Daha önce, Ian Kasırgası’nın görüntülerinin ardından Florida’nın Sanibel Adası’ndaki bazı oteller yıkılmıştı.

Yukarıdaki video: Ian Kasırgası’nın ardından Florida’nın yan yana havadan görüntüleri NOAA’nın yeni hava görüntülerine göre, Sanibel Adası kıyılarındaki birkaç sahil kulübesi, Ian Kasırgası’nın ardından yok edildi. Sanibel ve Captiva Adaları’ndaki evlerin çoğu hala ayakta, ancak bazı fırtına ve sel hasarı dışında, bir tür çatı hasarı olduğu görülüyor. Casa Yebel sahil beldesinin yakınında, kumda büyük yara izleri görülebilir – dalganın neden olduğu büyük erozyon. Plaj ve kum tepeleri. Shalimar Cottages & Motel de gitti. 14 kulübesi ve tüm motel binası fırtına tarafından yıkıldı. En az dört kulübe – ya da onlardan geriye kalanlar – sokakta oturuyor. Mitchell’in kumdan kaleleri de yok edildi. Hiçbir bina kalmadı ve mülk kumla kaplı. Video: Sanibel Geçidi’nin çöküşünün drone görüntüleri Sahildeki Waterside Inn sadece bir bina ötede. Yüzme havuzunu çevreleyen mülkteki sekiz binadan geriye kalan tek şey moloz. Ocean’s Reach alanını oluşturan dört binanın çatıları önemli ölçüde hasar gördü. Binaların içinde işlerin nasıl olduğu belli değil, ancak binaların arkasında önemli bir enkaz alanı görülebiliyor. Binaların arkasındaki kapalı otopark yapısı da yıkıldı. Fırtına dalgası Sanibel’i kapsamasa da, Sanibel Adası Golf Kulübü’ndeki birkaç ev sular altında.

Yukarıdaki video: Ian Kasırgası’nın ardından Florida’nın havadan görüntülerinin yan yana karşılaştırması

Sanibel Adası kıyılarındaki birçok plaj kulübesi, Ian Kasırgası’nın fırtına dalgası tarafından yok edildi, NOAA gösterisinden yeni hava görüntüleri.

Sanibel ve Captiva Adaları’ndaki evlerin çoğu hala ayakta, ancak bazı fırtına ve sel hasarına ek olarak, bir tür çatı hasarı meydana gelmiş gibi görünüyor.

Casa Yebel sahil beldesinin yakınında, kumda büyük yara izleri görülebilir – dalga, plajın ve kum tepelerinin çoğunu aşındırdı.

NOAA

Sanibel Adası kıyılarındaki birçok plaj kulübesi, Ian Kasırgası’nın fırtına dalgası tarafından yok edildi, NOAA gösterisinden yeni hava görüntüleri.

Shalimar Cottages & Motel de gitti. 14 kulübesi ve tüm motel binası fırtına tarafından yıkıldı. En az dört kulübe – ya da onlardan geriye kalanlar – sokakta oturuyor.

Mitchell’in kumdan kaleleri de yok edildi. Bina yoktur ve mülk kumla kaplıdır.

Video: Sanibel Geçidi’nin çöküşünün drone görüntüleri

Sahildeki Waterside Inn’de sadece bir bina var. Yüzme havuzunu çevreleyen mülkteki sekiz binadan geriye kalan tek şey moloz.

Ocean’s Reach alanını oluşturan dört binanın çatıları önemli ölçüde hasar gördü. Binaların içinde işlerin nasıl olduğu belli değil, ancak binaların arkasında önemli bir enkaz alanı görülebiliyor. Binaların arkasındaki kapalı otopark yapısı da yıkıldı.

Fırtına dalgası artık Sanibel’i kapatmasa da, Sanibel Adası Golf Kulübü’nde birkaç ev su altında kalıyor.

Timelapse video, Hurricane Ian’dan Sanibel Adası’ndaki fırtına artışını gösteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.