DK Metcalf ve Seattle Seahawks, üç yıl, 72 milyon dolarlık uzatma için anlaştı

RENTON, Wash. — Seattle Seahawks ve yıldız çapında alıcı TK Metcalf Bir kaynak Perşembe günü ESPN’den Adam Schefter’e verdiği demeçte, 58.2 milyon dolarlık garanti içeren üç yıllık 72 milyon dolarlık bir uzatmayı kabul ettiler.

Kaynak, garantili toplamın, geniş bir alıcı için şimdiye kadarki en yüksek olan 30 milyon dolarlık bir imza bonusu içerdiğini söyledi.

Anlaşma, Metcalf’ın iki günlük “bekleme”sine hızlı bir son veriyor ve Seahawks’ın geleceği için en iyi performansı gösteren bir oyuncuyu kilitliyor. 24 yaşındaki Metcalf’ın bir yılı var ve çaylak anlaşmasında 4 milyon doların biraz altında kaldı ve şimdi 2025’e kadar imzalandı.

Uzatmasının 24 milyon dolarlık yeni para ortalaması, Metcalf’i Seahawks’ın en yüksek ücretli oyuncusu yapıyor ve güvenliği aşıyor Cemal Adams 17.5 milyon dolar ve şimdi onu franchise’ın yeni yüzü olarak güçlendiriyor Russel Wilson Ve Bobby Wagner Gittiler

Metcalf ve diğerleri Stephen Dix Faturalar şimdi NFL alıcıları arasında altıncı en yüksek ortalama yıllık maaş için bağlı.

Üç yıllık uzatma, Seahawks’ın genellikle büyük paralı ikinci kontratlarda tercih ettiği süreden daha kısa ve Metcalf’ı 28 yaşında serbest oyuncu olma yolunda ilerliyor. Son mega anlaşmalar eğitim kampına kadar tamamlanmadı

Metcalf, kampa Salı günü zamanında geldiğini, ancak menajeri Torey Tandy ve Seahawks’ın görüşmeye devam etmesi nedeniyle ilk iki antrenmana katılmadığını duyurdu. Antrenör Pete Carroll, yokluğunun Metcalf’ın ameliyatla onarılan ayağından değil sözleşmeden kaynaklandığını açıkladı.

Genel menajer John Schneider’in bazı mega anlaşmalar üzerindeki etiket şokunu alenen ifade etmesinden sonra alıcı piyasası hızla yükselirken Metcalf’ın geleceği bu sezonda biraz belirsizdi. Seahawks, bu yorumların ardından Metcalf ile ilgilenen ekiplerden telefonlar aldı, ancak savcılara konuşan bir kaynağa göre Seattle onu takas etmekle ilgilenmedi.

Ticari spekülasyonlara ve artan WR maaşlarına rağmen, Seahawks hem kamuoyunda hem de sahne arkasında Metcalf’ı sezondan önce imzalayacaklarına duydukları güveni dile getirdi. Metcalf’ın çözülmemiş sözleşmesi, alıcıyı geçen ayki zorunlu mini kampı atlamaya sevk ettikten sonra bile, ekip bunu mazeretsiz bir devamsızlık olarak değerlendirdi.

Carroll, kendisinin ve Schneider’ın 2010’da gelmesinden bu yana, Seahawks’ın oyuncuları uzun vadeli uzatma konusunda güçlü bir geçmişe sahip olduğunu kaydetti.

Carroll, Metcalf’ın Haziran’daki mini kampına katılmamasının ardından, “Kendimden daha az emin değilim, hayır,” dedi. “Yıllardır bunu yaşıyoruz. Bu zorlu bir dönem. Bu süreçten geçen birçok üst düzey adamımız var ve bu bizim için nasıl çalıştı? Doğru zamanda çözdük. John bu şeylerle uğraşırken edinebileceğiniz kadar deneyimli ve DK için harika. Temsil edildi ve DK harika bir çocuk. Ama bu ilk elden, ilk elden deneyimi hissetmekten kaçınmanın bir yolu yok. Hepsinin deneyimi. …O olağanüstü bir insan.O harika bir oyuncu.Dünyaya ve herkese sunacak çok şeyi var ve bizim yapamadığımız yerlere gitti.Öğrenmek için bu fırsatı kaçırmak istemiyorum.Öyleyse yapalım. en iyi.”

Metcalf, ilk üç sezonunda 3.170 yarda 216 yakalama ve 29 touchdown yaptı. Steve Largent’in tek sezonluk franchise rekorunu 1.303 karşılama yarda kırdıktan sonra 2020’de yalnız Pro Bowl’u yaptı. Kolejde hayatı tehdit eden bir boyun yaralanması geçirdikten sonra Metcalf, NFL kariyerinde hiçbir maçı kaçırmadı.

Geçen sezon ameliyat gerektiren kırık bir bacakla oynadı. Carroll Çarşamba günü, Metcalf’ın durumunu geçtiğini ve iyi durumda olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.