Çin yuanının dolar karşısında 7,2’yi geçmesiyle hisseler düştü

CNBC Pro: CNBC Pro: Credit Suisse, Şimdi İki Yeşil Hidrojen Hissesi Satın Alma Zamanının Geldiğini Söyledi – Ve Bir Hissesini %200’ün Üzerinde Artırdı

Credit Suisse, temiz enerji gücünü harekete geçirmek için ayarlanmış birkaç katalizörle, şimdi yeşil hidrojen sektörüne girme zamanının geldiğini söylüyor.

“Yeşil hidrojen büyüyen bir pazar – 2030 pazar tahminlerini artırıyoruz [over] 4x,” dedi banka, 2030 yılına kadar yeşil hidrojen üretiminde kabaca 40 kat artış öngörüyor.

Yukarı yönlü hareket edecek iki hisseyi isimlendiriyor ve %200’den fazla bir artış sağlıyor.

CNBC Pro aboneleri daha fazlasını buradan okuyabilir.

– Weissen Don

Çin yuanı 2008’den beri en zayıf, dolar endeksi güçleniyor

Offshore ve offshore Çin yuanı dolar karşısında 7.2’yi geçerek 2008’in başından beri en zayıf seviyesini gördü.

ABD doları endeksi %0.33 yükselerek 114.47 seviyesinde işlem gördü.

Japonya’da tüketici enflasyonunun 2023’te yavaşlaması muhtemel: BOJ toplantı tutanakları

Japonya Merkez Bankası’nın Temmuz ayı tutanaklarına göre, taze gıda hariç tüketici enflasyonunun bu yıl artması muhtemel, ancak artış oranı daha sonra enerji fiyatları tarafından yönetilecek. dedi kalabalık.

Birkaç üye, taze gıda ve enerji hariç tutulduğunda, enflasyonun projeksiyon ufkunda %2’ye ulaşmasının pek olası olmadığını söyledi. Bu TÜFE okuması Ağustos ayında %1.6 idi.

Bu üyeler, “Emtia fiyatları yükselmeye devam etmezse, TÜFE enflasyonunun 2023 mali yılından itibaren ılımlı olması bekleniyor” dedi.

Yen üzerinde, bir BOJ komite üyesi, küresel ekonomideki yavaşlamanın, küresel olarak enflasyon ve faiz oranlarında düşüşe yol açması halinde para birimi üzerindeki aşağı yönlü baskıyı hafifletebileceğini söyledi.

Başka bir üye, küresel ekonominin şoklarla karşı karşıya kalması durumunda yenin bile değer kazanabileceğini söyledi.

– Abigail kapalı

CNBC Pro: Varlık yöneticisi, hisse senetleri için sırada ne olduğunu açıklıyor ve piyasada nasıl işlem yaptığını paylaşıyor

Edinburgh merkezli SVM Asset Management’ın yatırım direktörü Neil Veitch, makro ortamın yılın geri kalanında “çok zor” kalmasını beklediğini söyledi.

konuşuyor CNBC Pro Görüşmeleri Geçen hafta Veitch, borsayı “daha yapıcı” hale getirmeye yardımcı olan kilit faktörleri belirledi ve değere karşı eğilimi paylaştı.

CNBC aboneleri daha fazlasını buradan okuyabilir.

– Javier Ong

Kazanç soruları, potansiyel durgunluk daha da fazla satış anlamına gelir

Dow ve S&P 500, altı gün boyunca düştü ve birçoğu “boşaltma” günleri olarak bilinen günlerde genel bir satış gördü.

Bu bazen Wall Street’te karşıt bir alım sinyali olabilir, ancak birçok yatırım uzmanı satışların bittiğine şüpheyle bakıyor. Bunun bir nedeni, gelecek yıl için gelir beklentilerinin, bir durgunluk durumunda pek olası olmayan daha sağlam bir büyüme göstermesidir.

Baş yatırım yetkilisi Andrew Smith, “2 yıllık getiride bir geri dönüş görmeye başlarsak … ve dolarda bir geri dönüş görmeye başlarsak, bunun bize bu aşırı satım koşullarından çıkma yeteneği verdiğini biliyoruz” dedi. . Dallas’taki Delos Capital Advisors’ta stratejist. “Ama kazanılan hikayenin beklediğimiz kadar iyi olacağına kendimi ikna etmekte zorlanıyorum.”

Ayrıca Smith, tahvil ve döviz piyasalarındaki dramatik hareketlerin “bir şeylerin kırılması” anlamına gelebileceğini ve bu bilginin ortaya çıkmasını beklemenin akıllıca olabileceğini söyledi.

Olumlu yönden, Smith, güçlü bir işgücü piyasasına ve ABD ekonomisinin büyük bir durgunluktan kaçınabileceğine dair işaretler olarak seyahat harcamalarının devam edeceğine işaret etti.

– Jesse Pound

ABD 10 yıllık faizleri %4 seviyesinden kapandı

bu 10 yıllık Hazine getirisi %4’e yakın, 2010’dan beri el değmemiş.

bu Amerikan 10 yıl Getiriler, ev ipotek oranları ve diğer tüketici ve işletme kredileri için gidişatı belirleyen anahtardır. İngiltere’deki yüksek yaldızlı getiriler ve agresif Federal Rezerv beklentileri nedeniyle bu hafta daha yüksek.

Öğleden sonra ticaretinde getiri %3.96 oldu. 10 yıllık getiri, önceki düşüşleri tersine çevirdi ve baz puanlar kazandı. (Bir baz puan, bir yüzde puanının 0,01’ine eşittir)

BMO’dan Ben Jeffrey, “Kesinlikle ilginçti ve henüz kimsenin aşağı inip bıçağı almaya hazır olduğunu düşünmüyorum” dedi. Likidite eksikliği getirileri artırır ve bu da fiyatları ters yönde hareket ettirir.

Jefferies, 5 yıllık tahvilin saat 13.00’teki müzayedesinden önce getirilerin daha yüksek olduğunu söyledi.

2010 yılında 10 yıllık %4 seviyesini test ettiğini söyledi. “%4’ün üzerinde en son istikrarlı olduğumuz zaman 2008’deydi. Başka bir teknik seviye %4,10’daydı ve ardından %4,25’e kadar daha yüksek bir not yoktu” dedi.

büyükanne aptal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.