ACC ve Pac-12, Las Vegas’ta ‘şampiyonluk oyununu’ dahil etmek için ‘gevşek ortaklığı’ tartışıyor

ACC ve Pac-12, sezonu Las Vegas’ta bir “şampiyonluk maçı” oynanacak konferanslarla sonlandırabilecek sözde “gevşek bir ortaklık” tartıştılar, kaynaklar CBS Sports’a doğruluyor.

ACC tarafından önerildiğine inanılan konsept, konferansın ortak sahibi ESPN için mevcut medya hakları anlaşmalarının değerini artırmanın bir yolu olarak görülüyor.

ESPN’in 2036’ya kadar sürecek olan ACC ile sabit maliyeti göz önüne alındığında, teklifin çok fazla etkisi olması pek olası değil. Pac-12, 2024’te USC ve UCLA’yı Big Ten’e kaptırdıktan sonra hayatta kalmaya çalışıyor. California yetkileri olmayan Pac-12 ekiplerinin hakları, Truva atları ve Bruin’lerin bulunduğu bir program için kabaca 42 milyon dolardan, şimdi yılda yaklaşık 30 milyon dolar değerinde.

John Canzano ilk kez bildirdi Pac-12 Salı öğleden sonra başka bir konferansla “gevşek bir ortaklık” tartışmasını önerdi ve “şampiyonluk maçına” ek olarak bazı normal sezon geçiş oyunlarını oynayabileceğini belirtti.

Kaynaklar, teklifin “sayılardaki güç” hareketi olarak görüldüğünü belirtiyor. 24 birleşik ACC ve Pac-12 takımı, SEC ve Big Ten’deki birleşik 32 programın etkisine sahip olmasa da, öyle. Bir şey Ortaya çıkan süper konferanslar ve diğer herkes arasındaki büyüyen finansman boşluğuyla mücadele etmek.

Büyük 12 ve Pac-12’nin akışıyla, ACC okulları, SEC ve Big Ten’e kıyasla yılda 50 milyon dolarlık medya hakları boşluğunun giderek daha fazla farkında.

SEC yeniden genişlemeyi seçerse, Clemson, Florida Eyaleti ve Miami’nin bir kombinasyonunun uygun olacağı yaygın olarak tahmin ediliyor.

12 numara Altı adede kadar Pac-12 okulu eklemeyi düşünüyor Kendini desteklemek için, CBS Sports Salı günü bildirdi. Arizona, Arizona Eyaleti, Colorado ve Utah, Oregon ve Washington ile birlikte hedeflenen başlıca ekipler.

Bu arada, Pac-12 hayatta kalmaya çalışıyor. Salı günü, lig, kalan 10 takımının haklarını görüşmek üzere piyasaya erken çıkacağını duyurdu. Pac-12’nin ESPN ve Fox ile olan mevcut anlaşması 2024’te sona eriyor, ancak Fox’un Pac-12 haklarıyla ilgilenmemesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.