Boeing Starliner 2, önceki başarısız denemelerden sonra ISS’ye başarıyla fırlatıldı

Boeing’in Starliner uzay aracı Yörünge için başarıyla ödeme yapıldı Perşembe akşamı Cape Canaveral’dan Yolda Uluslararası Uzay İstasyonu, NASA Dedim.

İnsansız uzay aracının yaklaşık 800 kilo kargo taşıması bekleniyor ISS’de rıhtım Saat 19:10 civarında ve Cuma günü, NASA bir yayın sonrası açıklamasında açıkladı. Bu kapak Cumartesi sabahı açılacak.

geç başlatıldı Boeing’in ilk başarılı lansmanı ISS’ye gitmek için iki başarısız girişimden sonra.

NASA’nın Uzay Operasyonları Misyon Müdürlüğü’nün yardımcı direktörü Kathy Luthers bir konferansta, “Ne muhteşem bir lansman” dedi. “İki şey yapıyoruz … ama genel olarak araç hala orada – fişi yandı ve gitmeye hazır ve onu Uluslararası Uzay İstasyonunda görmeyi gerçekten dört gözle bekliyoruz.”

NASA’nın Boeing Yörünge Uçuş Testi-2: Bilmeniz Gerekenler

Boeing’in CST-100 Starliner uzay aracı ile United Launch Alliance Atlas V roketi, 19 Mayıs 2022 Perşembe günü Florida’daki Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonunda Space Launch Complex 41’den fırlatıldı. (Joel Kowski / NASA AP / AP Haber Odası aracılığıyla)

Uzay aracının iticilerinden ikisi başarısız oldu, Steve Stitch NASA’nın İş Ekibi Proje Yöneticisine açıkladı ve yedeklemeler başarıyla başlatıldı. “Neden başarısız olduklarını bulmak için biraz daha çalışmamız gerekiyor” dedi. Uzay aracında toplam 12 itici güç bulunuyor.

SPACEX, NASA Team-4 astronotlarını Uluslararası Uzay İstasyonuna başarıyla gönderdi

“Uzay aracını soğutmak için uzaya su göndermek” tamamlayıcısı başlangıçta biraz yavaştı, ancak yörüngeye girdiğinde iyi çalıştı.

NASA Boeing'i fırlattı

Boeing Starliner mürettebat kapsülü taşıyan United Launch Alliance Atlas V roketi, Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri İstasyonundaki Space Launch Complex 41’den Uluslararası Uzay İstasyonu, Cape Canaveral, Fla’ya ikinci test uçuşunda yola çıktı. (AP Fotoğrafı / John Roux / AP Haber Odası)

NASA’nın Uluslararası Uzay İstasyonu programının yöneticisi Joel Montabund, bunu “Uluslararası Uzay İstasyonu ekibi ve genel olarak NASA için ikinci bir ekip sağlayıcı sağlayan” bir “dönüm noktası” görevi olarak nitelendirdi.

NASA Boeing'i fırlattı

Boeing Starliner uzay aracını taşıyan ULA Atlas V roketi, 19 Mayıs 2022’de Cape Canaveral, Florida, ABD’deki Cape Canaveral Uzay İstasyonunda Bat 41’den havalandı. , 2022. (Fotoğraf Paul Hennessy / Getty Images aracılığıyla Anadolu Ajansı / Getty Images)

NASA sözleşmeleri 2014’te hem Boeing hem de SpaceX’e verildi Yalnızca SpaceX Şirketi Şimdiye kadar astronotları götürün.

Fox News uygulamasını edinmek için buraya tıklayın

Boeing’in büyük bir yazılım sorunu nedeniyle 2019’da uzay aracını bağlamaya yönelik önceki başarısız girişimleri ve 2021 mühendisleri, fırlatmadan önce bir düzineden fazla servis modülü valfinin açılamadığını buldu. Washington Post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.