Dow 550 puan kapattı, Nasdaq %3’ten fazla yükseldi, çünkü güçlü banka kazançları volatil piyasayı yükseltti

Hisse senetleri Pazartesi günü önemli kazanç raporlarının bazı yatırımcı korkularını hafifletmesi ve en çok satan teknoloji isimlerinin toparlanması ile keskin bir şekilde yükseldi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 550.99 puan veya %1.86 artarak 30.185.82’de kapandı. S&P 500 %2.65 artışla 3.677.95’e yükseldi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite, Temmuz ayından bu yana en iyi günü olarak %3.43 artışla 10.675,80 seviyesinde kapandı.

S&P 500, hisse senetleri yılın en düşük seviyelerinde olduğu için son beş haftanın dördünde düştü. Son haftalarda her iki yönde de büyük hareketler, Wall Street’te bir huzursuzluk hissi uyandırdı, ancak çok az kişi piyasanın toparlanacağına inanıyor.

Morgan Stanley’den Mike Wilson, “200 haftalık hareketli ortalama, firmalar tamamen razı olana veya resmen resesyon gelene kadar ciddi bir destek, her ikisi de aylar sürebilir ve kısa vadede teknik bir ralliye yol açabilir” dedi. Müşterilere not.

Bazı spekülatif teknoloji isimleri, Zoom Video’nun %6 ve Çin İnternet hisselerinin daha iyi performans göstermesiyle Nasdaq’ın güçlü gününde yardımcı oldu.

Bu arada, üçüncü çeyrek kazanç sezonu tüm hızıyla devam ediyor. Yatırımcılar, inatla yüksek enflasyon ve ekonomik yavaşlama karşısında kurumsal Amerika’nın görünümlerinde önemli aşağı yönlü revizyonlar yapıp yapmayacağını izliyorlar.

Amerika Bankası Pazartesi günü beklenenden daha iyi sonuçlar yayınlayarak hisseyi %6 artırdı. New York Mellon Bankası Analistlerin beklentilerini aşan sonuçlar yayınladı ve hisseleri %5 arttı.

Birkaç önemli teknoloji ismi de bu hafta rapor veriyor. Netflix, tesla Ve IBM.

Pazartesi günkü hamlelerdeki bir diğer faktör de, yeni İngiltere maliye bakanı Jeremy Hunt’ın planlanan neredeyse tüm vergi indirimlerinin rafa kaldırılacağını duyurduğu Avrupa’daki siyasi gelişmelerdi. Sterlin %1’den fazla artışla ABD doları başına 1.135 dolardan işlem gördü ve Birleşik Krallık hükümet borcu keskin bir şekilde yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.