Dört ayaklı vedalar: Corgis ve midilliler Kraliçe’nin cenazesine katıldı | kraliçe ikinci Elizabeth

Kraliçe II. Elizabeth’in personeli, cenazesinden sonra hükümdara veda etmek için Buckingham Sarayı’nın dışındaki caddeyi sıraladı – ve Pazartesi günkü şenlikler, görülen tek kraliyet ailesi değildi. Kraliçe’nin corgis’i ve midillilerinden biri Windsor’daki alayı izlemek için götürüldü.

Pembroke Welsh Corgis olan Kraliçe’nin köpekleri Muick ve Sandy, Windsor Kalesi’ndeki avluda beklerken cenaze alayı iki personel tarafından izlendi.

Kraliyet corgis korteji bekliyor. Fotoğraf: Peter Nicholls/Reuters

Kraliçe’nin ölümü sırasında iki köpeği daha vardı – Candy adında bir torgie ve yavru horoz İspanyol Lizzie. onaylandı Prens Andrew ve eski karısı Sarah Ferguson corgis’e bakacak. Andrew daha sonra köpeklerle birlikte görüldü.

Kraliçe’ye ilk olarak yedi yaşında bir corgi verildi ve Kraliyet Corgis’in nesilleri, 18 yaşında kendisine verilen bir corgi olan Susie’den geliyor.

Ayrıca, tabut geçerken çiçekli haraçlar arasında bir boşlukta yolun kenarına götürülen Kraliçe’nin Düşmüş midillisi Carltonlima Emma da sergilendi.

Emma, ​​​​Kraliçenin Düşmüş Midillisi, tabut Windsor Şatosu'na varırken beklemededir.
Emma, ​​​​Kraliçenin Düşmüş Midillisi, tabut Windsor Şatosu’na varırken beklemededir. Fotoğraf: Aaron Soun/PA

Adını genellikle Emma olarak bilinen bir atın adından almıştır. Kraliçe’nin istekleri arasında Windsor’daki damatlardan Terry Pendry’nin 2020’deki Horse & Hound Dergisi için. Kraliçe ev sahibi oldu düştü midilli topluluğuVe Emma’nın 90’lı yıllarına kadar sürmeye devam etti.

Midilli bir kralın miğferini taşıyordu.
Midilli bir kralın miğferini taşıyordu. Fotoğraf: Aaron Soun/AP

Geçmişte bazı kraliyet cenazelerinde hayvanlar önemli bir rol oynamadı. 1910’da Kral Edward VII’nin cenazesinde, devlet başkanlarının resmi geçit töreninde kralın bir tel tilki teriyeri olan köpeği Caesar’ı bulmalarına biraz şaşırdıkları söylendi.

Sezar, Kraliçe II. Elizabeth’in Pazartesi günü taç giyme töreninin gerçekleştiği Edward VII ve kraliçesinin türbesi olan St George Şapeli’ndeki heykelde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.