Birincil seçim güncellemeleri: Wyoming ve Alaska’dan Canlı

Cumhuriyet siyasetindeki en tanınmış kadınlardan üçü Salı günü birincil seçmenlerle karşı karşıya kalacak ve en az birinin Kasım ayında oy kullanma olasılığı düşük.

Diğer ikisinin kaderinin netleşmesi uzun zaman alabilir.

Wyoming’den Rep. Liz Cheney, 6 Ocak 2021’de Capitol’e yapılan saldırıyı ve onun görevden alma oylamasına karşı Cumhuriyetçilerin öfkeli tepkisini araştıran komitenin eş başkanı olarak koltuğunu kaybedecek gibi görünüyor. Eski Başkan Donald J.

Alaska’da, eski Vali Sarah Palin, geçen Mart ayında ölen Don Young tarafından boşaltılan eyaletteki tek kongre koltuğu için açık yarışta geri dönüş yapmaya çalışıyor. John McCain’in 2008’deki talihsiz arkadaşı olan Bayan Palin, Mr. Young, görev süresinin geri kalanında özel bir ikinci turda ve kendi görev süresinin tamamı için ön seçimde yarışıyor.

Rakipleri Sn. Palin’in son yıllarda Aşağı 48’de kendi ülkesinde olduğundan daha fazla sağcı televizyonda görüldüğünü söylüyorlar. Onlar için onları seçen insanları dinlemekten daha önemli.

Ancak, Bayan Palin, Mr. Trump’ın erken bir destekçisiydi ve onayını kazandı.

Alaska’da, isyanı kışkırttığı için Trump’ı görevden almak için oy kullanan yedi Cumhuriyetçiden biri olan Senatör Lisa Murkowski, eski devlet yetkilisi Kelly Shipaka’nın liderliğindeki bir alana karşı yeniden seçilmek için yarışıyor. Ayrıca “MAGA All Way” olarak da adlandırılır.

Alaska’da yarış çağrıları günler hatta haftalar sürebilir çünkü posta yoluyla oylamalar en az zaman alır 31 toplanacak ve sayılacaktır. Gecenin sonunda, kimin ön ayak olduğu önemli. Erken ve yüz yüze oylama.

Hanım. Pauline ve Ms. Ancak Murkowski bu konuda teselli bulabilir: Kasım genel seçimlerine girebilmek için ön seçimleri ilk dörtte bitirmeleri yeterli.

Wyoming Ev Yarışı

Bayan Cheney, 6 Ocak’ta bir oturum düzenleyen bir Meclis komitesi önündeki eylemleri ve demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne olan bağlılığı nedeniyle siyasi yelpazenin belirli bir kısmına hayran kalmış olabilir. Ama 2020’de Wyoming’de Mr. Trump oyların yüzde 70’ini alarak kazandı, onu bir Capitol çetesini kışkırtmaktan ve isyancılar milletvekillerini ve kendi başkan yardımcısını tehdit ederken saatlerce boşta oturmaktan sorumlu tutmak için yaptığı haçlı seferi. Kampanyasının başlangıcından bu yana yeniden seçilme şansını mahvetti.

Görevden alma için oy kullandıktan sonra Meclis liderliğini kaybeden Bayan Cheney, pişmanlık duymuyor. “Anayasa için ayağa kalkmanın bedeli, eğer Meclis’te bir sandalyeyi kaybetmek anlamına geliyorsa, ödemeye hazır olduğum bir bedeldir” dedi. söz konusu Bu ay New York Times.

Harriet Hackman, Cumhuriyetçi birincil seçimin favorisi Bay. Trump seçildi Bayan Cheney’den intikam almak için.

Eski bir Cumhuriyetçi Ulusal Komite yetkilisi olan Bayan Hackman, Bayan Cheney’i yaklaşık yüzde 30 puan önde götürdü. Bu ay Wyoming Üniversitesi’nden bir anket.

borç…The New York Times için Natalie Behring tarafından

Wyoming yasasının izin verdiği ve Cheney kampanyasının teşvik ettiği gibi, Demokrat seçmenler geçiş için oy vermeyi planlıyor. Aslında, muhtemel Demokrat seçmenlerin neredeyse yarısı, neredeyse tamamı Bayan Cheney için olmak üzere, GOP ön seçimlerinde oy kullanacaklarını söyledi. Ancak Wyoming’deki Demokratlar sayıca fazla.

Cumhuriyetçi birincil seçmenlerin yüzde 45’i Başkan Biden’in seçiminin “meşru” olmadığını ve yüzde 60’ı Meclis’in 6 Ocak’ta “adil ve tarafsız” olmadığını söyledi.

Muhafazakar grup Club for Growth takip ediyor Bir televizyon reklamı “Liz Cheney, Trump hakkında yanılıyor ve Wyoming için yanılıyor.”

Federal arazi kullanımı düzenlemelerine karşı savaşan bir avukat olan Bayan Hageman, seçmenlere, Bayan Cheney’nin Wyoming’i temsil etmekten çok ulusal şöhretle ilgilendiğine dair ince bir mesaj hazırladı. “Liz Cheney. Kongrede ve bu seçimde zamanını harcadı” diye yazıyor son reklamlarından biri. “Eh, bu onunla ilgili değil, seninle ilgili.”

