Biden, maymun kutusu vakalarının “endişe verici” olduğunu söylüyor.

Pyongyang, Güney Kore – Başkan Biden Pazar günü söyledi maymun hastalığı Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde “endişeler” olarak tanımlandı.

Hastalıkla ilgili ilk kamuoyu yorumlarında, Mr. Biden, “Bu bir endişe meselesi.

Güney Kore’deki Ozon Havalimanı’nda gazetecilere konuşan cumhurbaşkanına hastalığı soruldu. kuvvetleri ziyaret etti Başkan olarak ilk Asya gezisine devam etmek için Japonya’ya gitmeden önce.


Sağlık yetkilileri New York’ta maymun gribini araştırıyor

04:28

Biden, “Bana maruziyetin boyutunu henüz söylemediler, ancak bu herkesin endişelenmesi gereken bir şey” dedi. Hangi aşının etkili olacağını bulmak için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı Jack Sullivan, Tokyo’ya giden bir uçakta gazetecilere verdiği demeçte, ABD’nin “maymun gribini tedavi etmek için uygun bir aşısı” olduğunu söyledi.

“Bu amaçla kullanılacak bir aşı var” dedi. Sullivan, Biden patlamasıyla ilgili düzenli güncellemeler aldığını söyledi.

Maymunlar Afrika dışında nadiren tanımlanır, ancak Cuma günü itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’nde en az iki ve 50 şüpheli olmak üzere 80 onaylanmış vaka vardı. İlk vaka vardı Kendinden emin Memurlar geçen hafta Massachusetts’te ve New York’taydı. Soruşturma Başka bir öngörülebilir enfeksiyon.

Hastalık çiçek hastalığı ile aynı virüs ailesine ait olsa da semptomları hafiftir. Hastaneye kabul edilmeyen kişiler genellikle iki ila dört hafta içinde iyileşir, ancak hastalık nadiren tehlikelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.