Donald Trump, Illinois GOP ön seçimlerinde Darren Bailey’i onayladı

Menton, In. – Eski Başkan Donald Trump, Darren Bailey’i Salı gününden bu yana ilk Cumhuriyetçi vali adayı olarak desteklemek için Cumartesi gecesi kırsal bir Batı-Orta Illinois Fuar Alanı mitingini kullandı. Rowe V. ABD Yüksek Mahkemesinin Wade’in davasını bozma kararı için.

Trump, Queensland yakınlarındaki Adams County Fuar Alanı’nda binlerce kişilik bir kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, “Darren bir çiftçi ve o bir savaşçı ve kesinlikle, tamamen saygı duyulduğu Illinois Eyalet Senatosu’nda olağanüstü bir savaşçı oldu.”

Trump, Demokrat Vali JP Britz’in ilk kez yeniden seçilmesi için çağrıda bulunarak, “Demokratlarımız tarafından işlenen şehirleri yutan şiddet suçunu yenecek ve Illinois eyaletini büyüklüğüne kavuşturacak. Darren’ı tamamen ve tüm kalbimle destekliyorum” dedi. Amerika’nın en kötü valilerinden.”

Altı yönlü GOP birincil yarışında başarının temel taşı olarak aktif olarak eski başkanın onayını arayan sadık bir Trump destekçisi olan Bailey, Illinois’in 2024’te Trump’ın yeni Beyaz Saray girişimini memnuniyetle karşılayacağını söyledi.

“Anlaşmamız şu. Kimseye yalan söylemeyeceğim ve hiçbir şeyi başıboş bırakmayacağım. Gördüğümde adını vereceğim, ”dedi Bailey, Trump’ın miting öncesi bir fotoğraf çekimi sırasında eski başkanın kafasından takma saç koparma hikayesini anlattıktan sonra.

Bailey, “Çocuklar, Illinois bizim için işlere sahip,” dedi. “Başkan Trump’a söz veriyorum, Illinois 2024’te onun için kırmızı halı serecek çünkü Illinois, Başkan Trump için hazır olacak.”

Trump, 2016’da cumhurbaşkanlığı adaylığında Illinois’i oyların yüzde 17’sini kaybetti ve 2020’de kaybetti.

Bir adayın zaferini onaylayana kadar onayları sık sık erteleyen Trump, Bailey’nin “her şeyden önce seçimi kazanacağını ve seçimi kazanacağınızı” tahmin etti.

Trump’ın 2020’de başkan adayı olan Bailey, seçmenlerin eski cumhurbaşkanına desteklerinde kararlı olduğu aşağı Illinois’den geliyor ve eyalet çapında giderek büyüyen valiliğine desteklerini geliştirmeye çalıştı. .

Aynı zamanda, Demokratik valinin salgın emirlerini engellemeye çalışan davalarda başlangıçta ve nihayetinde başarısız olurken, kentsel Chicago’nun kültür politikalarını reddeden evanjelik bir kırsal popülist adaylığı teşvik eden Britsker’in çok açık sözlü bir eleştirmeniydi.

Aurora Belediye Başkanı Richard Irwin, Petersburg yatırımcısı Jesse Sullivan, Bull Valley işadamı Gary Rabine, eski Waterloo eyalet senatörü. Bailey, Paul Shimp ve Hazel Crest avukatı Max Solomon da dahil olmak üzere adaylar alanında.

Trump’ın ziyareti, Miller’ın yeni seçilen 15. kongre bölgesi Rodney Davis’te beş kez Cumhuriyetçi adayı üzerinde tartışmalara yol açan oy payını artırmayı amaçlıyor. 2020 nüfus sayımının ardından demokratik yeniden bölüşümün bir hizbi olan Miller ve Davis arasındaki rekabet, Salı günü eyaletin ön seçimlerinde Cumhuriyetçi kongre görevlileri arasında olacak.

