Amerikalı yüzücü Anita Alvarez, Dünya Şampiyonasında teknik direktör Andrea Fuentes tarafından kurtarıldı

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

İki kez olimpik yüzücü Anita Alvarez, Çarşamba günü Budapeşte’de düzenlenen Dünya Su Sporları Şampiyonası sırasında Mayangi havuzunun dibinde boğuldu. Team USA’den koçu Andrea Fuentes, onu kurtarmak için koştu, gevşek vücudunu yukarı çekti ve onu tekrar su yüzeyine çıkardı.

Bir dizi fotoğraf dramatik iyileşmeyi yakaladı. Bir resimde Fuentes, kostümü içinde elini suyun altında uzatırken görülüyor. Fuentes ikisine de hava için rehberlik ederken, bir diğeri çiftin bağlı olduğunu gösteriyor.

Alvarez, iyileştikten sonra acil tıbbi tedavi gördü.

Olayın ardından Fuentes, cankurtaranları tehlike karşısında yeterince hızlı hareket etmemekle suçladı.

İspanya’nın Marca gazetesine konuşan Fuentes, “Bu büyük bir korkuydu” dedi. “Cankurtaranlar yapmadığı için atlamak zorunda kaldım.”

Alvarez solo serbest finaline katılırken, takım arkadaşları ve seyirciler arasında yaygın endişeye neden olan nefesi kesildi.

Çarşamba günü bir Instagram güncellemesinde, resmi ABD sanat yüzme hesabı, Fuentes’in Alvarez’in doktorlar tarafından tamamen muayene edildiğini ve iyileştiğine dair raporunu paylaştı. İnsanlara tebrikleri için teşekkür etti ve sporcunun “şimdi daha iyi hissettiğini” söyledi.

Diğer sporcular gibi yüzücülerin performans gösterirken karşılaştıkları tehlikeyi vurgulamadan önce “Her şey yolunda” yazdı.

“Hepimiz bazı sporcuların bitiş çizgisine gidemediğini, bazılarının ise bitiş çizgisine ulaşmalarına yardım ettiğini gördük. Bizim oyunumuz diğerlerinden farklı değil, bir havuzda” dedi. “Sınırları zorluyoruz ve bazen onları buluyoruz.”

Aslen Donavanda, NY’den Alvarez, 5 yaşındayken 2017 yılına kadar popüler olarak senkronize yüzme olarak bilinen sanat yüzmeye başladı. Artık yetenekli bir kıdemli ve üye olarak kabul ediliyor. Takım ABD2016 Rio de Janeiro Oyunları ve Tokyo Oyunları, salgın nedeniyle 2021 için yeniden planlanan 2020’de yarışacak.

25 yaşındaki Alvarez, Çarşamba günü ikinci kez yüzerken bayıldı. Aynı zamanda Fuentes’in onu kurtarmak için ikinci kez atlayışını da işaret ediyor.

Geçen yıl Barselona’da bir yüzücü Olimpiyat elemelerinde baygın düştü ve antrenörünü boğdu. Alvarez’in çökmesine neyin sebep olduğu belli değil, ancak spordaki çoğu yüzücü nefesini tutmak zorunda.

Ekip, “Yalnızca ara sıra havaya çıkan sanat yüzücüleri, nefes alma şansları olduğunda temiz havaya ihtiyaç duyar” diyor. Resmi internet sitesi.

Amerikan sanat yüzücüleri, bireysel olarak ve havuz dışında, daha uyumlu olmaya çalışıyor

Korona virüs salgınları sırasında, dünyanın dört bir yanındaki sporcular alternatif antrenman yöntemleri bulmak zorunda kaldılar, Amerikan Sanat Yüzme Takımı tek başına, bazen kafaları yatak odalarındayken – ayak hareketlerini mükemmelleştirerek – ülke genelindeki havuzlara rağmen antrenman yapmak zorunda kaldı. Kapalı.

Fuentes Söz konusu Washington Post takımı, bazen diğer uluslararası yüzücülerin de katıldığı sanal takım spor salonuna geri döndü. Alvarez gruba tic-tac-toe öğretti.

Görevden ayrıldıktan sonra ne yapacağı şu anda bilinmiyor. Perşembe günü doktorlar tarafından muayene edilmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.