Bir Powerball kazananı var mıydı? Hayır, şimdi ikramiye 1,2 milyar dolara yükseldi

Powerball ikramiyesi yeniden büyüdü.

Powerball, Pazartesi günkü çekilişten sonra hiçbir kazananın altı sayıyla eşleşmediğini ve şimdi Çarşamba günü için tahmini ikramiyenin 1.2 milyar dolar ve nakit değeri 596,7 milyon dolar olduğunu söyledi.

Pazartesi gecesi tahmini 1 milyar dolarlık ikramiye için kazanan numaralar 19, 13, 39, 59 ve 36 ve Powerball 13 idi. Powerplay numarası 3.

Büyük ikramiye kazananı olmamasına rağmen, Cadılar Bayramı’nda 5,4 milyondan fazla bilet kazanıldı ve toplamda 59,5 milyon dolar nakit ödül kazandı. Powerball bir basın açıklamasında şunları söyledi:1 milyon dolarlık ödül için beş beyaz topla eşleşen 10 bilet dahil.

Çarşamba günkü ikramiye, oyunun 30 yıllık tarihinde üçüncü kez en büyük ödülün 1 milyar dolarlık dönüm noktasına ulaştığını gösterdi.

Çarşamba gecesi bir kazanan olursa Powerball, ikramiyenin Powerball tarihindeki ikinci en büyük ve ABD piyango tarihindeki dördüncü en büyük ikramiye olacağını söyledi.

Ocak 2016’da satılan Powerball tarihindeki en büyük ödül, üç kazanan tarafından paylaşılan 1.586 milyar dolardı: California, Florida ve Tennessee.

1 milyar dolarlık Powerball ikramiyesi, 31 Ekim 2022’de New York City’deki bir mağazada ilan edildi.

Andrew Kelly/Reuters

Piyangoyu kazanma şansı nedir?

Genel bir ödül kazanma olasılığı 24.9’da 1’dir. Powerball, ikramiyeyi kazanma ihtimalinin 292,2 milyonda 1 olduğunu bildiriyor.

Powerball biletlerini ne kadar geç satın alabilirsiniz?

Powerball’a göre, “Satış kesinti süreleri satış yetkisine göre değişir. Daha fazla bilgi için yerel piyangonuza danışın.”

Bir Powerball çizimi ne kadar sürer?

Powerball çekilişleri Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri 22:59’da yapılır.

ABC News’ Nadine El-Bawab bu habere katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.