Cumhuriyetçiler, Biden öğrenci kredisinin iptalini durdurmak için tasarıyı sundular.

  • Çarşamba günü, beş Cumhuriyetçi senatör, öğrenci borçlarının affını yasaklayan bir yasa tasarısı sundu.
  • Kanun, borçluların borçlarını iptal etmek veya affetmek için herhangi bir işlem yapmalarını engeller.
  • 50-50 Senato ve demokratik olarak kontrol edilen Meclis ile, tasarının herhangi bir zamanda yasalaşması pek olası değil.

Geniş borç affı ile ilgilenen öğrenci borçluları, sen. Mitt Romney bu konuda bir şey söylerse şans yok.

Utah merkezli yasa koyucu, Cumhuriyetçi meslektaşlarıyla birlikte Çarşamba günü, Biden yönetiminin öğrenci kredilerini geniş çapta iptal etmesini önleyecek yeni bir yasa tasarısı sundu – siyasi bir hareket. Başkan değerlendiriyor Geçen yıl göreve başladığından beri.

Öğrenci Kredisi Yükümlülüğü Yasası, Eğitim, Adalet ve Hazine Bakanlığı’nın, öğrenci borçlularına ödenmemiş borçları veya bu borçların bir kısmını iptal etmek veya affetmek için herhangi bir işlem yapmasını engelleyecektir. Çarşamba basın açıklaması.

Tasarı, Öğrenci Borçlarını Affetme, İptal ve Kamu Hizmeti Borçlarını Affetme ve Öğretmen Borçlarını Affetme gibi mevcut geri ödeme planları için muafiyetler içerecektir.

Kuzey Carolina Cumhuriyetçi Sense Richard Burr, Güney Carolina’dan Tim Scott, Louisiana’dan Bill Cassidy ve Kuzey Karolina’dan Tham Dillis bu hafta tasarıyı Kongre’ye sundu.

50-50 Senato, Demokratların kontrolündeki Meclis ve Oval Ofis’teki Biden ile, tasarının herhangi bir zamanda yasalaşması pek olası değil.

40 milyondan fazla Amerikalının şu anda 1.7 trilyon dolardan fazla öğrenci borcu var. 2020 kampanyasında, Biden, borçluyu 10.000 $ bağışlayacağına söz verdiAncak cumhurbaşkanı olmasından bu yana geçen bir yıldan fazla bir süre içinde, geniş af konusunda çok az hareket yapıldı.

Romney yaptığı açıklamada, “Biden yönetiminin yaklaşık 2 trilyon dolarlık öğrenci kredisini iptal etmesinin bir anlamı yok” dedi. Rapor, Bu, Başkanın tüm Amerikan öğrenci kredisini iptal etmesinin imkansızlığına işaret ediyor.

Senatör, “Bu karar, borcunu zaten ödemiş veya alternatif eğitim yolları izlemeye karar vermiş olanlar için adaletsiz olabilir, ancak tarihi enflasyon sırasında zaten büyük ölçüde enflasyonist olacaktır.”

Çarşamba günü yapılan açıklamada, milletvekilleri Biden’ın öğrenci kredisini affetme veya iptal etme yasal yetkisinin “yasal olarak sorgulanabilir” olduğunu söyledi. Bu yılın başlarında, Beyaz Saray Genelkurmay Başkanı Ron Klein şunları söyledi: Başkan olası bir af için yasal seçenekleri araştırdı.

Beyaz Saray’dan gelen son işaretler Biden, borçlu başına en az 10.000 ABD doları tutarında bir öğrenci kredisinden feragat etmeyi düşünüyor Ancak idari işlem yoluyla Kimin hak ettiğine dair sorular var.

Tasarıyı finanse eden Cumhuriyetçi milletvekilleri, öğrenci borçlarının affedilmesinin enflasyon oranlarını artıracağını söyledi. eşitsizliği artırır, Kolejleri ve üniversiteleri öğrenim ücretlerini artırmaya devam etmeye teşvik edin. Bir Mayıs analizi buldu Biden’ın 10.000 dolarlık projesi hükümete 321 milyar dolara mal olacak.

Ancak politikayı çevreleyen devam eden tartışmalara rağmen, Hazine Sekreteri Janet Yellen geçen hafta söyledi Öğrenci borçlarının affı “ekonomi için iyidir”.

Senato duruşması sırasında “Analiz edilmesi gereken bazı işlemler var” dedi.

Bu arada, Demokratlar ve avukatlar Biden’ı daha da fazla bir af düşünmeye teşvik etmeye devam ediyor ve ilericilerin borçluya 50.000 dolar ödemesi için baskı yaptığını – cumhurbaşkanının kendisi söyledi. dikkate alınmadı.

Romney daha önce öğrenci borçlarının affına karşı konuşmuştu. Seçmenlere ‘rüşvet’ diyor. Bunun, diğer borç türleri için daha geniş bir bağışlamaya yol açan kaygan bir eğim olabileceği konusunda uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.