Bitcoin fiyatı: Santigrat ticareti durdurur, Muhasebe bazı para çekme işlemlerini durdurur

Dünyanın en büyük iki damarından sonra damarlar hala yeşil Kripto para Platformlar Pazartesi günü etkinliği kısıtladı Pazar düşüşü Hızlı devam etti.

1,7 milyon müşterisi olan Celsius ağı, “yüksek piyasa koşullarının” tüm nakit çekimlerini, kripto transferlerini ve hesaplar arasındaki işlemleri askıya almaya zorlayacağını söyledi.

Şirket bir blog yazısında, “Tüm topluluğumuzun yararı için bu gerekli adımı atıyoruz ve aynı zamanda varlıkları korumak ve muhafaza etmek için adımlar atarken, nakit akışı ve operasyonları stabilize ediyoruz.” Dedi.

İngiltere merkezli şirketin web sitesine göre, yaklaşık 3,7 milyar dolarlık varlığa sahip. Kripto para mevduatlarına faiz öder, Ve geri aldıkları için onlara teşekkür edin.

Asya Pasifik, Oanda’da kıdemli pazar analisti Jeffrey Haley, “Dün Celsius’un durdurulması ek bir olumsuz ivme verdi” dedi. “Psikolojik olarak sadece Bitcoin için bir sonraki büyük seviyenin 20.000 dolar olacağını tahmin edebilirim.”

Kripto para piyasası yön değiştirdi Çekiç Son aylarda salgın patlaması baskın değişti. Dünyanın önde gelen merkez bankaları, kendilerini kontrol etmek için faiz oranlarını yükselttiler. spiral enflasyonTüccarlar acele etti Riskli yatırımları zorlayınUçucu kripto varlıkları dahil.
Dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, Salı günü yaklaşık %8 düşüşle 23.000 dolara geriledi. Cuma gününden bu yana değerinin yaklaşık %25’ini kaybetti – %67 düşüş her zaman gül Geçen yıl Kasım ayında Coinbase verilerine göre yaklaşık 69.000 dolar işlem gördü.

İkinci en değerli dijital para birimi olan Ether, Cuma gününden bu yana kayıplarını yaklaşık %32’ye çıkararak %4 düştü. Kasım ayından bu yana değerinin %75’ini kaybetti.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Finance, Pazartesi günü Bitcoin ağından çekilmeyi birkaç saatliğine durdurdu. Şirket, bazı işlemlerin “sorunlu” olduğunu ve aksiliklere neden olduğunu söyledi.

Açıklamada, “Muhasebe Komitesi, Bitcoin (BTC) ağında bekleyen işlemleri hızlandırmak ve gelecekte benzer durumları önlemek için uzun vadeli bir çözüm üzerinde çalışıyor” denildi.

Sözde “stabil paralar” – en geleneksel varlıkların değerine bağlı kripto para birimleri – başarılı oldu. Popüler bir temel madeni para olan Tether, Mayıs ayında ABD doları karşısındaki hissesini kırdı ve oynaklığa karşı bir önlem olarak hareket edeceği görüşünü delip geçti.

Riskli bir algoritmik temel madeni para olan TerroyST, aynı ayda düşen ve binlerce yatırımcının tasarrufunu silen ABD doları karşısındaki değerini hesaplamak için karmaşık bir endeks kullandı. CoinMarketCap verilerine göre bu para biriminin değeri Mayıs başında 18 milyar doların üzerindeydi.

Celsius Network, müşterilerin mevduatlarını ne zaman çekmelerine izin vereceğini ve bunun “zaman alacağını” söylemiyor.

Bu arada, hükümetler kripto para birimi düşüşündeki düşüşü yakından izliyor ve yatırımcıları korumak için adımlar atabilir.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen geçen ay Senato’ya verdiği demeçte, “Kripto para birimleriyle ilişkili birçok risk var” dedi. Bakanlığının henüz bu konuda bir rapor yayınlamadığını söyledi.

Julia Horowitz raporlamaya katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.