Avukatları, Daniel Snyder’ın artık herhangi bir NFL kısıtlaması altında olmadığını söylüyor

Ekibin avukatları, Washington Commanders’ın sahibi Daniel Snyder’ın “artık herhangi bir NFL kontrolüne tabi olmadığını” ve franchise operasyonlarına katılım düzeyini sınırladığını söyledi.

Perşembe günü NFL, Komutanları temsil eden hukuk firması Holland & Knight tarafından yapılan bu argümanı doğrulamadı veya reddetmedi. Lig, geçen ay defalarca Snyder’ın mülkiyet durumunda bir değişiklik olmadığını söyledi. Temmuz 2021 duyurusu Franchise’ın günlük operasyonlarının kontrolünü, belirsiz bir süre için ekibin eş CEO’su olan eşi Tanya’ya devredecek.

NFL Komiseri Roger Goodell, lig tarafından görevlendirilen soruşturma tamamlandıktan sonra konuyu Snyder ile görüşeceğini söyledi. Barındıran avukat Mary Jo White, cinsel suistimal ve mali suistimal iddiaları. Snyder ve ekibi tüm iddiaları yalanladı.

NFL sahiplerinin Chiefs’ Daniel Snyder’a yaklaşımı zorlaşıyor

Grup, avukatları aracılığıyla Snyder’ın pozisyonunu farklı şekilde tasvir etti.

Holland & Knight, “Dan Snyder, NFL ile bir süre için günlük operasyonlardan uzak duracağı ve artık takıma katılımıyla ilgili herhangi bir NFL kısıtlamasına tabi olmayacağı konusunda anlaştı.” Dedi. Bir deyim. “Bunu söyledikten sonra, Jason Wright ilk günden itibaren ekip lideri olarak harika bir iş çıkardı ve Dan’in ekip operasyonlarına dahil olması gerekmedi. Tanya da çok ilgiliydi.

Komutanlar Perşembe günü Washington Post’a bir açıklama yaptılar Daha önce ESPN’e sağladı.

Açıklamada, “Tanya, kendini adamış, etkili, uzun süreli bir ortak sahip ve takımı NFL toplantılarında temsil etmeye devam eden küçük bir kadın sahip grubundan biri” dedi. “Ancak, bu karar Tanya ve Dan’in ortak kararıydı ve NFL tarafından dayatılan herhangi bir şartın sonucu değildi.”

NFL Perşembe günü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Komiserin kararları, Beth Wilkinson tarafından yürütülen ayrıntılı bir işyeri incelemesine ve disiplin ve düzeltici eylemlerin açıklandığı tarihte yayınlanan kamuya açık açıklamalarda belirtilen nedenlere dayanıyordu.”

NFL, kurulun Perşembe günü Snyder’ın mülkiyet durumu hakkındaki açıklamasına doğrudan değinmedi, bunun yerine Goodell’in bu yıl iki sahip toplantısında yaptığı daha önceki yorumlara atıfta bulundu.

Ağustos ayındaki sahipler toplantısında Minn., Bloomington’dan Goodell şunları söyledi: “Durumuna gelince, hepimizin bildiği gibi, devam eden bir soruşturma, bir kongre soruşturması ve bu konularla ilgili soruşturmamız var. Bu bir karara vardığında, Dan ve ben onun nereye katılacağını tartışacağız.

Goodell, Mart ayındaki yıllık lig toplantısında Daniel Snyder’ın “günlük operasyonlara dahil olmadığını” ve Tanya Snyder’ın franchise’ın günlük operasyonlarını ve toplantılarda takım temsilini denetlemesinin “en azından devam edeceğini” söyledi. Öngörülebilir gelecek için.” Goodell ekledi, “Dan ve ben bunun hakkında bir noktada konuşacağız.”

Temmuz 2021 duyurusundan sonra, bir lig yöneticisi geçen ay Beyaz’ın soruşturmasının tamamlanmasına kadar Snyder’ın mülkiyet durumunda herhangi bir değişiklik olmayacağını yineledi.

NFL’nin iletişim, halkla ilişkiler ve politikadan sorumlu başkan yardımcısı Jeff Miller, Eylül ayında gazetecilerle yaptığı bir konferans görüşmesinde, “Bu noktada bulgularına dayalı olarak herhangi bir güncelleme veya zaman çizelgesi yok” dedi. “Ama işi biter bitmez bunu konuşacağız,” dedi komiser, “Sanırım bu statüko olarak kalacak ve ardından uygun zamanda Dan ile bir görüşme yapacak. Ve yine, bu bulgular henüz bize ulaşmadı. Çalışmaları devam ediyor.”

NFL, Temmuz 2021’de yaptığı duyuruda, Wilkinson başkanlığındaki daha önceki bir lig soruşturmasının bulgularına dayanarak takımın 10 milyon dolar para cezasına çarptırıldığını söyledi. Lig daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ortak CEO olarak Tanya Snyder, en az önümüzdeki birkaç ay boyunca tüm günlük takım operasyonlarının sorumluluğunu üstlenecek ve tüm lig toplantılarında ve diğer lig etkinliklerinde kulübü temsil edecek. Dan Snyder yeni bir stadyum projesine ve diğer konulara odaklanacak.

Lig, duyuruda, “Bu tavsiyelerin uygulanmaması veya bu görev ve yükümlülüklere tam olarak uyulmaması, raporlama süresinin veya diğer disiplinin uzatılmasına neden olabilir” dedi.

Ekip ve Daniel Snyder’ın avukatları, anlaşmayı her zaman sahibinin günlük operasyonlarıyla ilgili olarak tasvir etti. Konuyu tartışmak için.

Snyder’ın takımın maçlarına katılması yasaklanmadı. Ancak Snyder’ın grup faaliyetlerine katılımının kapsamı konusunda çelişkili açıklamalar var. Generaller koçu Ron Rivera, Daniel Snyder’ın, Mart ayında Indianapolis Colts ile takasa giden takımın görüşmelerine dahil olduğunu söyledi. Oyun kurucu Carson Wentz için.

Sahiplerin Salı günü New York’ta düzenli olarak planlanan üç aylık toplantılarında bir araya gelmeleri planlanıyor. Ev Gözetim ve Reform Komitesi’nin nihai raporu ve White’ın soruşturmasının sonuçları beklenirken, bu toplantıda mal sahiplerinin Snyder ile ilgili resmi bir işlem yapması beklenmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.