Castaic yakınlarındaki bir yangın, üç haneli ısının ortasında 5 Otoyolu kapattı

Castaic yakınlarındaki bir orman yangını zorunlu tahliyelere neden oldu ve Çarşamba öğleden sonra 5 Otoyolunun tüm şeritlerini kapattı. Üç haneli sıcaklık Güney Kaliforniya’yı vur.

Los Angeles İlçe İtfaiye Departmanına göre, Kök Yangını ilk olarak öğleden hemen sonra rapor edildi ve Lake Hughes Yolu yakınlarındaki bir otoyolda yanıyordu.

Los Angeles County Şerif Departmanı, yetkililerin Paradise Ranch Estates Mobile Home Park ve Templin Otoyolu’nun güneyindeki yapıların tahliyesini emrettiğini söyledi.

Bakanlık, “Bütün sakinler kuzeyi tahliye etme emri verdi” dedi. bir tweette söyledi.

Los Angeles County Amiri Kathryn Barker, 5. ve Ridge Road arasında bulunan Northlake Hills İlköğretim Okulu’nun da tahliye edildiğini söyledi.

Barker, şerif yardımcılarının kampüs dışında 10 çalışana ve öğrenciye yardım ettiğini söyledi. bir tweette söyledi 16:45 civarında

İtfaiye, ısı nedeniyle hafif yaralanan iki itfaiyecinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Ulusal Hava Servisi’ne göre, bölgedeki sıcaklıklar öğleden sonra %12 nemle 110 dereceye ulaştı.

Kaliforniya Ulaştırma Bakanlığı’na göre, otoyolun tüm şeritleri, Vista del Lago Yolu’nda güneye giden trafik ve Hughes Gölü Yolu’ndaki kuzeye giden trafikle kapatıldı.

KTLA-TV Kanal 5’ten alınan görüntüler, güneye giden şeritlerin her iki tarafında alevler ve inişli çıkışlı, kuru tepelerden yükselen dumanları gösterdi. Güney ve kuzey şeritleri büyük bir tepe ile ayrılmıştır.

Yangın hattı boyunca büyük bir tankerin yangını söndürdüğü görüldü.

Bu son dakika haberidir ve daha fazla bilgi mevcut olduğunda güncellenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.