin imtiyazlı iletişimler olduklarını ve bu nedenle korunmaları gerektiğini öne sürerek bu belgelerin ve diğer belgelerin serbest bırakılmasını engellemeye çalıştı.

Post daha önce Thomas’ın Başkan Donald Trump’ın Beyaz Saray şefi Mark Meadows ve Arizona milletvekillerine seçimleri engellemeye yardım etmeye çağıran mesajlar gönderdiğini bildirmişti.

Thomas, Thomas ve kocasının farklı profesyonel yollarda çalıştıklarını iddia etse de, muhafazakar bir siyasi eylemci olarak faaliyetleri, onu Yüksek Mahkeme yargıçlarının diğer ortaklarından uzun süredir ayırdı. Thomas’ın 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonraki eylemleriyle ilgili herhangi bir yeni ifşa, Clarence Thomas’ın seçimle ilgili davalardan çekilip çekilmeyeceği ve onu ortadan kaldırma girişimleriyle ilgili soruları daha da yoğunlaştıracak.

Ocak ayında Yüksek Mahkeme, Trump’ın Beyaz Saray kaydının 6 Ocak’ta Meclis Soruşturma Komitesi’ne verilmesini engelleme talebini reddetmişti. Trump’ın tarafına yaslanan Clarence Thomas, aynı fikirde olmayan tek yargıçtı.

Ginny Thomas, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi, Eastman ya da avukatı da. Bir Yüksek Mahkeme sözcüsü, Clarence Thomas’ın yorum talebine yanıt vermedi.

6 Ocak komitesinin bir sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

Bir zamanlar Yüksek Mahkemede Clarence Thomas için katip olarak çalışan Eastman, The Post ve daha önce bildirildiği üzere, 4 Ocak’ta Trump ve Pence ile Oval Ofis toplantısında Biden’ın başkanlığı reddetmesinin yasal referanslarını ve görüntülerini özetledi. Eastman daha sonra Trump’ın müşterisi olduğunu söyledi.

Bu yılın başlarında, ABD Bölge Savcısı David O. Carter, Eastman’ın imtiyaz iddiasını reddetti ve Eastman’a bir dizi belgeyi komiteye sunmasını emretti. Nisan ve Mayıs aylarında Eastman, komiteye 1000’den fazla belge teslim etti.

Geçen hafta 26 sayfalık bir kararda Carter, Eastman’ın savunmaya çalıştığı 599 belgeye daha atıfta bulundu. Carter, bu belgelerin 400’den fazlasının avukat-müvekkil veya diğer ayrıcalıklarla korunduğuna ve yayınlanmaması gerektiğine karar verdi.

Ancak komiteye, eyalet yasa koyucuları ile yazışma ve seçim sahtekarlığı ile ilgili belgeleri teslim etmesini ve geçen hafta ve bu haftanın başlarında Kongre’nin ortak oturumunu bozmayı planlamasını emretti.

Carter, bazı belgeleri diğerlerinden daha ayrıntılı olarak tanımladı.

Eastman’a grubun “muhafazakar bakış açısına sahip vatandaşlar” olarak tanımladığı grubun Aralık 2020’deki üç toplantısıyla ilgili belgeleri teslim etmesini emretti ve Eastman’ı grubun “üst lideri” olarak tanımlanan bir kişiden gelen mesajlar da dahil olmak üzere konuşmaya davet etti. 8 Aralık 2020’de bir toplantı. Toplantı gündemi, Eastman’ın “Joe Biden için seçim olarak bilinen medyayı değiştirebilecek eyalet yasama tedbirlerini” tartıştığını belirtiyor.

Carter, “Seçim komitesi bu üç toplantıya büyük ilgi gösteriyor çünkü sunumlar 6 Ocak programının temel amacını güçlendirdi: rakip devletler Başkan Trump için alternatif seçmenleri onaylamalı” dedi. yazdı.

Grubun ne olduğu veya en üst liderinin kim olduğu net değil.

