Biden’ın Covid testi pozitif çıktı: Canlı Haber Güncellemeleri

borç…New York Times için Pete Marovich

Başkan Yardımcısı Kamala Harris koronavirüsü Nisan ayında kapmış olsa da, tekrar enfekte olması pek olası değil – onun varlığından kaynaklanan bir olasılık Başkan Biden’ın testinin pozitif çıkmasından iki gün önce.

O günkü programına göre, Bayan Harris, Oval Ofis’te başkanın günlük brifingini aldı. Beyaz Saray’da Mr. Biden ve diğerleri ile birlikte Ukrayna’nın First Lady’si Olena Zelenska ile de bir araya geldi.

Bayan. Harris, 57 ve Mr. Her ikisinin de 79 yaşındaki Biden’a virüs bulaşması kafa karıştırıcı olabilir, ancak her ikisinin de aşıları tam ve ciddi hastalıklara karşı son derece koruyucu olan iki takviye aşısı yapıldı. Bayan Harris ikinci desteğini 1 Nisan’da ve Bay Biden 30 Mart’ta aldı.

Perşembe günü Kuzey Carolina’ya seyahat eden Bayan Harris, Mr. Biden ile telefonda konuştuğunu ve moralinin iyi olduğunu söyledi.

Beyaz Saray yetkilisine göre, Bayan Harris negatif çıktı Perşembe sabahı. Beyaz Saray sağlık ekibinin tavsiyesi üzerine maske takacak ancak programı planlandığı gibi devam edecek.

O net olmayabilir. Birçok uzman, virüsün kuluçka süresini hesaplamak için hızlı bir test yapılmasını önermektedir. İki ila dört gün boyunca olası bir maruziyetten sonraVe bir gün arayla en az iki hızlı test yapın.

Bayan Harris’ten önce Korona enfeksiyonu 26 Nisan’da doğrulandı. Testinin pozitif çıktığını açıklayarak, Ofisi semptomlar yaşamadığını söyledi ve evde karantinaya alındı. O zamana kadar, Bayan Harris zaten tam olarak aşılanmıştı ve iki destek iğnesi vurulmuştu. Kendisine antiviral tedavi Paxlovit reçete edildi.

Enfeksiyonu sırasında, Başkan Yardımcısı Sn. Biden ile yakın temas içinde değil. Kaliforniya’da birkaç gün geçirdi ve Başkan’ı sekiz gün boyunca şahsen görmedi.

Bir ay önce, Bayan Harris’in kocası Doug Emhoff, pozitif test Virüsler için. Bayan Harris o sırada enfekte değildi, ancak izole edildiğinde ve negatif test etmeye devam ettiğinde, Mr. Emhoff’un pozitif testi, Mr. Biden ile bir etkinliğe katılmasını iptal etmeye zorladı.

Başkan Yardımcısının virüsü tekrar kapması muhtemel. Enfeksiyona karşı korunmaya yardımcı olan antikorlar zamanla azalır ve Omicron, bu antikorları bloke etmede önceki varyantlardan daha etkilidir.

Daha önceki Omicron enfeksiyonu bile sonraki enfeksiyona karşı koruma sağlamaz. Bayan Harris’in Nisan ayında virüsün hangi versiyonuna sahip olduğu belli olmasa da, o sırada Dr. BA.2 Omicron’un bir alt varyantı, ABD’deki baskın versiyondur.

Şimdi BA.5 Alt varyant, önceki sürümlerden çok daha hızlı yayıldı ve yeniden bulaşmalar da dahil olmak üzere yeni bir vaka artışına neden oldu. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri geçen hafta BA.5’in önemli olduğunu tahmin etti Neredeyse yüzde 80’i yeni enfeksiyonlar Amerika genelinde

“Son iki ayda bile daha önce enfekte olmuş olabilirsiniz ve yeniden bulaşma oranı çok yüksek” dedi. Ashish K., Biden’ın koronavirüs müdahale koordinatörü. dedi Ja. Geçen hafta bir röportaj.

Katar’ın son çalışması henüz dış uzmanlar tarafından hakemli bir incelemeden geçmedi. BA.4 ve BA.5’i önerir Omicron’un önceki versiyonlarından daha önceki koronavirüs enfeksiyonlarından kaynaklanan antikorlardan kaçınmada daha iyidir.

Ancak, Omicron’un daha eski bir sürümüyle enfekte olmuş kişiler, virüsün diğer türleri ile enfekte olmuş kişilerden daha iyi korunmalıdır. Katar çalışmasına göre, Omicron öncesi varyantla enfeksiyon, daha sonra BA.4 veya BA.5 enfeksiyonunun önlenmesinde yüzde 28 etkiliydi. Bununla birlikte, önceki Omicron enfeksiyonu BA.4 veya BA.5 enfeksiyonunu önlemede yüzde 80 etkiliydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.