Bezos, Biden’ın benzin istasyonlarında fiyatları düşürme çağrısını çarptı

Amazon CEO’su Jeff Bezos, 2 Kasım 2021’de Glasgow, İskoçya, İngiltere’de düzenlenen BM İklim Değişikliği Konferansı (COP26) sırasında konuşuyor. REUTERS aracılığıyla Paul Ellis/Havuz

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

3 Temmuz (Reuters) – Amazon.com Inc (AMZN.O) Kurucu Jeff Bezos, dünyanın en zengin üçüncü adamı Başkan Joe Biden’ı benzin istasyonu işleten şirketleri fiyatlarını düşürmeye çağırdığı için eleştirmesiyle hafta sonu Beyaz Saray ile olan davasını yeniledi.

Cumartesi günü bir tweet’te Biden, “Bu bir savaş ve küresel tehlike zamanı” dedi ve şirketlerden ülkenin birçok yerinde galonu 5 dolara yükselen benzin fiyatlarını düşürmelerini istedi.

Başkan, “Üretmek için ödediğiniz maliyeti yansıtmak için pompada aldığınız fiyatı azaltın. Şimdi yapın” dedi. söz konusu.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Bezos kısa süre sonra Twitter’da şunları yazdı: “Hata. Enflasyon, Beyaz Saray için böyle açıklamalar yapamayacak kadar önemli bir konu. Ya doğrudan yanlış yönlendirme ya da temel piyasa dinamiklerinin derinden yanlış anlaşılması.”

Pazar günü Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre, geçen ay petrol fiyatlarının varil başına 15 dolar düştüğünü, pompa fiyatlarının ise “zar zor düştüğünü” öne sürerek Bezos’un eleştirilerini reddetti.

“Ancak petrol ve gaz şirketlerinin piyasa gücünü Amerikan halkı pahasına rekor karlar elde etmek için kullandıklarını düşünmenize şaşmamalı, ekonomimizin çalışma şekli bu” diye yazdı.

Bezos, geçmişte Biden’ın yönetimi ile boynuzları kilitledi. Mayıs ayında Biden’ı halkı yanıltmakla suçladı ve yönetimini yükselen enflasyondan sorumlu tuttu. devamını oku

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Bangalore’de Akriti Sharma tarafından yapılan raporlama; Paul Simao’nun düzenlemesi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.