Buffalo Blizzard 2022: Göl etkili kar New York’un kuzeyini kaplıyor

Buffalo, New York — New York’un bazı kesimleri, Erie Gölü ve Ontario Gölü’nün doğusundaki kasaba ve şehirlere günlerce kar yağdıran bir fırtınanın ardından Pazar günü nihayet ara verdi.

En çok etkilenen bölgelerde birçok işletme kapatıldı, ancak Pazartesi sabahı gölün bazı bölgelerinde 2 fit (0,6 metre) kar beklenmesine rağmen, otoyollar yeniden açıldı ve birçok bölgede seyahat kısıtlamaları kaldırıldı. Önceki turlarda büyük ölçüde kaçınılan bir pozisyon.

New York Valisi Cathy Hochul Pazar günü düzenlediği basın toplantısında, “Bu tarihi bir fırtına. Hiç şüphesiz rekor kitaplarından biri,” dedi.

Perşembe günü Buffalo’nun güneyindeki şehirlerde kar yağmaya başladı. Cumartesi günü Ulusal Hava Durumu Servisi, NFL’den Buffalo Bills’in evi olan Orchard Park’ta 77 inç (196 cm) ve Ontario Gölü’nün doğu ucundaki Watertown yakınlarındaki bir köy olan Natural Bridge’de 72 inç kaydetti.

Benzer çok günlü fırtınalar geçmişte New York’a daha fazla kar yağışı getirdi, ancak Cuma günkü fırtınanın şiddeti eyaletin 24 saat içinde en çok kar yağışı rekorunu tehdit etti: 1 Şubat 1966’da New York, Camden’de 50 inç (127 santimetre).

Buffalo merkezli Ulusal Hava Servisi’nden bir meteorolog olan Jason Alumbach, bu yılki kar yağışının bu rekoru kırıp kırmayacağını söylemek için çok erken olduğunu söyledi.

Hochul, etkilenen bölgeler için bir miktar yardımın kilidini açacak bir federal afet beyanı istiyor. Ekiplerin, çatıları çökertmeye yetecek kadar kar olan bölgelerde mobil ev parkı sakinlerini kontrol ettiğini söyledi.

Buffalo Bills ile Cleveland Browns arasında Pazar günü oynanan futbol maçı yoğun kar yağışı nedeniyle Detroit’e taşındı.

New York, soğuk havanın ılık sudan nemi alıp ardından karadan savrulan kar şeritleri halinde serbest bırakmasıyla oluşan göl etkisindeki dramatik kar için yeni bir şey değil.

Bu ayki fırtına, en azından, Buffalo’nun güneyindeki bazı toplulukların üç gün boyunca 7 fit (2 metre) karla çarptığı, çatıların çöktüğü ve sürücülerin yeni yollarda mahsur kaldığı Kasım 2014’ten bu yana eyaletteki en kötü fırtınaydı. York Eyalet Otoyolu.

Ayrıca bakınız: Hava ya da Değil: Lee Goldberg ile Kış Hava Durumu Görünümü

———-

* AccuWeather uygulamasını edinin

* Ayrıca AccuWeather

* YouTube’da bizi takip edin

* Daha fazla yerel haber

* Ücretsiz bültenler için kaydolun

* Son dakika haber uyarıları için abc7NY uygulamasını indirin

Hava durumu fotoğrafları ve videoları gönderin

Paylaşacak hava durumu fotoğrafları veya videoları mı var? Bu formu kullanarak Görgü Tanığı Haberlerine gönderin. Kullanım koşulları geçerlidir.

Telif Hakkı © 2022, The Associated Press’e aittir. Tüm hakları saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.