Cuma Günü 1,28 Milyar Dolarlık Mega Milyonlarca Çekme: Kazanan Sayılar ve Daha Fazlası

İçinde Teksas, 1 milyon dolar veya daha fazlasını kazanan isimsiz kalabilir. İçinde arizona, 100.000 ABD Doları veya daha fazla kazananlar isimsiz kalmayı seçebilir, ancak şehirleri ve ikamet ettikleri bölge gizli değildir. İçinde Kaliforniya, Kazananların isimleri kamuya açık kayıtların bir parçasıdır. Michigan gibi bazı eyaletler Bir inanca izin verme Mega Millions veya Powerball gibi çok eyaletli piyangolar için.

Tüm piyango kazananları, büyük bir sahte çek ve büyük bir sırıtışla bir basın toplantısına gelmek zorunda değildir. Açık Kayıt Yasası uyarınca, Wisconsin Piyango Talep üzerine kazananın adını ve şehrini yayınlar. Haber medyası röportajları da dahil olmak üzere diğer tüm bilgiler kazanana bağlıdır.

Yani Mega Millions tarihindeki en büyük ikinci ikramiyeyi kazandınız. Şimdi ne var?

bizim tavsiyemize ihtiyacın yok Yatlar, özel adalar ve lüks arabalar, ancak uzmanlar kazananın saygın bir avukat, mali müşavir veya muhasebeciden yardım alması gerektiğini söylüyor. Önce araştırmanızı yapın.

Vergi danışmanlığı önemlidir. Cuma gününün galibi, 30 yılda 747,2 milyon doları götürü veya yıllık taksitlerle 1,28 milyar doları eve götürebilir. Federal hükümet yüzde 24’lük bir pay alıyor ve ayrıca eyalet vergileri ödemek zorunda kalacaksınız. Her iki seçenek de sizi şu anda yüzde 37 olan ve gelecekte artması planlanan en üst federal gelir vergisi dilimine sokar. Bu kılavuzda belirtilen Kiplinger Piyango hayal edenler için.

Bir mütevelli veya başka bir mali danışmanı işe almadan önce Tüketici Mali Koruma Bürosu, danışmanların geçmişini kontrol etmenizi, referans istemenizi, lisanslarının durumunu kontrol etmenizi ve mesleki geçmişleri hakkında bilgi bulmanızı önerir. Bu kaynaklar çevrimiçi.

Federal Ticaret Komisyonu tüketicilere tavsiyede bulunur Piyango kazananların durumunda, vergiler, tröstler veya mülkler gibi ihtiyaçlarına uygun bir alanda uzmanlaşmış bir avukat bulun ve aile, arkadaşlar, iş arkadaşları veya topluluk gruplarından tavsiyeler alın. Bir avukat tutmadan önce eyalet ve yerel barolar ile görüşmeniz tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.