6 Ocak Soruşturma Değerlendirmeleri – Canlı: Trump, Ivanka için 2. gün için komite hazırlıyor

Liz Cheney, Cumhuriyetçilere isyancıları savunanlara şunları söyledi: ‘Trump ortadan kaybolursa, küçümsemeniz sürecek’

6 Ocak Meclis Seçim Komitesi’nin ilk prime-time duruşması, milletvekilleri Benny Thompson ve Liz Cheney tarafından sunulan bomba açıklamalarının ardından iki saatlik bir ifadenin ardından Perşembe günü sona erdi.

Eski Başkan Donald Trump, komitenin eski başsavcı Bill Barr, kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner ile yaptığı röportajlardan alıntıları okumasının ardından öfkesini dile getirdi.

Bay Trump, Meclis panelinde çalınan seçim hakkında “saçmalık” olarak yanlış iddialarda bulunduktan sonra Bay Trump, Bay Barr’ı “zayıf” ve “korkak” olarak nitelendirdi.

Babasının en güvenilir danışmanlarından biri olan Bayan Trump, 2020 seçimlerinde hileli olduğunu düşünmediğini ve bara değer verdiğini söyledi. Babası, 2020 seçimlerinden önce “check-out” yaptığına ve Baru’ya saygılarını sunduğuna itiraz etti.

GOP milletvekili Cheney, açılış konuşmasında, parti üyelerinin çoğunun “seçimi değiştirmeye” çalıştığı için Bay Trump’tan özür dilediğini söyledi: “Bu gece, kendilerini savunan Cumhuriyetçi meslektaşlarıma şunu söylüyorum: Bir gün gelecekler. Donald Trump gitmiş olacak, ama senin küçümseyişin kalacak.”

Yaklaşık 20 milyon Amerikalıyı izlemek için, reyting şovu – Pazar Gecesi futbol seyircilerinin eşdeğeri. Bu numarada akış hizmeti yok.

1655013632

ICYMI: Trump öfkeyle ‘Mike Pence’i astığını’ yalanladı

Eski başkan Donald Trump Ocak ayında Amerikan başkentindeki isyanları araştıran House Select Komitesinin ifşaatlarına yanıt verdi ve isyancılarla aynı fikirde. Başkan Vekili Mike Pence Asılmak için.

Trump, kendi sosyal medya sitesi Truth Social’da asla “Mike Pence’i asın” demedim ya da söylemeye niyetim yok, “Bu bir yıldız olmak isteyen biri tarafından oluşturulmuş bir hikaye ya da yalan haber!”

Eric Garcia’nın tam hikayesini buradan okuyun:

Maruşa Muzaffer12 Haziran 2022 07:00

1655011142

CYMI: Reytinglere göre, 6 Ocak’taki Prime Time Komitesi duruşmasını yaklaşık 20 milyon kişi izledi

Nielsen’in ilk tahminlerine göre, 6 Ocak Capitol isyanlarına ilişkin ilk prime time soruşturmasını araştıran House Select Committee’yi yaklaşık 20 milyon kişi izledi.

Her büyük ağ, 20:00 EST ile 22:00 EST arasında başlayan soruşturmayı yürüttü. ABC, yayını için 4,8 milyon izleyici ile en çok hit kazandı. ABC News’in eski başkanı James Goldstone ekibe yardım etti. NBC 3,5 milyon izleyiciyle ikinci, CBS ise 3,3 milyon izleyiciyle ikinci oldu.

Hikayenin tamamını buradan okuyun:

Maruşa Muzaffer12 Haziran 2022 06:19

1655006220

GOP adayı: ‘Hitler bugün ihtiyacımız olan liderdir’

ICYMI: A Cumhuriyetçi Parti Meclis adayı övüldüğü iddiasıyla ateşe verildi Nazi Başkan Adolf Hitler’in yeteneği “kalabalığı” kışkırttı ve “bugün ihtiyacımız olan lider” dedi.

Girişimci carl paladino Tartışmalı sözleri geçen yıl Şubat ayında New York radyo istasyonu WBEN’de Buffalo ile konuşurken yaptı.

Graeme Masi12 Haziran 2022 04:57

1655003340

Trump, şiddetli Capitol saldırısını Amerikan tarihinin ‘en büyük hareketi’ olarak nitelendiriyor

ICYMI: Lok Sabha’nın 6 Ocak’ta toplanmasına saatler kala, eski cumhurbaşkanı seçilen komitenin ilk başbakanlık duruşması yapılacak. Donald Trump şiddetli bir saldırı düzenlediğini söyledi. başkent Destekçileri tarafından “sadece bir protesto” değil, aslında Amerikan tarihinin “en büyük hareketi” idi.

