Biden, Boxlovit ‘geri tepme’ sonrasında tekrar koronavirüs için pozitif testler yaptı

Yorum

Cumhurbaşkanı Biden, bir çiçek hastalığı “nüksetmesinden” sonra Cumartesi günü tekrar koronavirüs için pozitif test yaptı, dedi.

Başkanın doktoru Kevin O’Connor, Biden’ın Salı akşamı, Çarşamba sabahı, Perşembe sabahı ve Cuma sabahı testlerinin negatif çıktığını söyledi. Cumartesi sabahı bir antijen testi kullanarak pozitif çıktı.

Doktorlar, antiviral ilaç Paxlovit alan kişilerde, ilk testin negatif çıkmasından günler sonra enfeksiyonun “tekrar” yaşayabileceği konusunda uyardı, ancak olayın sıklığı ve uzun vadeli etkileri hakkında veriler net değil.

O’Connor bir mektupta söyledi Biden’ın semptomlarının tekrarlaması olmadı ve “kendini iyi hissetmeye devam ediyor”.

O’Connor, “Bu noktada, şu anda tedaviye yeniden başlamak için bir neden yok, ancak açıkçası yakın izlemeye devam edeceğiz” dedi. O’Connor, Biden’ın Beyaz Saray’da tekrar tecrit edileceğini de sözlerine ekledi.

İki Beyaz Saray yetkilisi, Biden’ın Pazar günü Wilmington, Del. ve Hemlock, Michigan’ı ziyaret etmesi planlandığını, ancak her iki gezinin de iptal edildiğini söyledi.

Michigan gezisi, bilgisayar çipi üretimini ve araştırmasını sübvanse etmek ve Çin’in CHIPS ve BİLİM Yasası olarak bilinen etkisine karşı koymak için 52 milyar dolarlık bir faturayı destekleyen bir etkinlik içindi. Yasa Kongrenin her iki kanadından da geçti Bu hafta Biden’ın imzasını bekliyoruz. Biden’ın Salı günkü etkinliğe uzaktan katılıp katılmayacağı belli değil.

Biden enfekte olabilir BA.5 Varyasyon, O’Connor geçen hafta bir omicron alt varyantının Amerika Birleşik Devletleri’ne hakim olduğunu ve virüsün en yayılabilir versiyonu olduğunu söyledi. BA.5, aşılar ve önceki koronavirüs enfeksiyonu tarafından sağlanan bağışıklık korumasından kaçmak için dikkate değer bir yetenek göstermiştir.

Biden, Çarşamba günü Gül Bahçesi’nden hafif Covid-19 yönetimine pandemi yanıtı ve antiviraller, evde testler ve güçlendiriciler de dahil olmak üzere yaygın olarak bulunan araçları hakkında bir konuşma yapmak için beş günlük kendi kendine tecritinden çıktı. .

Bu hafta CHIPS tasarısını ve ekonomiyi desteklemek için bir dizi kamuoyu önüne çıktı. Biden Cuma günü herhangi bir halka açık etkinlik düzenlemedi.

Biden bazı etkinlikler için maskesini çıkardı. Beyaz Saray sözcüsü Karine Jean-Pierre, Biden’ın diğerlerinden bir buçuk metreden fazla durduğu için Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri yönergelerine uyduğunu söyledi.

CDC rehberliği, insanların koronavirüs için pozitif test ettikten sonra beş gün boyunca kendilerini izole etmelerini ve başkalarının yanındayken beş gün daha maske takmalarını önerir. Bazı uzmanlar, rehberliğin insanların hala bulaşıcıyken işe dönmelerine veya karantinaya alınmalarına yol açabileceğini söyledi.

Biden’a ek olarak, cumhurbaşkanının baş tıbbi danışmanı olan 81 yaşındaki Anthony S., bu yazın başlarında koronavirüse yakalandı. Tekrarlayan bir enfeksiyon, tıpkı ilk enfeksiyon gibi, daha fazla komplikasyona yol açabilir, ancak birçok kişi semptomlarını hafif olarak tanımlar.

Beş günlük bir kursta alınan Baxlovide, tedavi alırken bir kişinin sistemindeki virüs miktarını bastırır. Bazı uzmanlar, beş günlük kursun çok kısa olması ve virüsün temizlenmesini sağlamak için birkaç günün uzatılması nedeniyle tekrarlayan enfeksiyonların meydana geldiğine inanmaktadır.

Biden Cumartesi günü Twitter’da toparlanma vakasını ele aldı, ancak insanlara çalışmaya devam ettiğine ve yakında seyahat etmeye devam edeceğine dair güvence verdi.

“Arkadaşlar bugün tekrar covid testi yaptırdım. Az sayıda insanla oluyor.” Biden Twitter’da yazdı. “Hiçbir semptomum yok ama çevremdeki herkesin güvenliği için tecrit edeceğim. Hala işteyim ve yakında tekrar yola çıkacağım.

Dan Diamond bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.