Asya-Pasifik piyasaları daha az ticaret yapıyor; Çin’in Ağustos ayı ticaret verileri beklentileri karşılamadı

Pakistan, diğer ülkelerin neden olduğu iklim krizinin bedelini ödüyor: Bakan

Maliye Bakanı Mifta İsmail, Pakistan tarihinin en büyük sel felaketiyle karşı karşıya kalırken, gelişmiş ülkelerin eylemleri sayesinde iklim krizinin en kötü etkileriyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

İsmail, küçük karbon ayak izine rağmen iklim değişikliğinin etkisini atlattığını söyleyen sular altında kalan ülkeden bir grup destekçiye katılıyor.

İsmail, CNBC’ye verdiği demeçte, “Pakistan iklim değişikliğinden en kötü etkilenen ülkelerden biri. Bildiğiniz gibi, çok küçük bir karbon ayak izimiz var, gerçekten karbondioksit ve diğer zararlı gazlar üretmiyoruz.”Sokak İşaretleri Asya“Pazartesi gününde.

— Su-Lin Tan

Jesper Kohl, Yen’in ‘önümüzdeki birkaç ayda’ 150, 160’ı kırabileceğini söylüyor

Monex Grup Direktörü Jesper Koll, CNBC’nin “Street Science Asia”ya verdiği demeçte, Japon yeninin daha da zayıflayabileceğini söyledi.

Cole, ülkenin ticaret ve cari hesap açıklarının “güçlü” olduğuna işaret ederek, “Bence parabolik aşım hala yolunda, bu yüzden önümüzdeki birkaç ay içinde 150, 160 göreceğimizi umuyorum.” ” Sürücüler Yen’i Zayıflatıyor.”

Japonya Ticareti Eksiklik derin Temmuz ayında ithalat, ihracatı geride bırakarak rekor seviyeye ulaştı, resmi veriler geçen ay gösterdi.

-Jihye Lee, Charmaine Jacob

Goldman Sachs, ABD liderliğindeki ‘ılımlı’ düzenlemelerin Çin’in ticaret fazlasını artırabileceğini söylüyor

Goldman Sachs’ın Çin baş ekonomisti Hui Shan, CNBC’nin “Squawk Box Asia” gazetesine, ABD hükümetinin Çin’e ihracat üzerindeki “ılımlı kısıtlamalarının” piyasayı etkilemeden Çin’i teşvik edeceğini söyledi.

ABD’nin son şartlarına atıfta bulunarak, ülkenin istikrarlı ticaret fazlasının itici gücü olarak zayıf ithalat verilerine işaret etti. Nvidia çip satışlarını kontrol ediyor Çin bunun yerine bir katalizör görevi görebilir.

“Bazı yönlerden, Çin’i daha fazla yerel üretim yapmaya teşvik edecek, böylece üretim tarafı, özellikle ticaret fazlası tarafı desteklenebilecek” dedi.

Çinli yetkililerin GSYİH büyüme hedefini yüzde 5,5’e “küçümsediğini” ve Çin yuanını 7’ye ulaşmasını engellemeye çalışmadığını söyledi.

“Yedi bir sayıdır,” dedi ve “yüzeyden bakarsanız, o kadar da gurur verici görünmüyor, ancak bence politika yapıcıların pragmatik olmaya çalıştıklarına dair bir mesaj gönderiyor.”

– Jihye Lee

Parkin ‘daha hızlı hareket etmeli’ diyor: FT

Richmond Fed Başkanı Thomas Parkin şunları söyledi: Financial Times ile röportaj Yavaşlamak yerine “çok hızlı hareket etmeye” karşı bir önyargısı var.

Gazeteye verdiği demeçte, “Yol boyunca yanlışlıkla bir şeyi kırmadığınız sürece, genellikle daha yavaş değil, daha hızlı gitmeye karşı bir önyargım var” diyerek, politika yapıcıların “kendilerine güvenene kadar oranları artırmaya devam edebileceklerini” de sözlerine ekledi. “Enflasyon kontrol altında.

FT’ye verdiği demeçte, “Hedef pozitif bölgede gerçek oranlar ve niyetim, enflasyonu yatağa koyduğumuzdan emin olana kadar onları orada tutmak” dedi.

Eylül FOMC toplantısında 75 baz puanlık bir artış olasılığı ABD saatiyle Çarşamba sabahı %74.0’a yükseldi. CME Group’un FedWatch aracı. FedWatch, 50 baz puanlık bir artış olasılığının şimdi %26 olduğunu gösterdi.

– Jihye Lee

Japon Yeni daha da zayıflayarak 145’e yaklaştı.

Japon Yeni, ABD doları endeksi güçlenirken, 1998 ortasından bu yana en zayıf olan 144.35’e daha da zayıfladı. 24 yılın zirvesine ulaşıldı Japon para birimine karşı.

Offshore Çin yuanı da, beklenenden daha zayıf gelen ticaret verilerinin ardından 7 işaretine yakın bir şekilde 6.99’a geriledi.

Güney Kore’nin galibiyet serisi de zayıflayarak 13 yıl aradan sonra ilk kez 1.380 seviyesini geçti.

Nomura, Çin GSYİH tahminini düşürdü – yine

Nomura, Çin’in tüm yıl GSYİH’si için tahminini %2.7’ye indirdi ve Ağustos ayındaki %2.8’lik bir önceki tahmininden bir not daha düşürdü.

