Astros, genel müdür yardımcısı GM ile yollarını ayırdı; Houston’ın sonraki hamleleri muhtemel

bu Houston Astros Ekip Cuma günü yaptığı açıklamada, genel müdür James Glick ile yollarını ayırdığını duyurdu. ESPN, genel müdür yardımcısı Scott Powers’ı görevden aldıklarını bildirdi. İşte bilmeniz gerekenler:

  • Click’e 2023 yılına kadar şirkette kalması için bir yıllık sözleşme teklif edildi, ancak reddedildi.
  • 73 yaşındaki teknik direktör Dusty Baker, bu hafta başlarında geri dönmek için bir yıllık anlaşmayı kabul etti.
  • Beyzbol operasyonlarının 1947’de World Series’i kazandıktan hemen sonra işini kaybeden son başkanı Yankees’ Larry MacPhail’di – istifa etti.

arka plan

Astros sahibi Jim Crane, Jan. 2020’de, bir işaret çalma skandalının ardından Astros’u istikrara kavuşturmak için tıkladı. Klick tam da bunu yaptı, Amerikan Ligi’ndeki üç yıllık görev süresinin en normal sezon galibiyetlerini topladı ve 2022 Dünya Serisi şampiyonluğu ile 11-2’lik bir sezon sonu bitirdi.

Cuma günkü duyurunun ardından Crane, ekibe bu katkıları için Click’e teşekkür etti.

Crane, “James’in tüm katkıları için minnettarız” dedi. “Üç sezonunun her birinde büyük başarı elde ettik ve James bu başarının önemli bir parçası oldu. Kendisine kişisel olarak teşekkür etmek ve ona ve ailesine gelecekte en iyisini diliyorum.

Karara aşina bir kaynağa göre, Astros genel müdür yardımcısı Scott Powers’ı görevden aldı. Powers’ta eski bir yöneticiydi. dolandırıcılar Ocak ayında Click tarafından getirildi.

Bu bekleniyor muydu?

Bu hafta Las Vegas’taki GM toplantılarında, Click’i çevreleyen belirsizlik yönetici sınıfın konuşmasıydı. Crane’in takımı Klick için bir yıllık uzatma kazandığında turnuva yetkilileri dehşete düştü.

Yüzeyde, Astros’u çalıştırmak oyunun birincil konumlarından biri gibi görünüyor. Ancak Crane’in, kovulan selefi Jeff Luhnow’dan büyük bir takım devralan, merkezi sağlam tutan ve 2022’de dinamik bir boğa güreşi sahası inşa eden Klick gibi bir kiralamayı ödüllendirme konusundaki isteksizliği, diğer yöneticiler tarafından iyi karşılandı. Bir sonraki yeni genel müdür arayışının nasıl gittiğini görmek ilginç olacak. Astros, bu kış zaten kilit personel Pete Putilla ve Oz Ocampo’yu kaybetti. – McCullough

Crane bundan sonra kimi işe alacak?

Crane’in David Stearns’i işe almaya çalıştığına dair spekülasyonlar var. MilwaukeeBeyzbol Harekat Dairesi Başkanlığı. Bu kışın başlarında, Stearns tükenmişlik nedeniyle görevinden istifa etti. Brewers ile 2023’e kadar sözleşmesi var.— McCullough

Tıkladığınızda ne olur?

Click’e gelince, genel müdür olarak hemen başka bir işe giremez. Ancak Houston’da göreve başlamadan önce bile saygın bir isimdi. Tampa Bay’den eski takım arkadaşları artık Dodgers’ı yönetiyor. kırmızı çorap Ve bira üreticileri – ayrıca Işınlar. Alex Anthopoulos’un Toronto ve Atlanta’daki zamanları arasında Dodgers için yaptığı gibi, Klick başka bir kulüp yönetmeden önce danışmanlık rolünde zaman geçirebilirdi. – McCullough

Gerekli okuma

(Fotoğraf: Troy Taormina / USA Today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.