Amanda Nunes İntikam Aldı, Juliana Pena’dan UFC Bayanlar Horoz Sıklet Ünvanını Geri Aldı

Dallas — Amanda Nunes Oyununda değişiklik yapacağına söz verdi. Yedi ay önce şok edici bir şekilde kaybettikten sonra kemerini geri alacağına söz verdi. Juliana Pena.

Rövanşta Nunes tam olarak söz verdiği şeyi yaptı. Cumartesi gecesi American Airlines Center’da UFC 277’nin ana etkinliğinde, ayakları üzerinde yeni bir sol pençe duruşu ve yenilenmiş bir güreş oyunu ile Nunes, Peña’yı baskın bir oybirliği kararıyla mağlup etti (50-45, 50-44, 50-43). ).

Galibiyetle, MMA tarihinin tartışmasız en büyük kadın dövüşçüsü olan Nunes, Aralık ayında UFC 269’da Peña’ya kaybettiği UFC bayanlar horoz siklet unvanını yeniden kazandı.

Nunes, kavga sonrası röportajında, “Aslan, eğer ilk seferde avı alamazlarsa, tuzağı kurarım ve ikinci seferde yakalayacağımı biliyorum” dedi.

Nunes, Pena’yı erken turlarda güney pençe duruşundan çoklu kontrol sağ kancalarıyla yere serdi. Kavga devam ederken, Nunes güreşini kullanarak Pena’yı defalarca yere indirdi, ardından dirseklerini keserek onu en üst pozisyonundan kesti.

Dördüncü turdan sonra Pena’nın yüzünde birkaç kötü kesik vardı. Nunes beşinci sırada neredeyse çıplak bir şekilde boğuldu, ancak Pena inanılmaz derecede sertti ve savaştı.

İlk kavgadan sonra Nunes, uzun süredir devam ettiği spor salonu American Top Team’den ayrıldı ve Lioness Studio adlı özel bir tesise taşındı.

Nunes, “Yaptığım en iyi şey spor salonumu inşa etmekti” dedi. “Spor salonumda kendimi güvende hissediyorum. Büyüyüp gelişebileceğimi hissediyorum.”

Sırada, ESPN, kilo başına kadın MMA sıralamasında Nunes No. 2 ve Peña No. 4. sırada yer aldı. Ufak siklette Pena 1 numara ve Nunes 2 numaraydı.

Nunes (22-5) Peña’ya yenilmeden önce 12 maçlık bir galibiyet serisi yakaladı ve bu galibiyet serisi sırasında birkaç galibiyet elde etti. Ronda Rousey, Chris Cyborg, Misha Tate Ve Kutsal Ev. Güney Florida’dan antrenman yapan Brezilyalı slugger, aynı zamanda UFC kadın tüy sıklet şampiyonu.

34 yaşındaki Nunes, aynı anda farklı ağırlık sınıflarında iki unvanı savunan ilk UFC savaşçısı ve iki bölümde yedi unvan savunmasına sahip, UFC tarihinde en çok bir kadın tarafından.

Peña (11-5) önceki dokuz maçından ikisini düz ve yedisini kazandı. Washington’da doğan ve Chicago’dan eğitim alan Battle, yedi ay önce ağır bir mazlum üzerinde ikinci tur boyun eğmeyle Nunes’u yendi. 32 yaşındaki Peña, 2013’teki ilk kadın Ultimate Fighter turnuvasının galibi oldu.

Ufak siklet unvanını Pena’ya bırakmadan önce Nunes, UFC kadınların ufak tefek veya tüy siklet kemerlerini tutan her dövüşçüyü yendi. Bu başarısını Bina’yı yenerek tekrarladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.