Graeme Masi12 Haziran 2022 04:09

1655000580

6 Ocak’ta sorulduğunda, Hannity vahşice Trump’ın ‘iyi’ olduğunu söyledi

ICYMI: Sean Hannity 6 Ocak’ta Perşembe günü yapılan prime time duruşmasının ardından soruşturmayı yürüten seçim komitesi tarafından şaşırtıcı bir analiz yapıldı.

‘S uzun zamandır ortağı Donald Trump Eski cumhurbaşkanı şovu sırasında olayın dışında olduğunu duyurdu ve isyancıların vahşice kolluk kuvvetlerine saldırması ve pencerelerden saldırması gibi “iyi” sahneler sergiledi.

Paneldeki milletvekilleri, saldırı sırasında eski başkanın dağda kolluk kuvvetlerinin desteğini korumak için hiçbir şey yapmadığını söyledi.

Graeme Masi12 Haziran 2022 03:23

1654996740

6 Ocak grubu için sırada ne var?

ICYMI: 6 Ocak 2021’de Capitol’e yapılan saldırıyı araştıran Meclis komitesi, cumhurbaşkanını incelemek için bu ay bir soruşturma için bir plan hazırladı. Donald TrumpYakın dövüşten ve kolluk kuvvetlerine, Kongre üyelerine ve güne katılan diğerlerine verilen zarardan sorumluydu.

Duruşmanın bir sonraki aşaması Perşembe günü olduğu gibi prime time’da gerçekleşmeyecek, ancak milletvekilleri ayaklanmanın belirli yönleri hakkında ayrıntılı olarak konuşacaklar.

İşte ekibin söylediklerinin bir anlık görüntüsü:

Graeme Masi12 Haziran 2022 02:19

1654992540

Donald Trump Jr., Amber Heard’a yeni bir sosyal medya saldırısı başlattı

Perşembe gecesinin gergin prime time oturumunda, Meclis komitesi doğrudan eski başkanı suçladı. Donald Trump 2021 ayaklanması için, bunun bir “girişim komplosu” olduğunu söylediler.

Bay Trump Jr., soruşturmada neler olduğuna odaklanmadı. Instagram “Bütün kadınlara güveniyor musun? Yok canım? Hepsi mi? Amber’de duyduğum aptalca şey bu.”

Graeme Masi12 Haziran 2022 01:09

1654990506

Mike Pence’in ekibi, Trump’ın seçim sahtekarlığı iddialarını, defterlerini doğrulayamadı

Mike Pence’in hukuk ekibi, yeni yayınlanan bir deftere göre, Donald Trump’ın Joe Biden’a yenilmesinin ardından seçim sahtekarlığıyla ilgili önemli iddiaların hiçbirini doğrulayamadı.

Politico, o zamanki başkan yardımcısının heyetinin, Bay Trump’ın seçim sonuçları onaylanmadan önce kazanamamak için kandırıldığı ve küçük veya doğrulanabilir olduğu yönündeki iddialarını incelediğini söyledi.

Graeme Masi12 Haziran 2022 00:35

1654988700

Wisconsin yargıcı, GOP seçim müfettişini hakaret ediyor

ICYMI: A Wisconsin Cuma günü hakim, Cumhuriyetçiler tarafından eski cumhurbaşkanını soruşturmak için işe alınan bir müfettiş buldu. Donald Trump2020 savaş zamanı durumundaki küçümseyici kaybı, ofisinin soruşturmayla ilgili açık kayıt taleplerine nasıl yanıt verdiğinden kaynaklanıyordu.

Kısa bir süre Trump için çalışan eski Wisconsin Yüksek Mahkemesi Yargıcı Michael Cableman başkanlığındaki ofis aleyhindeki karar, Cableman’ın yargıcı azarlaması ve tanık kürsüsündeki soruları yanıtlamayı reddetmesinin ardından geldi. Cableman ifade vermek istemedi, ancak Dane County Circuit Yargıcı Frank Remington onun görünmesini emretti.

Remington, cezayı Cuma günü mahkemede yazılı olarak ileteceğini söyleyerek hemen açıklamadı.

Graeme Masi12 Haziran 2022 00:05

1654986726

Newsmax sunucusu Capitol, polis memurunu ‘çekici sarışın’ olarak düşürdü ve saldırıyı küçümsedi

Sağcı Newsmax kanalının editörü, 6 Ocak’taki bir davada “özsaygı” ve “çekici bir sarışın” ifadesinde bulunan bir Capitol polis memurunu damgaladı.

Greg Kelly, yetkili Carolyn Edwards ile alay etti ve gruba verdiği tek kanıtın, Donald Trump destekçilerinin şiddetli bir saldırısı sırasında “düştüğü” olduğunu söyledi.

Graeme Masi11 Haziran 2022 23:32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.