Adani’nin hisselerinin çoğu, grubun 2,5 milyar dolarlık hisse satışının ardından yükseldi

En çok dolar tahvili ihraç edildi Adana Şirketler grubu, tamamen abone olunan devam teklifinde 2,5 milyar dolar değerindeki birincil hisselerini sattıktan sonra Çarşamba günü ikinci gününde de kazanç elde etti.
2024 Notu Adani Yeşil Enerji Ltd., sabah 9:35 itibariyle dolar başına yaklaşık 5 sent artışla 80,9 sente yükseldi. Hong Kong, bu haftanın başlarındaki düşüşten rekor seviyelere ulaşmak için toparlandı. Grubun Bloomberg tarafından izlenen 15 dolarlık tahvillerinden 11’i daha yüksekti.
Ana şirket Adani Enterprises Ltd’nin arzı, Hindistan’ın en büyük devam eden hisse satışıydı ve kapanış gününde tamamen abone oldu. Bu, açığa satıcıdan dolandırıcılık iddialarının ardından Adani’nin karşılaştığı yatırımcı endişelerini hafifletmeye yardımcı olacaktır. Hindenburg Araştırması Grubu karıştırdı.
Konuya yakın kaynaklara göre, Asya’nın en zengin adamı tarafından desteklenen, iş imparatorluğundaki hisselerini sattıktan sonra 1 milyar dolarlık borcunu desteklemek için milyonlarca dolarlık hissesi var.
Ancak ralliden sonra bile 2024 Adani Green Energy tahvillerinin getirisi hala %20’ye yakın. Bir rapora göre, yönetimle ilgili endişeler göz önüne alındığında, grup tahvil piyasasını yenmek için mücadele edebilir. Bloomberg Zekası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.