Amerika Birleşik Devletleri, gelen uluslararası yolcular için Govt testinden vazgeçti

WASHINGTON, 10 Haziran (Reuters) – Amerika Birleşik Devletleri, havayolları ve seyahat endüstrisi tarafından yürütülen yoğun kampanyaların ardından, Cuma günü ülkeye uçuş testi ile gelen kişilerin COVID-19 negatif olması zorunluluğunu 17 aylık bir şartı kaldırdı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Direktörü Rochelle Walensky tarafından yayınlanmıştır Dört sayfalık sipariş Pazar 12:01 ET (0400 GMT) yürürlüğe girecek olan siparişin yükseltilmesi “şu anda gerekli değil”

Bu gereklilik, son ABD Govt-19 seyahat gereksinimlerinden biriydi. Sonu, yaz seyahat sezonu başladığında gelir ve havayolları şimdiden rekor kıran talep için hazırlanmaya başlar. Havayolları, birçok Amerikalının pozitif testler ve yurtdışında mahsur kalma korkuları nedeniyle uluslararası seyahat etmediğini söyledi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı Sekreteri Xavier Bezera CDC sonuçları açıkladı Bilimsel ve mevcut verilere dayanarak şirket, “daha sonra gerekirse kalkış öncesi test gerekliliklerini yeniden oluşturmaktan çekinmeyeceğini” söyledi.

Bir yönetici, CDC’nin kararı 90 gün içinde yeniden gözden geçireceğini söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri, Ocak 2021’den itibaren gelen uluslararası yolcuların ayrılmadan önce olumsuz bir teste tabi tutulmasını talep etti. Aralık ayında, CDC, Amerika Birleşik Devletleri’ne uçuşların üç gün yerine bir gün boyunca test edilmesi gerektiği kuralını sıkılaştırdı.

CDC, kara sınırı geçişleri için test gerektirmez.

Avrupa’daki ve başka yerlerdeki birçok ülke, test şartlarını çoktan terk etti.

CDC hala ABD dışındaki çoğu vatandaşın ABD’ye seyahat etmek için COVID’ye karşı aşı olmasını şart koşuyor.

İki yetkili Reuters’e Biden yönetiminin test kuralını yalnızca aşılı yolcular için kaldırmayı düşündüğünü söyledi.

Jet Mavi Havayolları (JBLU.O) İcra Kurulu Başkanı Robin Hayes Cuma günü Reuters’e, test ihtiyacının “tam bir uluslararası seyahat kurtarmanın önündeki son engel” olduğunu söyledi ve “artık herhangi bir amaç olmadığını” da sözlerine ekledi.

Dünyanın en büyük havacılık ticaret grubu olan IATA, yönetimin “Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat için işe yaramaz kalkış öncesi Govt testini ortadan kaldırdığını” “iyi haber” olarak söyledi.

Nisan ayında bir federal yargıç, CDC’nin havalimanlarında ve havaalanları gibi ulaşım merkezlerinde yasa dışı olduğunu ilan etti ve Biden yönetimi uygulamayı askıya aldı. Yargı karara itiraz etti, ancak yakın zamanda bir karar çıkması beklenmiyor.

CDC, yolcuların uluslararası uçuşlardan önce ve sonra maske takmalarını ve Covit-19 testlerinden geçmelerini tavsiye etmeye devam ediyor.

Raymond James, bir araştırma notunda, kuralsızlaştırmanın “uluslararası seyahat için büyük bir destek olduğunu” söyledi.

Delta Havayolları (DAL.N) CEO Ed Bastian geçen hafta Reuters’e verdiği demeçte, şartların kaldırılmasının seyahati artıracağını söyleyerek, Delta’nın hizmet verdiği 50 ülkeden 44’ünün test gerektirmediğini belirtti.

Amerikan Seyahat Derneği CEO’su Roger Dow, Cuma günü yaptığı açıklamada, hareketin salgından çok etkilenen “ABD seyahat endüstrisinin toparlanmasını hızlandıracağını” söyledi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

David Shepherdson’ın raporu; Leslie Adler’in düzenlemesi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.