Trump, 1 Ocak’ta Miller’ı onayladı ve onun için Mar-a-Lago malikanesinde bir bağış toplama etkinliği düzenledi. Ancak Davis, bölgenin 35 GOP liderinden 31’inin ve komşu GOP kongre üyeleri Peoria’dan Darin LaHood ve Murphyboro’dan Mike Post da dahil olmak üzere bir dizi yerel GOP’un desteğine sahip.

Trump, “Mary ile korkusuz ABD’nin ilk vatanseverini seçmelisiniz” dedi. “İnanılmaz bir kadın, iyi tanıdığım biri. İlk günden beri benimle. Biliyorsun, iki yıl önce, üç yıl önce, bir yıl önce benim hakkımda en kötü şeyleri söyledi”, hareketimiz için bir savaşçı, “Trump söz konusu.

Trump’ın 6 Ocak 2021 Capitol ayaklanmasındaki rolünü araştıran House Select Komitesi’nde iki Cumhuriyetçiye saldıran eski başkan kalabalığa, “Eğer (Wyoming Amerikan temsilcisi) Liz’e bir mesaj göndermek istiyorsanız. Cheney, (Illinois) ABD Temsilcisi Adam Kingsinger ve (Demokratik Amerikan Meclisi Başkanı) Nancy Pelosi ve sahte medya, bu Salı gerçekten şaşırtıcı kişi Mary Miller’a oy vermelisiniz.

Miller, Trump’a “ABD’deki MAGA yurtseverleri adına” ve “Yüksek Mahkeme’deki beyazların yaşamları için tarihi zafer” için teşekkür etmek istediğini söyledi, ancak ne demek istediğini ayrıntılı olarak açıklamadı. Bir kampanya sözcüsü, mitingden sonra Miller’ın “yaşam hakkı” talep ettiğini, ancak yanlış olduğunu söyledi.

Mahkeme, Davis’i “sadece Cumhuriyet adına” etiketlemek için “Trump olmadan RINO’ların yollarını bulmalarının asla mümkün olmayacağına” karar verdi.

Trump’ın konuşmasından sonra Davis, Beyaz Saray’dayken eski başkanın politikalarına desteğini göstermeye çalışmasına rağmen Salı günü kazanacağını tahmin etti.

“Trump’ın görev süresi boyunca onunla çalışan muhafazakar sicilimden her zaman gurur duydum.

Trump, başkanlığı sırasında üç muhafazakar yargıcı atamak ve mahkemenin 1973 kararını bozan 6-3 kararındaki rolleri için borç para istedi.

Trump, “Mahkeme zaferi Anayasa’ya, zaferi hukukun üstünlüğüne ve hepsinden önemlisi yaşama zafer verdi” dedi. Kürtaj karşıtı hareketin nesillerine ve Anayasal Muhafazakarlara atıfta bulunarak, “Sınırsız sevginiz, fedakarlığınız ve bağlılığınız sonunda tam olarak ödüllendirildi” dedi.

Toplantıda, “Teşekkür ederim Trump” sloganları attılar.

Missouri’nin karşısındaki Mississippi Nehri Bluff’undan çok uzakta olmayan binlerce Trump destekçisi, sergi alanlarının içinde ve çevresinde toplandı, birçoğu spor kırmızısı “Mac America Great Again” şapkaları ve bazıları “İsa benim Kurtarıcım” ilan eden gömlekler giydi. Trump benim başkanım ”ve“ Tanrı, silahlar ve Trump ”.

Trump’ın Cumhuriyetçi seçmenler üzerindeki hakimiyetinin bir işareti olarak, yakınlardaki Queensland’den Rhonda Goodwin, Miller’ın Kongre’deki iki yılı hakkında fazla bir şey bilmediğini, ancak eski başkanın onayının onun için yeterli olduğunu itiraf etti.

Goodwin, “Trump’ı tanıyan herkes kazanacak” dedi. “Kendi araştırmamı tam olarak yapmadım. Adamlarının onu benden daha fazla test ettiğini düşündüm. Onu destekliyorsa, ihtiyacım olan şey bu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.