Bill Cosby, hukuk davası jürisi neredeyse bir karara vardıktan sonra tartışmalara devam etmeli

YeniArtık Fox News yazılarını dinleyebilirsiniz!

Jüri üyelerine yönelik cinsel istismar suçlamasıyla ilgili bir hukuk davasında Aktör ve komedyen Bill Cosby Kendilerine sorulan tüm sorular, Cuma günü kararın ardından tartışmaya başlamalı.

İki günlük müzakereden sonra jüri, Cosby’nin Cinsel istismar Davacı Judy Hudd, 1975’te Playboy Malikanesi’nde 16 yaşındayken, herhangi bir zararı hak edip etmediğini merak etti.

Jüri üyeleri, karar formlarındaki dokuz sorudan sekizini yanıtladı: Son soru, Caspian’ın eylemlerinin garantili tazminatı garanti edip etmediğidir.

Yargıç Craig Carlon Jüriye Cuma gününden sonra ön onay için ayrılabileceğine söz verdi.

Amber Heard, Johnny Depp’in iftira davasından sonra duruşma sonrası planlarını, kızına ne söyleyeceğini açıkladı

Aktör ve komedyen Bill Cosby, Bill Cosby’nin Pensilvanya, Norristown’daki Montgomery County Adliye Sarayı’ndaki cinsel saldırı davasının beşinci gününde 16 Haziran 2017’de mahkeme salonuna girdi. REUTERS / Lucas Jackson

Caspian’ın avukatlarının itirazlarına rağmen hakim, hakem heyeti tarafından yanıtlanan sorulara ilişkin kararı okumayı kabul etti. Ancak Curlan, Santa Monica Adliye Sarayı’ndan temsilciler ortaya çıkıp ondan mahkeme salonunu boşaltmasını isteyince fikrini değiştirmek zorunda kaldı. Delegeler için ek süre bütçesi olmadığı için mahkeme saat 16.30’da kapanacak.

Carlan Pazartesi günü jüriyi ayrılmaya zorlamayacak, bu nedenle tartışmalar onun yerine alternatif bir yargıçla devam etmek zorunda kalacak. Sözümden geri adım atmayacağım dedi.

Önceki gün, hakime, iki jüri üyesi arasında işlerini zorlaştıran bir “kişilik sorunu” olarak adlandırdığı bir referans verildi.

Yargıç, her iki yargıcı da mahkeme salonuna çağırdı ve her jürinin argümanları dinlemesine izin verdi. Jüri üyeleri tartışmaya devam etti, ancak hakim ve savcıların karar formundaki konular hakkında nasıl konuşmaları gerektiği ve tazminatların nasıl hesaplanacağı gibi birçok soru vardı.

‘9-1-1: Lone Star’ oyuncusu Tyler Sanders 18 yaşında öldü

Philadelphia, PA - 22 Ocak: Aktör / stand-up komedyeni Bill Cosby, 22 Ocak 2018'de Philadelphia, Pennsylvania'daki Larosa Jazz Club'da caz müzisyeni Tony Williams'ın onuruna özel bir etkinlik sırasında sahne alıyor.  (Fotoğraf: Gilbert Carrasquillo / Getty Images)

Philadelphia, PA – 22 Ocak: Aktör / stand-up komedyeni Bill Cosby, 22 Ocak 2018’de Philadelphia, Pennsylvania’daki Larosa Jazz Club’da caz müzisyeni Tony Williams’ın onuruna özel bir etkinlik sırasında sahne alıyor. (Fotoğraf: Gilbert Carrasquillo / Getty Images)
(Gilbert Karasquillo / Getty Images)

Cosby’nin avukatı Jennifer Bonjeen, öğle yemeğinden sonra yakınlarda duran bir hakemi gösteren Cosby’nin ekibinin bir üyesi tarafından çekilen fotoğraftan sonra sahte bir duruşma talep etti. Komedyene suçlananlardan biri Seyirciler arasında oturuyor.

Cosby’ye karşı kendi davasını açan sanatçı Lily Bernard, herhangi bir jüri ile konuşmadığını söyledi.

Bernard mahkeme salonunda hakime, “Jüri üyelerinden hiçbiriyle konuşmadım” dedi. “Bu davayı etkilemek için hiçbir şey yapmayacağım. Onları görmeyeceğim bile.”

Yargıçlar, iki haftalık bir duruşmanın ardından Perşembe sabahı tartışmaya başladılar. Cosby mahkeme salonunda değildi.

Tom Hanks, neredeyse fana dokunduğu için karısı Rita Wilson’a öfkeliydi.

Pennsylvania, Norristown'dan Bill Cosby (C), gelecek yıl 13 Aralık 2016'da mahkeme salonuna girerken, bir düzineden fazla kadın mahkumun, onun cezai seks davasında tanıklık edip edemeyecekleri konusunda savcılarla olan mücadelesini yenilemesi bekleniyor.  REUTERS / DavidMaialetti / Havuz

Pennsylvania, Norristown’dan Bill Cosby (C), gelecek yıl 13 Aralık 2016’da mahkeme salonuna girerken, bir düzineden fazla kadın mahkumun, onun cezai seks davasında tanıklık edip edemeyecekleri konusunda savcılarla olan mücadelesini yenilemesi bekleniyor. REUTERS / DavidMaialetti / Havuz

84 yaşındaki Pensilvanya Yüksek Mahkemesi 2018 cezasını bozduktan sonra geçen yıl hapishaneden serbest bırakıldı. Jüri üyelerine gösterilen 2015 tarihli bir videonun bir parçasında Cosby, Hoot ile herhangi bir cinsel temasta bulunduğunu reddetti. Sözcüsü ve avukatı, duruşma boyunca inkarlarını yineledi.

Bonjeen, jüriden Cosby aleyhindeki kamu suçlamalarını dikkate almasını istedi. Duruşma sırasında sunulan kanıtları göz önünde bulundurun. Kanıtların Houth’un davasını kanıtlamadığını söyledi.

Fox News uygulamasını edinmek için buraya tıklayın

Hood’un avukatı Nathan Goldberg jüriye Cosby’nin müvekkiline verdiği zararı ödemesi gerektiğini söyledi.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.