Bryson DeChambeau’dan LIV Golf’e: Eski Büyük Şampiyon, Portland’daki ilk ABD turnuvası için Port League’e katılacak

LIV Golf bir hafta uzaklıktadır. Dustin Johnson ve Bill Mickelson’ı bu hafta Londra’daki Centurion Club’daki ilk etkinliğine bıraktıktan sonra, ilk LIV Golf Draft Salı akşamı gerçekleşti ve golf dünyasındaki herkes onu izlemekten keyif aldı. Şimdi, lige 2020 ABD Açık şampiyonu Bryson Tsambo’nun eklendiği söyleniyor.

DeChambeau, ikinci etkinliğini 30 Haziran-2 Temmuz tarihlerinde Portland, Oregon’daki Pumpkin Ridge’de gerçekleştirebilecek Suudi Arabistan Destek Ligi’ne katılacak. Adı bir süredir konuşulsa da, yine de biraz şaşırtıcı. LIV Golf, açılış sekiz etkinlik sezonu için bir ton ivme sunuyor.

“Bryson her zaman yenilikçi olmuştur” Temsilcisi yaptığı açıklamada. “Her zaman benzersiz bir şeyin zeminine adım atma fırsatıyla ilgilendi. Profesyonel golfü biliyoruz, değişiyor, hızlı oluyor.”

Sakatlığı nedeniyle zaman kaybetmeden DeChambeau, geçen hafta Memorial Turnuvasında birkaç ay sonra ilk PGA turuna çıktı. Son yedi gün içinde amaçları açıkça değişti.

“Çoğunlukla – bence çok kişisel.” DeChambeau geçen hafta Muirfield köyünde söyledi. “Buradaki herkesin bu konuda kendi görüşü olması dışında gerçek bir sohbeti yok. Benim için açıkçası çok fazla konuşma var.

“Sponsorlarla oluşturduğum aileme ve etrafımdaki her şeye bağlıyım. Şimdilik golf dünyası bir şekilde değişecek. Ne olduğunu bilmiyorum. Bu benim işim değil. Bunu yapmak.” , nereye giderse gitsin profesyonel golf oynamaya devam edeceğim ve bundan zevk alacağım.Dünyanın en iyi oyuncularıyla oynayacağım ve gerçekten elde ettiğim tek şey bu ve hayatımın geri kalanını yapacağım. Hayat, çünkü dünyanın en iyi oyuncularından biri olmak istiyorum.”

Rick Kehman ve Kyle Porter, Bryson DeChambeau ve Patrick Reed’in LIV Golf Davet Serisine katılacağı haberlerini tartışıyorlar. İlk kesimi takip et ve sor Apple Podcast’leri Ve Spotify.

Bu, erken aşamalarda herkesin düşündüğünden daha önemli isimlere sahip olan LIV golf için başka bir komplo. Bu, rakip lige atlayan oyuncular için belirli disiplin cezaları konusunda şimdiye kadar sessiz kalan PGA Turu için bir sorun oldu. Konuştuğum bir PGA Tour oyuncusu, bir iki gün sonra yapılacak turdan sert bir rapor bekliyor ve umarım Perşembe günü Londra’da toplar havada uçuşur ve oyuncular etkinlikte resmi olarak oynar oynamaz bu rapor gelir.

LIV golfçüleri içermeyebilir. Birkaç kaynağa göre, 2018 Masters şampiyonu Patrick Reid’in LIV Golf Ligi’nde DeChambeau’ya katılması bekleniyor. Kaynaklar, CBS Sports’a önümüzdeki günlerde Jason Cockroach, Ricky Fowler ve Harold Warner III dahil olmak üzere birçok büyük ismin eklenmesinin beklendiğini söyledi. baştan sona dediğim gibiBüyük şampiyonluk şirketlerinin tüm bunlarla başa çıkma şekli, gelecekte nasıl oynayacaklarını belirleyecek.

USGA Salı günü açıkladı LIV Golf Ligi’ndeki oyuncuların 16-19 Haziran’da 2022 ABD Açık’ta oynamasına izin verilecek, ancak bu ligde uzun vadeli bir duruş gerektirmiyor. Görünüşe göre dört büyük şirket, PGA Tour’un rakip ligine atlayan oyuncuların, yeterli puan alamadıkları için dört ana dal için kalifiye olmadan ayrılacağını umarak, LIV golf etkinliklerinden OWGR puanlarını durdurmak istiyor gibi görünüyor. Kalifiye olmak.

Ne olursa olsun, PGA Tour zor bir durumda. Oyuncular turdan ayrılıp yeşil meraları öğrenip turdan çıktıklarında destek sıraları çok düşük oluyor. Bunun da sonu yok. Profesyonel golf arızalarıyla ilgili son altı ay ilginç ve merak uyandırıcıydı, ancak önümüzdeki altı ay, uzun vadede sporun geleceğini şekillendirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.