Donald Trump sahte seçmen planını çizdi, 6 Ocak’ta gösterilecek panel | 6 Ocak duruşmaları

6 Ocak Capitol saldırısını araştıran Meclis Seçim Komitesi’nin Salı günü dördüncü duruşmada görünmesi bekleniyor. Donald Trump Ve üst düzey danışmanlar, onu Beyaz Saray’a geri gönderme çabasının bir parçası olarak sahte seçmen slaytları gönderme planını koordine etti.

2020 seçimlerini takip eden haftalarda ve aylarda, panelin ayrıca Trump’ın yedi kilit savaş eyaletindeki üst düzey yetkililere Joe Biden’ın yenilgisini yolsuzluğa dönüştürmek için baskı yapma kampanyasını incelemesi bekleniyor.

Öğleden sonraki duruşmada, seçim komitesinin daha çok Trump’ın eyalet düzeyinde seçim sonuçlarını tersine çevirme girişiminde büyük rol oynayan sahte seçmen programına odaklanması bekleniyor.

Bu grup size Sahte Seçmenlerin nasıl programlandığını gösterecek. yasa dışı olabilir – Bazı eyaletlerde Biden’ın zaferini onaylamayı reddetmesi, Trump’ın Başkan Yardımcısı Mike Pence’in kendisine ikinci bir dönem vermeyi reddetmesi şeklindeki yasa dışı stratejisinin temeliydi.

Seçim Kurulu 14 Aralık 2020’de toplandığında 2020 seçim döngüsü farklı olsaydı ve Demokrat seçmenler Biden’ın Trump’a karşı zaferini onaylasaydı, seçim sonrası çatışmanın sonu olacaktı.

Ancak o yıl, savaşın parçaladığı yedi eyalette, görevdeki Demokrat seçmenlerin eyalet düzeyinde Pita’yı resmi olarak başkan olarak atamak için toplanmasından sonra yasadışı hale geldi. Cumhuriyetçi seçmenler de geldiOnun yerine Trump başkanını seçmeye geldiğini söylediler.

Trump seçmenleri geri gönderildi. Ancak, “Usulüne uygun seçilmiş ve hak sahibi seçmenler” olduklarını beyan eden ve eyaletlerinde Trump’ın cumhurbaşkanlığı seçimini kazandığını onaylayan sahte bir seçim belgesi imzaladılar.

Sahte seçmen düzeni bir girişim olarak oluşturuldu Seçmen “ikili” çıtalar oluşturmak için Benz, 6 Ocak’taki kongre sertifikasında Biden’ın zaferini resmileştirmeyi reddederek, seçimin şüpheli olduğunu iddia etmek için kullanılabilir.

Ayrıca, seçim komitesi sahte seçim sertifikalarının bir kısmının Trump’ın Beyaz Sarayı tarafından üretildiğini ve tüm sahte seçmen programının Trump ve eski CEO Mark Meadows da dahil olmak üzere üst düzey danışmanları tarafından koordine edildiğini gösterecek.

Soruşturmaya başkanlık edecek seçim komitesinin bir üyesi olan Adam Schiff, komite başkanı Benny Thompson ve başkan yardımcısı Liz Cheney ile birlikte Pazar günü CNN’ye verdiği demeçte.

Trump’ın hukuk ekibinin üyeleri, bunun planın çarpıtılmış bir özelliği olduğu konusunda ısrar ediyor, eyaletler seçim sonuçlarını Trump’a yeniden tasdik ediyor ve alternatif zaman dilimlerini imzalayarak bunların derhal Kongre’ye gönderilmesini istiyor. .

Trump avukatı John Eastman, 19 Aralık 2020’de, onaylanmadıkları takdirde Trump’ın çıtalarının “varışta öldüğünü” ve bu açıklamadan ödün vermenin zor olduğunu itiraf etti, ancak Trump, çıtalar henüz onaylanmamış olsa da, Biden’ın çıtalarını reddetmesi için Pence’i zorladı. .

Sahte seçmen planlaması önemlidir çünkü suç teşkil edebilir. Yargı, Trump’ı seçmen olarak imzalayan Cumhuriyetçilerin oy pusulalarında sahtecilik, posta sahtekarlığı veya ABD’yi aldatmaya yönelik komplo kurmakla suçlanıp suçlanmadığını araştırıyor.

Trump komploya dahil olursa, yargı onu kovuşturursa eski ABD başkanı cezai suçlamalarla karşı karşıya kalabilir. Washington’da en az bir federal büyük jüri Projeyi keşfetmek Ve Rudy Giuliani de dahil olmak üzere Trump seçim avukatlarının müdahalesi.

Seçimden sonraki haftalar ve aylarda bir panel yardımcısı, seçim komitesinin Trump’ın önde gelen Cumhuriyetçi devlet yetkilileri üzerindeki baskı kampanyasına da odaklanacağını söyledi.

Ekibin keşfetmek istediği diğer önemli parlama noktaları şunları içerir: Trump’ın şimdi rezil 2 Ocak 2021 çağrısı Duruşmada canlı ifade verecek olan Georgia Dışişleri Bakanı Brad Raffensberger, Trump tarafından seçimi kazanmak için oyları “bulması” istendiğinde.

Washington Post ve House müfettişlerinin seçim komitesinde çalıştığı bir kasette Trump, görüşme sırasında “Sahip olduğumuzdan daha fazla olan 11.780 oy bulmak istiyorum” dedi.

Seçim komitesi, Trump’ın diğer devlet yetkililerine kendi Beyaz Saray’ında ve kampanyasında seçim sahtekarlığını soruşturması için baskı yaptığını anlatıyor Avukatlar bunun bir yalan olduğunu biliyorduArizona House sözcüsü Rusty Bowers’ın ifadesine dayanmaktadır.

Heyet ayrıca, Giuliani ve diğerleri tarafından Biden için oy pusulalarının “bavullarında” gizlenmekle suçlanan Fulton County’deki bir Gürcü seçim yetkilisi olan Shay Moss’un ifadesini dinleyecek – seçim yetkilileri tarafından reddedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.