İlk olarak 2016 yılında Wyoming’in Kongre’nin tek üyesi olarak seçilen 56 yaşındaki Bayan Cheney, babası eski Başkan Yardımcısı Dick Cheney’nin on yıl boyunca elinde tuttuğu koltuğu işgal ediyor. Bu yıl eyaletteki halka açık toplantılarda neredeyse hiç görünmedi. Kısmen ölüm tehditleri nedeniyleOfisine göre.

Kendi başına Son kampanya mesajıBayan Cheney, gelen her şeye boyun eğmiş görünüyordu.

“Tarih bize bu tür zehirli yalanların özgür ulusları nasıl yok ettiğini defalarca gösterdi” dedi. Trump’ın çalıntı bir seçimle ilgili asılsız iddialarını ve bunları tekrarlayanları anlattı. “Milletimizin kanunlarını anlayan ve Anayasamıza dürüst, onurlu, gerçek bir bağlılığı olan hiç kimse bunu söylemez. Büyük cumhuriyetimizi tehdit eden bir kanserdir.”

Alaska’nın Ev Yarışı

Şu anda 58 yaşında olan Bayan Palin, Bay Young’ın Alaska’nın tek Meclis üyesi olarak görev süresinin geri kalanında hizmet etmek için özel bir ikinci tur seçimlerinde üç adaydan biri. Ama o, ilköğretimdeki 20’den fazla kişiden biri.

İki yıl önce Alaskalılar eyalet seçimlerini oylamayla değiştirmeye karar verdiler. Partizan ön seçimlerinin yerini herkes için ücretsiz veya tüm partilerin adaylarına açık olan “vahşi” ön seçimler aldı. İlk dört sırada tamamlayan genel seçime yükselir ve başarıları sıralı bir seçimle belirlenir.

Değişikliklerin karşıtları, dereceli seçim oylamasının eyaletteki kayıtlı seçmenlerin yalnızca yarısını oluşturan Demokratlara genel seçimde Cumhuriyetçilerden daha iyi bir pay vereceğini savundu.

Bayan Palin, bu ay Dallas’taki Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’ndaki taban seçimlerini kınadı. “Alaska’da bu garip sisteme sahibiz” dedi. “Kıvrımlı, karmaşık ve seçmenlerin bastırılmasına neden oluyor.”

borç…The New York Times için Emil Lippe

Seçmenler, sıralı seçim yarışmalarında tercihlerine öncelik verirler. Bir kazanana ulaşmak için, her adayın birinci tercih oyu sayılır, son sırada bitiren elenir ve elenen adayın ikinci tercih oyları bu adayların toplamlarına eklenir – ve bu şekilde, biri yüzde 50’yi geçene kadar. Oy.

Neredeyse evrensel olarak tanınan bir isim olan Bayan Palin, Mr. Genç, görev süresinin geri kalanı için Haziran birincil birinci sırada yer aldı. Ancak Salı günkü üçlü yarışta, Cumhuriyetçi bir işadamı olan Alaska Demokrat Nick Begich III ve Alaska Yasama Meclisinde görev yapan bir Demokrat olan Mary Beltola’nın zorlu rekabetiyle karşı karşıya.

Kamuoyu sınırlıdır. Alaska Anket Araştırması Temmuz ayı sonlarında, üç yönlü bir yarışta, Bayan Beltola yüzde 42 ile liderdi, onu Bay Beltola izledi. Begich ve Bayan Palin, her biri yüzde 29 ile öndeydi.

Anket ayrıca Bayan Palin’in neden mücadele ettiğini de ortaya koydu. O görüldü Kayıtlı Alaska seçmenlerinin yüzde 31’i olumsuz, yüzde 61’i olumsuz. Bayan Palin mağlup olmuş ve seçmenlerin ikinci tercihleri ​​sıralanmışken, Mr. Begich, Bayan Beltola’yı yendi.

2009’daki istifasından bu yana, Alaska seçmenleri ona şüpheyle yaklaşıyor. İlk dönem valisi oldu ve ulusal bir çay partisi yıldızı olarak ün kazandı. 2012 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oynadı ve son zamanlarda bir televizyon yorumcusu ve ara sıra realite televizyon yıldızı olarak göründü.

Alaska’nın Senato Yarışı

Alaska’nın yeni seçim sistemi, Bayan Murkowski’nin avantajına çalışacak. Geleneksel bir partizan birincil kariyerine son verebilirdi.

Ilımlı bir Cumhuriyetçi olan Mrs. Murkowski genellikle Senato’da iki taraflı anlaşma yapan bir oyuncudur. 2010 Cumhuriyetçi ön seçimlerinde yenildi, ancak genel seçimleri yazılı aday olarak kazandı.

borç…New York Times için Pete Marovich

Geçen ay Anchorage’da Mr. Trump ile aynı sahneyi paylaşan Bayan Shibaka ile birlikte Salı gününden itibaren dört ön seçime girmenin favorisi. Bir Demokrat olan Pat Chesbro, bir başka ilk dört yarışmacı olarak görülüyor.

Toplamda, Senato ön seçimlerinde sekiz Cumhuriyetçi, üç Demokrat, iki Alaska Bağımsızlık Partisi’nden ve birkaç bağımsız da dahil olmak üzere 19 aday var – Alaska’nın siyasetinin ünlü manzarası kadar çeşitli olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.