Carter, kimliği belirsiz bir avukata yazdığı 22 Aralık tarihli bir e-postadan bir alıntının yayınlanmasını emretti. Başsavcı, Pence’in oy sayımına müdahale etme yeteneğinin olmadığını açıklayarak, Trump’ın hukuk ekibini 6 Ocak stratejisini engelleyebilecek bir davayı takip etmemeye teşvik etti. “Avukatlar davaları takip etmemeli; Demokratik bir seçimi devirmek için yargı denetiminden kaçma özgürlüğüne sahip değiller, “diye yazdı Carter.

Hakim ayrıca haber veya tweet paylaşan birkaç iletişimin yayınlanmasına da karar verdi.

2020 seçimini takip eden haftalarda Ginny, kararı geri alması için Thomas Meadows’a tekrar baskı yaptı. Metin mesajları The Post ve CBS News’den alındı. 6 Ocak’tan sonra Biden, Meadows’a yaptığı bir konuşmada, Seçim Koleji’nin bir başarı sertifikasını alıkoymasına yardım etmeyi reddettiği için Benz’de “tiksindiğini” söyledi. “ABD’nin sonu gibi hissediyoruz” diye yazdı.

Aynı seçim sonrası dönemde Thomas, Arizona’daki Cumhuriyetçi milletvekillerini Biden’ın popüler oyu bir kenara bırakarak ve kendi seçmenlerini “seçerek” Trump’ın görevde kalmasına yardım etmeye de çağırdı. Bildirildi, Kamu kayıtları için talep ile elde edilen belgelere dayanmaktadır. Thomas, önceden yazılmış mesajların birden fazla seçilmiş yetkiliye gönderilmesini kolaylaştırmak için tasarlanmış çevrimiçi bir site olan FreeRoots aracılığıyla e-posta gönderdi.

Kasım 9’unda, medya şirketlerinin Arizona’da ve ulusal çapta Fiden için rekabet etmesinden sadece birkaç gün sonra, Thomas, Arizona Meclisi ve Senato’daki 27 yasa koyucuya aynı e-postaları gönderdi ve onları “siyasi ve medya baskısı karşısında güçlü durmaya” çağırdı. E-postada “Arizona eyalet yasalarına göre seçmenleri seçme sorumluluğu” sizin ve sizin “ve” yasama organının “dolandırıcılıkla mücadele etme” ve “temiz bir sayfa açma” yetkisine sahip olduğu yazıyordu.

Alıcılardan birine, Eyalet Temsilcisi Shawna Polly’ye gönderilen bir takip e-postasında Thomas, e-postayı “devletlerin Amerika’nın gözlerini görmesine yardımcı olma kampanyamızın bir parçası” olarak nitelendirdi.

Arizona’da yaşadığı sahtekarlıkları bildirmek için Thomas’ı kullanabilecek bağlantılar sağlayan Polick (R), The Post’a seçimden sonra on binlerce e-posta aldığını ve Thomas’a da aynı şekilde yanıt verdiğini söyledi. Diğer herkes.

13 Aralık’ta, cumhurbaşkanlığı seçiminin reddedildiği ve Biden’ın kazanmasından bir gün önce Thomas, 21 milletvekili ve diğer iki milletvekiline e-posta gönderdi. E-postada, “Eyaletinizin seçmenlerini seçmeden önce … ayağa kalkıp liderlik etmezseniz, hepimizin istediği ulusa ne olacağını bir düşünün” dedi. Saldırgan eyalet milletvekillerini “her şeyi doğru yapmaya” ve “korkaklığa boyun eğmemeye” çağıran bir adamın videosuyla bağlantılı.

Ertesi gün, Arizona’daki Demokrat seçmenler Biden’a oy verdi. Cumhuriyetçi seçmenler bireysel olarak bir araya geldi ve kendilerini devletin “uygun şekilde seçilmiş ve hak sahibi seçmenleri” olarak ilan eden bir belge imzaladılar. Bir düzine Arizona milletvekili, eyaletin seçim oylamasının Trump’a verilmesini veya “tam bir adli denetim yapılana kadar tamamen kaldırılmasını” isteyen Kongre’ye bir mektup imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.