Dosyalara göre Elon Musk, Twitter’ı satın almak için ekstra fon aldı | heyecan

Elon Musk, Çarşamba günü yayınlanan mali belgelere göre milyoneri en büyük anlaşmaya yaklaştıran Twitter’ı satın almak için ek fon aldı.

Tesla CEO’su, satın alma için kişisel finansmanını 27,3 milyar dolardan 33,5 milyar dolara çıkardığını, öz sermaye finansmanına 6,25 milyar dolar eklediğini ve girişimci girişimcinin borçlanma miktarını 44 milyar dolara indirdiğini söyledi.

Dünyanın en zengin adamı, eski hissedarlar da dahil olmak üzere hissedarlarla görüşüyor heyecan CEO Jack Dorsey, sözleşmeyi finanse etmek için ek mali yükümlülükler için başvurdu.

Musk, Twitter satın alımını finanse etmek için ilk olarak elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hisselerine karşı 12,5 milyar dolarlık marj kredisi aldı. Ancak ortak yatırımcıları getirdikten sonra bu ayın başlarında 6.25 milyar dolara indirdi.

En son dosyalama, Musk’ın geçen hafta Twitter’ı satın alma teklifinin, şirket sitenin toplam kullanıcılarının %5’inden daha azının spam botları içerdiğine dair kanıt gösterene kadar devam etmeyeceğini söylemesinin ardından geldi, analistler Twitter’ı hareketi kabul etmeye çağırdı. Düşük satış fiyatı.

Musk’ın mali planlarının ayrıntıları, Twitter hissedarlarının olağan toplantıları için toplandığı gün yayınlandı.

Musk’ın sosyal medya sitesini satın alma planına ilişkin referandum gündemde değil ancak ileriki bir tarihte kararsız bir tarihte gerçekleşecek.

Ancak hissedarların referanduma yönelik teklifleri genellikle Tesla CEO’su adına yapılıyordu.

Toplantıda yatırımcılar başlangıçta New York Eyaleti Kamu Emeklilik Fonu’nun Twitter’ın şirket fonlarının kullanımına yönelik siyasi katkıları çevreleyen politikaları ve uygulamaları hakkında bir rapor talep eden önerisini onayladılar.

Muhafazakar eğilimli grupların getirdiği iki proje yeterli oyu alamadı. Biri şirketin “medeni haklar ve ayrımcılık yapmama üzerindeki etkilerinin” denetlenmesi çağrısında bulundu ve “etnik/sosyal eşitlik” kurmaya çalışan “ırkçılık karşıtı” programları “kendi içinde derinden ırkçı” olarak nitelendirdi. Diğerleri şirketin kampanya faaliyetlerini ifşa etmeye çalıştı.

Birçok proje Twitter kullanıcıları, çalışanları ve paydaşları arasında var olan derin varoluşsal çatışmadan bahseder.

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’in kurucu ortağı olan yönetim kurulu üyesinin görev süresi Çarşamba günü sona erdi. Inovia Capital’in halka açık hissedarı Patrick Pichette, Investors Group’a yeniden seçildi.

Yatırımcılar ayrıca, özel sermaye şirketi Silver Lake’in eşbaşkanı olan ve elektrikli otomobil üreticisini özelleştirmek amacıyla Musk’a katılan Akon Durban’a karşı oy kullanan Musk’ın gruba yeniden seçilmesini de engelledi.

Pittsburgh’daki Bokeh Capital Partners’ın baş yatırım sorumlusu Kim Forrest, “Twitter yönetim kurulu Elon Musk’ı ve Twitter vizyonunu benimsemedi, bu nedenle ortak grubundan çıkarılması şaşırtıcı değil” dedi.

Durban’ın hissesine ilişkin oylama, Musk’ın plan paydaşları arasında şüpheciliğe veya teklif ettiği şey için ödeme yapmaya istekli olduğuna işaret edebilir, ancak yatırımcıların anlaşmayı büyük ölçüde onaylaması bekleniyor.

Twitter’ın grubu başlangıçta Musk’ın şirketteki payını artırma yeteneğini sınırlayan “zehir hapını” kabul etmek için oy kullandı, ancak daha sonra satın alma teklifini oybirliğiyle kabul etti.

Nisan ayında Kasturi bir anlaşmaya varıldı Twitter’ı hisse başına 54.20 dolara satın alın. Ancak Tesla CEO’su anlaşmanın Mayıs ayında olduğunu söyledi. ilerleyemiyor İşletim sistemi, kullanıcılarının %5’inden daha azının sahte veya spam hesapları olduğunu kanıtlayana kadar.

Uzmanlar geçen hafta yaptığı açıklamada, keskin dönüşün kendisi için giderek daha pahalı hale gelen bir anlaşmayı bozma veya yeniden müzakere etme taktiği dışında pek bir anlam ifade etmediğini söyledi. Tartışmaları herkese açık olarak oynamak, Twitter’da daha az olmamak üzere, kafa karışıklığına katkıda bulunur.

Uzmanlar, Musk’ın anlaşmayı tek taraflı olarak askıya alamayacağını söylüyor. Musk ayrılırsa 1 milyar dolarlık ayrılık ücreti alabilir. Alternatif olarak Musk, uzmanlar bunun mümkün olmadığını söylese de, Twitter’ı anlaşmayı sürdürmeye zorlamak için dava açabilir.

Columbia Business School’da finans profesörü olan Donna Hitcherich, hissedarlar teklifleri onaylasa bile sınırsız kalacağını söyledi.

Twitter’ın hisseleri uzun vadeli işlemlerde yaklaşık %6 artarak 39,15$’a yükseldi.

Musk, düzenleyici bulgunun ayrıntıları hakkında yorum yapmak için hemen müsait değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.