Carolina Panthers, Atlanta Falcons’u yenerek NFC Güney’de hayatta kalıyor

CHARLOTTE, NC — Tropical Storm Nicole’den gelen sürekli yağmur, Perşembe gecesi Atlanta Falcons ve Carolina Panthers arasındaki eğimde bazı dağınık koşullara neden oldu.

Panthers, Atlanta’da Falcons’un Panthers’ı uzatmada 37-34 mağlup etmesinden sadece 11 gün sonra 25-15 kazandı.


carolina panterler

Gülmeyin, ancak Carolina Panthers, NFC South’ta geçerliliğini koruyor. Her ne kadar kötü olsalar da, perşembe gecesi Falcons’a karşı galibiyetten sonra 3-7 olan bir takım için bölüm neredeyse aynı derecede kötü ve kazanılabilir. Carolina’nın çoktan yendiği bir takım olan Tampa Bay (4-5), sadece bir oyun ve birinciliğin bir buçuk gerisi. Atlanta (4-6), Falcons’a karşı 1-1’lik bir rekorla sadece bir maç geride. Ve düşünün, Panthers en iyi bölüm rekoruna (3-1) sahip ve kalan programları NFL’deki en zorlu 27. New Orleans’ın programı en zorlu yedinci, Bucks ise 22. sırada. Yine gülme. 2014’te Carolina 3-8-1 gitti, Final Four’unu kazandı ve Güney’i, ardından bir playoff maçı kazandı.

Umut Veren Trend: Panthers, ticaret yıldızının ayrılmasından bu yana beş maçta üçüncü kez 169 yarda koşarak Panthers’ı geride bıraktı. Christian McCaffrey Los Angeles Rams’e 6. hafta mağlubiyetinden sonra. NFL’de 11. haftaya Perşembe günü ortalama 135.7 yard ile 7. Haftaya girdiler. Takım Atlanta’ya karşı 232 yard koştuktan sonra bu sayı artıyor. D’Onta Foreman Harika bir sebep. 130’u Falcons’a karşı olmak üzere üç maçta en az 118 yard koştu. Carolina top koşturmaya ve iyi savunma yapmaya devam edebilirse, en azından maçlarda yer alma şansı var.

QB Dağılımı: bj yürüteç Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ancak koşu oyununun yüksek viteste olduğu bir gecede olması gerekmiyordu. Ama önümüzdeki hafta Baltimore Ravens’a karşı başlangıç ​​işini sürdürmek için yeterince iyi oynadı mı? Sıkı bir sonu kaçırıyor Stephen Sullivan İlk çeyrekte tamamen açık ve deneme pasını alamadığı için şanslı DJ Moore Bitiş bölgesinde durduruldu. İlk yarıda, Carolina’yı saha dışına çıkaran kötü bir çuval aldı. Koşmak konusunda isteksiz görünüyordu ve Panterler ondan daha fazlasını yapmasını istedi. Yaklaşmakta olan Sam DarnoldPanthers, oyun kurucuya bir şans daha verme eğiliminde olabilir.

Önümüzdeki hafta için cesur tahmin: Panthers, bu haftanın başlarında Ravens’a karşı yaralı rezervinden etkinleştirilen Darnold’u ve Walker’ı yedekliyor. En kötüsü, Darnold yedektir ve fırıncı mayfield Aktif değil veya boşalmış. Takım geçen sezon 4-7 önde giden Darnold’u gerçekten görmek istiyor. Bu, önümüzdeki hafta içinde bir noktada gerçekleşecek. Takımın, 2023 draftında seçtiği oyun kurucuya rehberlik etmesi için kıdemli bir oyuncu olarak bakabileceği bir oyuncu.

Sonraki oyun: Ravens’ta (13:00 ET, Pazar)


Atlanta Şahinleri

Sadece korkunç.

Perşembe akşamı Şahinleri tanımlamanın en iyi yolu bu. Bu sezon ilk kez prime time’da hiçbir şey işe yaramadı. Yakın değil.

Suç boşuna. Güvenlik gözenekliydi. Özel ekipler vurucu içerir genç yapışkan Kariyerinde ilk kez iki ekstra puan kaçırdı. Falcons’un Panthers’a kaybetmesi skorbordda bir patlama gibi görünmese de, Falcons nadiren oyunda bir şansları varmış gibi görünüyordu.

Onlara bir kez daha ligde birinciliği verebilecek ve onları tekrar .500’e getirebilecek bir eşleşmede Atlanta, kötü bir ligde birinciliği elde etmek için kaçırılan bir fırsatın yasını tutuyor.

Bu, bölünmenin etkisizliği nedeniyle Falcons’u hiçbir şeyden uzaklaştırmasa da, Atlanta’yı NFC South olan kaosun kalınlığına geri gönderiyor. Yani. Çirkin.

Sorunlu eğilim: bu Marcus MariotaKyle Pitt’ler Yanlış iletişim Perşembe günü devam etti. Mariota, oyunun ikinci oyununda Pitts ile bağlantı kurdu. Dördüncü çeyreğin sonlarına kadar sıkı sonunu bir daha bulamadı. Mariota ve Pitts, paslarının %51’ini bağlayarak oyuna girdiler – en az 20 denemeyle herhangi bir oyun kurucu sıkı son kombinasyonunun en kötüsü – ve Perşembe günü sekiz hedefte 28 yarda iki yakalamadan sonra işler düzelmedi.

Oyun planındaki en büyük delik: Atlanta, iki hafta önce Panthers oynadıktan sonra, Foreman üç touchdown için koştuğunda Carolina’nın topu yöneteceğini biliyor olmalı. Önemli de değildi. Panthers Perşembe günü 232 yard koştu ve Atlanta savunması tarafından kesinlikle parçalandı. Falcons ilk yarıda defans oyuncularının arasından geçti Rashaan Evans, Michael Walker Ve Troy Anderson — Önemli değil.

QB Dağılımı: Ve daha çok kırılmış gibi. İstatistikler diğer oyunların bazıları kadar kötü olmasa da, bu Mariota’nın tüm sezon boyunca baktığı en kötü oyundu. 30’da 19, 186 yard, 2 gol, 1 müdahale (iki düşüş) istatistik çizgisi onun için ortalamanın altındayken, oyunu berbattı. Derin pasları hedef dışıydı (sürekli bir sorun) ve 2022’de ilk kez karar verme süreci eşit derecede zayıftı. Merkezden gelen birkaç alçak vuruş ona yardımcı olmadı Drew Dolman Ve sallantılı hücum hattı oyunu, ama bu Mariota için oldukça zayıf bir performanstı.

Gümüş kaplama: Harika an Katarrell Hodge. Beşinci NFL sezonunda ve 65. NFL maçında, Hodge ilk alıcı golünü attı. Dört takımda oynadı ve bir kariyer yakalama numarası var. 41 yaşında ilk puanını aldı.

Sonraki oyun: Ayılara Karşı (13:00 ET, Pazar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.