Deshaun Watson: Cleveland Browns oyun kurucu, ESPN’ye göre, isimsiz bir kaynağa atıfta bulunarak altı oyun için askıya alındı

Emekli federal yargıç ve bağımsız disiplin görevlisi Sue L. ESPN’in bildirdiğine göre, Robinson kararı Pazartesi günü verdi.

CNN, yorum için NFL, NFLPA ve Browns’a ulaştı.

Robinson, Watson’ın davasını Haziran ayı sonlarında duydu ve toplu iş sözleşmesi (CBA) uyarınca hem NFL hem de Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Derneği (NFLPA) tarafından ortaklaşa atandı.

CBA’ya göre, her iki taraf da üç iş günü içinde NFL Komiseri Roger Utdell’e yazılı olarak itiraz edebilir. Goodell veya görevlendirdiği kişi, “anlaşmazlığın tam, nihai ve eksiksiz çözümünü içerecek ve CBA uyarınca oyuncu için bağlayıcı olacak yazılı bir karar yayınlayacaktır.”

Pazar gecesi, NFLPA ve Watson, hiçbir karara itiraz etmeyeceklerini ve NFL’den de aynısını yapmasını istediklerini belirten ortak bir bildiri yayınladılar.

Watson, iki düzineden fazla kadını içeren cinsel saldırı ve taciz de dahil olmak üzere görevi kötüye kullanma iddialarıyla ilgili soruşturmalar nedeniyle Houston Texans’ın bir üyesiyken geçen sezon oynamadı.

Mart ayında Browns’a takas edilen Watson, aleyhindeki iddiaları defalarca reddetti.

24 sanığın avukatına göre, Haziran ayında Watson 24 davadan 20’sini karara bağladı.

Temmuz ayında, Houston Texans örgütüne karşı Watson aleyhindeki cinsel suistimal iddiaları nedeniyle “iddiada bulunan veya bulunmayı amaçlayan” 30 kadın, davacıların avukatı Tony Busbee’ye ve yayınlanan bir açıklamaya göre iddialarını sonuçlandırdı. Houston Texans’ın mülkiyeti ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.