Astra roket fırlatma yükü yörüngeye teslim edemedi

NASA TROPICS-1 misyonunun Astra roket fırlatması, uydu yüklerini Pazar günü teslim edemedi. Füze penceresi öğle saatlerinde açıldı ve sıvı oksijen hizalaması için yakalama yakalamasının ardından Astra Rocket 3.3, 13:43’te başarıyla fırlatıldı. Astra Space, ilk aşama uçuşu başarılı oldu, ancak ilk baştaki bir duruşla, roketin uydusu yörüngeye ulaşamadı. TROPICS-1 misyonu, NASA ve MIT Lincoln Labs’a iki TROPICS 3U CubeSats teslim etmeye ayarlandı. Bu uydular, hava ve fırtına tahminlerini desteklemek için tasarlanmıştır. NASA, web sitesinde TROPICS-1 göreviyle ilgili bir güncelleme yayınladı: “Astra’nın ortaya koyduğu şeffaflık sayesinde NASA, Astra’nın önceki lansmanlarını araştırma sürecinde. . Bir önceki Astra roket fırlatma, 10 Şubat’ta yükünü teslim edemedi. Şirketin Space Coast, Florida’dan bir başlangıç ​​roketinin ilk lansmanı.

NASA’nın Tropics-1 misyonunun Astra roket fırlatması, uydu yüklerini Pazar günü teslim edemedi.

Füze penceresi öğle saatlerinde açıldı ve sıvı oksijen hizalaması için geri sayımın yakalanmasının ardından Astra Rocket 3.3, 13:43’te başarıyla fırlatıldı. Roketin uydusu yörüngeye ulaşamadı.

Bu içerik Twitter’dan içe aktarılmıştır. Aynı içeriği farklı bir biçimde bulabilir veya web sitelerinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

bu Trophics-1 görevi NASA ve MIT Lincoln Laboratuarlarına iki TROPICS 3U CubeSats teslim etmeye hazır. Bu uydular, hava ve fırtına tahminlerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

NASA, TROPICS-1 göreviyle ilgili bir güncelleme yayınladı Web siteleri:

“Astra’nın ortaya koyduğu şeffaflık sayesinde NASA, Astra’nın önceki lansmanlarına ilişkin soruşturmaya dahil oldu. Ayrıca, alınan dersler ve düzeltici eylemler hakkında tartışmalara katılıyoruz. Yeni füze sağlayıcısının doğasında bulunan risklerin farkındayız ve kredi sağlıyoruz.

Önceki Astra roket fırlatma teslim edilemedi Bu, 10 Şubat’taki yük. Bu, başlangıçtaki roket şirketinin Florida’nın Uzay Sahili’nden ilk fırlatılışıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.