ABD borsası negatife dönüyor ve son kayıpları artırıyor

ABD hisse senetleri Cuma günü geriledi ve son zamanlardaki kayıplarını, yirmi yıldan fazla bir süredir uzun bir haftalık düşüşler serisine giden yolda kilit göstergelerle genişletti.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 338 puan veya %1.1 düşerken, Nasdaq Bileşik %1.3 kaybetti. S&P 500, ayı piyasasına girmek dışında son zirvesinden %0,8 veya %20 düştü Perşembe ticaret seansı.

Dow Jones Piyasa verilerine göre, S&P 500 ve Nasdaq, 2001’den bu yana en uzun kayıp serisini üst üste yedinci haftalık kayıplarıyla karşı karşıya. Dow, 1932’den beri bu tür en uzun seri olan üst üste sekizinci hafta düşüşe geçiyor. Her üç endeks de haftayı en az %4 daha düşük bitirme yolundaydı.

Piyasalar korkuyla şokta ABD’nin sağlığı ve dünya ekonomisi. Teknoloji hisseleri haftaya yükselişle başladı ve yatırımcıların enflasyonu ne kadar kontrol edebileceklerinden endişe duymaları borsada satışlara yol açtı.

Acı teknoloji alanının ötesine yayıldı. Önde gelen perakendeciler, kârlarının artan maliyetlerden ve tedarik zinciri aksamalarından etkileneceğini açıkladı.

WalmartS

1987 Kara Pazartesi çöküşünden bu yana en kötü bir günlük düşüş.

Çin merkez bankasının ardından hisseler Cuma günü keskin bir şekilde düştü Faiz oranını düşürdü İpotek için bir kriter görevi görür. Ancak piyasalar birkaç saat içinde sabah karlarının tamamını sildi. Yatırımcılar ve analistler, ABD’deki sıkı finansal koşulların önümüzdeki haftalarda piyasalar üzerinde baskı yaratmasını bekliyor.

Picket Asset Management’ta çeşitlendirilmiş bir stratejist olan Arun Sai, merkez bankasının ekonomiyi enflasyonu kontrol edebilecek noktaya kadar yavaşlatma hedefine atıfta bulunarak, “Piyasaları yumuşak inişin mümkün olduğuna ikna etmek için daha fazla kaynak yaratmamız gerekiyor” dedi. Resesyona neden olmak.

Devlet tahvillerinin fiyatları yükseldi ve ekonomik baskılar sırasında daha iyi performans gösteren varlıklara yönelen yatırımcılara fayda sağladı. Gösterge 10 yıllık Hazine getirisi Cuma günü %2.817 ve Perşembe günü %2.854 ile art arda üçüncü düşüşe yol açtı. Verim düştüğünde fiyatlar yükselir.

Cuma özel sermaye arasında kazançlar gördü.

Hisseler

Gül Mağazaları

Gönderdikten sonra %22 düştü Satışlarda düşüş Ayrıca, bu çeyrekte başka bir düşüş beklediğini söyledi. Perakendeci, birçok işletme gibi, sonuçlarının nakliye ve işçilik için artan maliyetlerden de etkilendiğini söyledi.

Tarım Ekipmanları Üreticisi

Geyik

Gönderim %12 azaldı Daha yüksek satış ve kar Güçlü talepte. CEO’su, tedarik zinciri sorunlarının üretim seviyelerini ve tedariklerini bozduğunu söyledi.

Bu arada,

çağrı dolabı

Baş finans yetkilisinin perakendecinin tam yıl kazançlarının yönergelerin başında olmasını beklediğini söylemesinin ardından %3,2 yükseldi.

Palo Alto Ağları

Siber Güvenlik, analistlerin beklentilerini aşan üç aylık kazançlar bildirdikten sonra %8.4 arttı.

UBS’nin çeşitlendirme stratejisti Kiran Ganesh, S&P 500 şirketleri arasındaki gelir analistlerinin çoğunlukla beklenenden daha iyi durumda olduğunu söyledi.

“Gelecek çeyrekteki soru, artan petrol fiyatlarının ve Ukrayna’daki savaşın tam etkisini nereden alacağımızdır” dedi. dedi Ganesh.

Yurtdışı, Stoxx Europe 600 %1,5 değer kazandı. Asya hisse senetleri de yükseldi, Shanghai Composite %1.6 ve Hong Kong’da Hong Cheng %3 yükseldi.

Perşembe günü New York Menkul Kıymetler Borsasında bir tüccar yerde çalışıyordu.


Fotoğraf:

Seth Wenick / Associated Press

Anna Hirtenstein’a [email protected] adresinden ve Akane Otani’ye [email protected] adresinden yazın.

Telif Hakkı © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Tüm hakları Saklıdır. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.