Colorado Springs çekimi: LGBTQ gece kulübünde en az 5 kişi öldüCNN

Polis, Cumartesi günü Colorado Springs, Colorado’daki bir LGBTQ gece kulübünde açılan ateş sonucu en az beş kişinin öldüğünü ve 18 kişinin yaralandığını söyledi.

Colorado Springs polisi Teğmen Pamela Castro, memurların çok sayıda 911 araması aldıklarını ve Club Q’da saat 23:57’den itibaren olay yerine yanıt verdiklerini söyledi.

Castro, “İçeride bir şüpheli buldular” dedi. Şu anda zanlının tedavisi sürüyor ancak gözaltında tutuluyor” dedi.

A Bildiri Sosyal medyada Club Q, “topluluğumuza yönelik bu anlamsız saldırının harap olduğunu” ve “tetikçiyi bastıran ve bu nefret dolu saldırıyı sona erdiren kahraman müşterilerin hızlı tepkileri sayesinde” olduğunu söyledi.

Polis, çatışmanın nasıl sona erdiğiyle ilgili ayrıntıları açıklamadı, ancak Castro, “Bu, polis memurlarının karıştığı bir silahlı saldırı değildi” dedi.

Vurulma sahnesi, 2016’da Orlando, Florida’daki bir LGBTQ gece kulübüne yapılan saldırıyı anımsatıyor. Silahlı adam IŞİD’e biat eden 49 kişiyi öldürdü Ve en az 53 kişi yaralandı.

Colorado, Amerikan tarihindeki en ölümcül toplu katliamlardan birinin yeridir. 1999 Columbine Lisesi saldırısı Ve bu Aurora’da 2012 sinema çekimi.

Polis, bu son çekim için olası bir neden hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Kulüp, Cumartesi gecesi Club Q’da saat 21:00’de bir punk ve alternatif gösteri ve ardından saat 23:00’te bir dans partisi içeren bir atletizm brunch’ı ve atletizm gösterisi planlıyor. . Kulübün web sitesi şimdi bir sonraki duyuruya kadar kapalı olacağını söylüyor.

Castro, silahlı saldırıda yaralananların sayısına zanlının dahil olup olmadığı konusunda netlik kazanmadı.

Colorado Springs İtfaiyesi Kaptanı Mike Smaldino, birden fazla 911 çağrısının ardından 11 ambulansın olay yerine yanıt verdiğini söyledi.

“Birkaç saat daha burada olacağız” diyen Castro, FBI’ın olay yerinde olduğunu ve yardım ettiğini de sözlerine ekledi.

Hastane iletişim başkan yardımcısı Dan Weaver’a göre UCHealth Memorial Hospital Central’da en az beş hasta tedavi ediliyor.

Colorado Valisi Jared Polis, milletin İlk açık eşcinsel valiSaldırıyı “acımasız, mide bulandırıcı ve yıkıcı” olarak nitelendiren bir bildiri yayınladı ve devlet kaynaklarını yerel kolluk kuvvetlerine devretti.

Bu korkunç çatışmada silahlı kişiyi durduran cesur insanlara ve ilk müdahale ekiplerine sonsuza kadar minnettarız” dedi. “Colorado, LGTBQ topluluğumuzun ve bu trajediden etkilenen herkesin yanında, biz birlikte yas tutuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.