Apple, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler için güvenlik açığı konusunda uyardı

Apple, hırsızların çalınan iPhone’ları satmasını zorlaştırdı. MacRumors.com, Apple Mağazalarının artık kayıp olduğu söylenen iPhone’ları tamir etmeyi reddedeceğini söyleyen bir dahili not aldı. *** Müşteri onarım için bir ürün getirirse, Gs’de listeleniyorsa. M. *** Cihaz kayıt defterinde mağaza tamir etmeyecektir. GS M. *** CİHAZ KAYIT *** MÜŞTERİLERİNİN CİHAZLARINDAKİ EKSİKLERİ BİLDİRMELERİ İÇİN TASARLANMIŞ KÜRESEL VERİTABANI *** BENZERSİZ IME I NO. Bu yeni politikadan önce, müşteri iPhone’umu Bul işlevini devre dışı bırakamazsa, Apple Mağazalarının veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarının bir iPhone’u onarmasına izin verilmiyordu.

Apple, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler için güvenlik açığı konusunda uyardı

Yukarıdaki ilgili video: Apple, Hırsızların Çalınan iPhone’ları Satmasını Zorlaştırıyor Apple, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler için, saldırganların bu aygıtların tam denetimini ele geçirmesine olanak verebilecek ciddi güvenlik açıklarını açıkladı. Teknik yayınlar dışında yaygın bir ilgi görmemiştir. Apple’ın güvenlik açığı açıklaması, bir bilgisayar korsanının cihaza “tam yönetim erişimi” elde edebileceği anlamına geliyor. Rachel, bu, davetsiz misafirlerin cihazın sahibinin kimliğine bürünmesine ve ardından kendi adlarına herhangi bir yazılımı çalıştırmasına izin vereceğini söyledi. SocialProof Security CEO’su Tobac.Security uzmanları, kullanıcılara etkilenen cihazları güncellemelerini tavsiye etti – iPhone6S ve sonraki modeller; Tüm iPad Pro modelleri ve iPad Air 2 dahil olmak üzere birçok iPad, 5. nesil ve sonraki model; ve MacOS Monterey çalıştıran Mac bilgisayarlar. Bazı iPad modellerini de etkileyen kusur Apple, raporlarda nasıl, nerede ve kim tarafından belirtilmedi. kapalı. Her durumda, isimsiz bir araştırmacıya atıfta bulundu. İsrail’in NSO Grubu gibi ticari casus yazılım şirketleri, bu tür kusurları tespit eder ve bunları, hedeflerin akıllı telefonlarına dolaylı olarak saldıran, içeriklerini denetleyen ve gerçek zamanlı olarak hedefleri izleyen kötü amaçlı yazılımlarda kullanır. .NSO Group, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından kara listeye alındı. Casus yazılımının Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika’daki gazetecilere, protestoculara ve insan hakları aktivistlerine karşı kullanıldığı biliniyor. Güvenlik analisti Will Straufach, Apple’ın yeni keşfettiği güvenlik açıklarının herhangi bir teknik analizini görmediğini söyledi. Şirket daha önce benzer ciddi kusurları kabul etmişti ve Strafach belki bir düzine kez değerlendirildi ve bu, raporların bu tür güvenlik açıklarından yararlanıldığının farkında olduğunu gösteriyor.

Yukarıdaki ilgili video: Apple, hırsızların çalınan iPhone’ları satmasını zorlaştırıyor

Apple, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler için, saldırganların bu cihazların tam kontrolünü ele geçirmesine izin verebilecek ciddi güvenlik açıklarını açıkladı.

Apple iki tane yayınladı Güvenlik raporlar Çarşamba günü konuyla ilgili olarak, teknoloji yayınları dışında geniş bir ilgi görmediler.

Apple’ın güvenlik açığı açıklaması, bilgisayar korsanının cihaza “tam yönetim erişimi” elde edebileceği anlamına geliyor. SocialProof Security CEO’su Rachel Tobach, bu, izinsiz giriş yapanların cihazın sahibinin kimliğine bürünmesine ve ardından kendi adlarına herhangi bir yazılımı çalıştırmasına izin verecek.

Güvenlik uzmanları, kullanıcılara etkilenen cihazları güncellemelerini tavsiye etti – iPhone6S ve sonraki modeller; Tüm iPad Pro modelleri ve iPad Air 2 dahil olmak üzere birçok iPad, 5. nesil ve sonraki model; ve MacOS Monterey çalıştıran Mac bilgisayarlar. Kusur bazı iPad modellerini de etkiliyor.

Apple, güvenlik açıklarının nasıl, nerede ve kim tarafından keşfedildiğini raporlarda belirtmedi. Her durumda, isimsiz bir araştırmacıya atıfta bulundu.

İsrail’in NSO Grubu gibi ticari casus yazılım şirketleri, bu tür kusurları bulur ve bunları, hedeflerin akıllı telefonlarına gizlice saldıran, içeriklerini gizleyen ve hedefleri gerçek zamanlı olarak izleyen kötü amaçlı yazılımlarda kullanır.

NSO Group, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından kara listeye alındı. Casus yazılımının Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika’daki gazetecilere, protestoculara ve insan hakları aktivistlerine karşı kullanıldığı biliniyor.

Güvenlik araştırmacısı Will Strafach, Apple’ın yeni keşfettiği güvenlik açıklarının herhangi bir teknik analizini görmediğini söyledi. Şirket daha önce benzer ciddi kusurları kabul etmişti ve Strafach belki bir düzine kez değerlendirildi ve bu, raporların bu tür güvenlik açıklarından yararlanıldığının farkında olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.