Colorado, Deion Sanders’ın göreve başlamasını bekliyor: Buffaloların büyük umutları var ‘Coach Prime’ büyük geri dönüş sağlıyor

Kolorado CBS Sports’tan Dennis Dodd’a göre işe alım sürecine yakın kaynaklar, Deion Sanders’ın 2022 SWAC şampiyonluk maçının ardından Cumartesi akşamı bir sonraki baş futbol koçu olarak programa resmen katılmasının beklendiğini söyledi. Birkaç FBS teklifi geldiği için Sanders’ın yaklaşan kararı haftalardır bekleniyordu, ancak “Coach Prime” niyetini daha sonraya kadar açıklamamayı seçti. Jackson Eyaleti SWAC şampiyonluğu için Güney ile karşılaşacak.

Sanders, son üç sezonda Jackson State’e koçluk yaptı ve genel klasmanda 26-5 ve bu sezon 11-0 kazandı. Tigers, gelişinden önceki altı sezonda 21-40’lık bir rekor yayınladı. Sanders, JSU’yu Covid-19 salgını nedeniyle kısaltılmış 2020 sezonunda 4-3’lük bir rekora taşıdı, 2019’da elde ettiği galibiyet sayısıyla aynı (4-8). Jackson State, SWAC oyununda mükemmel bir 16-0 puanı ile son iki sezonda 22-2’dir.

Sanders, JSU’dayken, programı yeniden canlandırmak için ülkenin en iyi yeteneklerinden bazılarını işe aldı – 2022 sınıfının 1 numaralı üyesi, korner oyuncusu Travis Hunter da dahil. Onu Colorado’ya kadar takip edebilecek bir yetenek; Birden fazla rapora göre, Sanders şimdiden lise adaylarını işe alıyor.

CBS News Cuma günü, Colorado’nun Sanders’a teşviklerle birlikte yıllık ücreti “yaklaşık %40” artıracak “5 milyon dolardan fazla” başlangıç ​​maaşı olan bir sözleşme teklif ettiğini bildirdi.

Buffalolar, 0-5 başladıktan sonra Ekim ayında teknik direktör Carl Dorrell’i kovdu. Dorrell, Mel Tucker’ın beklenmedik bir şekilde ayrılmasının ardından 2020’de projeyi devraldı. Michigan eyaleti. Dorrel’in görev süresi, Colorado’nun kısa vadede 4-2 kazanmasıyla iyi başladı, ancak onun liderliğinde sonraki 17 maçın 13’ünü kaybetti.

Sanders’tan ilginç karar

bilmesem de Cincinnati Veya Güney Florida Uygun şekilde sunulan Sanders – bu potansiyel anlaşmaların değeri bir yana – Colorado, Sanders’ın en önemli üç seçeneği arasında, en azından yüzeyde, tuhaf bir uyum gibi görünüyor. Coach Prime, Fort Myers, Florida’dan, USF’nin bulunduğu Tampa’nın güneyinde yaklaşık iki saatlik bir sürüş mesafesindedir. Kolej futbolu oynadı Florida Eyaleti Atlanta Falcons ve Atlanta Braves için oynadığı süre göz önüne alındığında, o sadece Sunshine State’te değil, tüm Georgia’da tanıdık bir isim. MLB kariyerinin dört sezonunu Cincinnati Reds ile geçirdi ve şehri de iyi tanıyor.

Ancak Sanders’ın Colorado veya Pac-12 ile önceden bir bağı yok. Tabii ki, o “Dion Sanders”. Colorado halkı onu hiç duymamış gibi değil. Ancak, Sanders için “en uygun” olarak kabul edilen üç program söz konusu olduğunda, Colorado daha az olasıydı.

Açıkçası, Sanders farklı hissediyor. Yerleşik bir Güç Beş programına koçluk yapmanın çekiciliği, kararında rol oynadı. Cincinnati 2023’te Büyük 12’ye katılacak ve bu harika bir hamle olsa da yeni ligdeki program için bilinmeyen bir gelecek sunuyor. Bu, Luke Fickell’in neden ayrıldığının bir parçası olabilir. Wisconsin Bearcats’i 2021’de Kolej Futbolu Playoff’una götürmesine rağmen.

Sanders, yeni görünümlü Pac-12’de Buffalo’larla bir şans görebilirdi. ne zaman USC Ve UCLA Big Ten’i 2024’te katılmak üzere terk etmek, ligin zirvesinde büyük bir güç boşluğu bırakacaktır. Belki de Sanders’ın yetenekleri Boulder’a çekme yeteneği ve koçluk becerisi, Colorado’yu Batı’da baskın bir program haline getirebilir.

Colorado’nun Sanders’ın yardımına ihtiyacı var

Sanders, Jackson State’in başına geçtiğinde, kendisini bazı harika oyuncular yetiştiren, ancak pek başarılı olamayan bir programın başında buldu. Jackson State, 1996’dan beri ilk konferans unvanı olan SWAC’ı 2007’den beri kazanamadı. Saunders, ikinci sezonunda ligi kazandı ve üçüncü sezonunda yine kazandı.

Colorado, Big 12’nin bir üyesi olduğu 2001 sezonundan bu yana bir konferans şampiyonluğu kazanamadı. Son 15 yılda biri 2020’de olmak üzere sadece iki bowling maçına çıktı. Sürüye katıldığından beri. -12 2011’de Buffalo’lar konferans oyununda 27-76 ve toplamda 48-94 kazandı.

Hayata döndürmek için elektriğe ihtiyaç duyan bir Power Five projesi varsa, o Colorado’dur. Programın işe alım yolunda da vasat sonuçları var; 2008’den beri ilk 30’a giren bir sınıfa sahip değil ve kendisini düzenli olarak ilk 50’nin dışında buluyor.

Sanders’ın yetenekleri çekme yeteneği, Colorado’nun ilgisinde önemli bir faktördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.