Yeni görünüm, Nomura’nın Çin GSYİH’sının ağırlıklı olarak %12’sinin geçen haftaki %5,3’ten Covid kısıtlamalarından etkilendiğini tahmin eden analizine dayanıyor.

Teknoloji merkezi Shenzhen de dahil olmak üzere birçok şehir, yeni yerel enfeksiyonlar bildirdikten sonra son birkaç hafta içinde Covid kısıtlamalarını sıkılaştırdı. Chengdu, yetkililer toplu virüs testi yaparken insanlara evde kalmalarını emretti.

Okumaya devam etmek Tam hikaye burada.

– Evelyn Cheng

Çin’in Ağustos ayı ihracatı tahminleri kaçırdı; Zayıf ithalat üzerinden ticaret fazlası kaydedilmesi

Çin’in Ağustos’ta ihracat yüzde 7,1 arttı Temmuz ayında bir yıl önceki aynı döneme kıyasla %18 artıştan sonra, resmi veriler %12,8’lik bir kayıp tahmini gösterdi.

İthalatlar Temmuz ayında %0.3 arttı ve %2.3 arttı, bu da Reuters anketindeki %1,1’lik artış tahmininin altında kaldı.

Temmuz ayında 101,26 milyar dolarlık ticaret fazlası gördükten sonra, ülke Ağustos ayında zayıf ithalat rakamlarının etkisiyle 79,39 milyar dolarlık ticaret fazlası gördü.

Jihye Lee

Petrol fiyatları, daha fazla faiz artırımı ve düşük talep büyümesi beklentileriyle düşüyor

Petrol fiyatları düşmüş Çarşamba günü, Çin’deki daha fazla Covid kısıtlaması ve küresel olarak daha yüksek faiz oranı artışları beklentileri sonrasında.

bu Amerikan Batı Teksas Orta Vadeli işlemler %1.45 düşüşle varil başına 85.62$’a geriledi Brent ham Vadeli işlemler, son OPEC+ toplantısının önceki kazançları silip üretimini dengelemeye karar vermesinin ardından %1,14 düşüşle varil başına 91,77$’a geriledi.

Bir Reuters tahmini, WTI’ın dip seviyelerini varil başına 83.17$’a çıkarmasını bekliyor.

– Lee Ying Shan

CNBC Pro: Rusya-Avrupa gerilimi petrol piyasalarında ‘yükseliş şoku’ verebilir

Bir analiste göre, petrol ve gaz stokları, Rusya’nın Avrupa’ya gaz arzını çevreleyen artan gerilimlerden destek almaya hazırlanıyor.

Slatestone Wealth’in baş piyasa stratejisti Kenny Polgari, CNBC’nin “Sokak Bilimi Asya”sına yatırımcıların büyük ABD enerji isimlerine odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Adını verdiği bir hisse bu yıl %125 arttı ve “koşacak alan” olduğunu söylüyor.

Profesyonel aboneler daha fazlasını buradan okuyabilir.

– Weissen Don

Avustralya ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 0,9 büyüdü

Resmi verilere göre, Avustralya’nın reel gayri safi yurtiçi hasılası, bir önceki çeyrekte %0.7 artmasının ardından ikinci çeyrekte %0.9 büyüdü.

bu Avustralya İstatistik Bürosu’na göre Devam eden büyüme, ilk tam çeyrekte yeniden açılan sınırlarla desteklendi.

Veriler ayrıca Avustralya ekonomisinin geçen yıl %3,6 büyüdüğünü gösteriyor. ABS, güçlü iç talebin ve seyahatteki artışın genel büyümeyi desteklediğini söyledi.

– Jihye Lee

CNBC Pro: Bu çip stoğu, bu yıl emsallerini ikna edici bir şekilde geride bıraktı – ve analistler bunun daha da yükseldiğini düşünüyor

Yıllarca süren pazar kazanımlarından sonra, yarı iletken stokları bu yıl yoğun bir şekilde satıldı. Ancak bir borsa katliamdan nispeten zarar görmeden çıktı. Sadece emsallerinden daha iyi performans göstermekle kalmadı, aynı zamanda S&P 500’ü ülke çapında bir mil geride bıraktı.

Analistler hissenin daha da yükselebileceğini düşünüyor.

Profesyonel aboneler şunları yapabilir: Daha fazlasını buradan okuyun.

– Javier Ong

ABD Hazine getirileri Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı

Tahvil satışı, yatırımcıların hangi güçlü ekonomik verilerin Federal Rezerv’in gelecekteki faiz artırımlarına işaret edebileceğini tartmasıyla, ABD Hazine getirilerini Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyelerine itti.

ABD 10 yıllık Hazinesinin getirisi %3.353’e yükseldi, getirisi 16 Haziran’dan %3.495’e yükseldi. Verim, fiyatla ters orantılıdır.

ABD 30 yıllık Hazine getirisi, her ikisi de Haziran ortasından bu yana görülen en yüksek seviyeler olan %3.484 ve ABD 5 yıllık Hazine getirisi %3.334’e ulaştı.

2 yıllık getiri %3.535 ile günlük en yüksek seviyeye yükseldi, ancak bu Cuma gününden bu yana gösterge için en yüksek getiriydi.

– Carmen Reinicke

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.