Dow Jones 400 Puan Biriktirdi, Şimdi Ne Olacak; 4 teknoloji devi kazançlarını bildirdi

Dow Jones vadeli işlemleri, Dow Jones Sanayi Ortalamasının Pazartesi günü 400 puandan fazla artmasının ardından Salı günkü açılışta düştü. Tech titans Alphabet, Apple, MetaPlatforms ve Microsoft, bu hafta kazançlarını açıkladı.
XAma önce Dow Jones hisseleri 3 milyon (Mmm) ve kola (Var) Salı günü erken saatlerde bildirilecektir. Genel motorlar (genel müdür), Halliburton (HAL), Raytheon Teknolojileri (RTX) ve GÜÇ KAYNAĞI (GÜÇ KAYNAĞI) Salı sabahı baş muhabirler arasında yer alacak.

Bugünün borsası: Çin hisseleri düşüyor

Pazartesi günü, Dow Jones sanayi ortalaması %1,3 ve S&P 500 %1,2 yükseldi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq kompoziti %0,9 yükseldi. Küçük-kapaklı Russell 2000 %0.35 yükseldi.

ortada Borsa Yatırım FonlarıNasdaq 100 izci Invesco QQQ Trust (QQQ) %1,1 ve SPDR S&P 500 (casusluk) %1,2 arttı.

Çin hisseleri Pazartesi günü düştü, Çin’in Hang Seng endeksi %6,4 düşerek 29 Nisan 2009’dan bu yana en düşük seviyesinde kapandı. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Gücünü pekiştirmeye devam etti.Partinin en güçlü karar alma organına birkaç destekçi atamak, kongreye meydan okuduktan ve üçüncü bir dönem için yarıştıktan sonra.

Ali Baba (Baba) ve Hoşçakal (başlangıç) her biri %12’den fazla düştü. Taco yeni enerjidir (DQ) neredeyse %7 dalış ve Li Oto (LI%17 düştü. Ve peşinden koşmak (PDD%24’ü devre dışı.

EV dev tesla (D.S.L.A.) 52 haftanın en düşük seviyesini gördükten sonra kayıpları %1,5’e indirdi. ortada Dow Jones Hisse Senetleri, Elma (AAPL%1,5’e kadar ticaret ve Microsoft (MSFT) %2.1 arttı Bugünün borsası.

özerk bölge (AZO), Kardinal sağlık (CAH), sıçan zambak (LLY) ve Teksas Yol Evi (TXRH) — Dow Jones hisse senetlerinin yanı sıra şerit (CVX) ve Birleşik Sağlık (UNH) — satın almak ve izlemek için en iyi hisse senetleri arasındadır. Yeni bir borsa rallisinin yatırımcıların izleme listelerini etkinleştirmeleri için mükemmel bir zaman olduğunu unutmayın.

Kardinal ve Texas Roadhouse IBD Lider Tablosu Hisseler. sıçan zambak IBD SwingTrader Stoklamak. Birleşik Sağlık özellikli Bu hafta boyunca Satın alma bölgesi sütununun yanındaki hisse senetleriDiğer üç harika hisse senedi fikriyle birlikte.


Curse’de İzlenecek En İyi 4 Büyüme HissesiRent borsa rallisi


Dow Jones Vadeli İşlemleri Bugün: Hazine getirileri, petrol fiyatları

Dow Jones vadeli işlemleri Salı günkü açılış zilinden önce %0.2 düştü. Nasdaq 100 vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere göre %0,25 değer kaybetti. Bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow Jones vadeli işlemleri Başka bir yerde bir sonraki rutin mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.

10 yıllık Hazine getirisi Pazartesi günü %4.23’e yükselerek Haziran 2008’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, ABD petrol fiyatları üç günlük bir rallinin ardından Pazartesi günü geriledi. West Texas Intermediate vadeli işlemleri varil başına 85$ civarında işlem gördü.

3. çeyrek kazançları Sezon: Alfabe, Elma, Meta, Microsoft raporu

Üçüncü çeyrek kazanç sezonu Hafta, teknoloji devlerinden önemli raporlarla başlıyor edebiyat (Google), Elma (AAPL), Meta platformlar (Meta) ve Microsoft (MSFT)

Elde edilen sonuçlar boeing (BA), Chevron, Merck ve vize (V) hafta boyunca yayınlanacak.

Kazanç raporları, hisse senetlerinde birçok büyük harekete neden olur ve özel dikkat gerektirir. Güçlü kazançlar, en yüksek hisseleri daha önce dokunulmamış seviyelere ve yeni satın alma noktalarının üzerine çıkarabilir.

Borsanın bir kazanç açıklamasına tepkisi genellikle size kazançtan daha fazlasını söyleyebilir. Sonuçlar güçlü görünüyor ancak hisse düşüyorsa, yatırımcılar büyümenin sürdürülebilirliği, artan maliyetler veya diğer olası olumsuz yönler konusunda endişelenebilir.

Bir piyasa ralli girişiminde yatırımcılar, kazanç sonuçlarını kolayca yenen ve güçlü geri dönüşlere sahip şirketleri aramalıdır. Piyasa toparlanırsa borsa liderlerinden biri olabilirler.

Yeni Bir Borsa Rallisinde Ne Yapmalı?

Son zamanlardaki kazanımlara rağmen, şimdi iki ayağınızla agresif bir şekilde hisse senetlerine geri dönmenin değil, ölçülü bir yaklaşım benimsemenin zamanıdır. Çoğu yatırımcı, portföyün yalnızca maksimum %20’sine sahip olmalıdır. Agresif yatırımcılar, piyasa kendini kanıtlamaya başlayana kadar %40 riskin altında kalmalıdır.

Şimdi ders çalışmak için önemli bir zaman IBD’nin Büyük Resim sütunu. Cuma günkü güçlü kazanımların ardından yatırımcılar, gelecekteki patlamalara atlamak için küratörlüğünü yaptığı izleme listelerini işe koymak isteyecekler. Ancak tüm takipler işe yaramaz, bu nedenle yeni patlama kendini kanıtladıkça maruziyeti yavaş ve sistematik bir şekilde artırmak önemlidir.

Yükseliş trendi gerçek ve anlamlıysa, başarılı çıkışlarla para kazanmak için bolca zaman olacaktır. Şimdi, yeni borsa rallisi devam ederken, riskleri artırma konusunda disiplinli olmak önemlidir.


Şimdi İzlenecek Beş Dow Jones Hissesi


İzlenecek Dow Jones hisseleri: Merck, UnitedHealth

Dow Jones üyesi ve IBD 50 hissesi Merck sonuncusu Çift dip noktası93.12 Satın almak için nokta, Göre IBD MarketSmith model tanıma. Hisseler Pazartesi günü %1.8 yükseldi ve %5 alım bölgesinde 97.78’de kapandı. Üçüncü çeyrek kazanç sonuçları, Perşembe günkü açılış zilinden önce açıklanacak.

Sağlık şirketi UnitedHealth, kulpun 553.23’üne bir kupayla yaklaşıyor. Satın almak için nokta, Göre IBD MarketSmith model tanıma. Hisseler Pazartesi günü %1,5 yükseldi ve hisse senedinin son girişine yaklaştı.

İzlenecek önemli hisse senetleri: AutoZone, Cardinal, Eli Lilly, Texas Roadhouse

Otomobil Parçaları Başkanı ve Günün son IBD hissesi AutoZone Pazartesi günü %4.6 yükseldi ve kupa bazının 2.362.34 alış noktasının üzerine çıktı. %5 Chase bölgesi 2,480,46’ya kadar çıkıyor.

IBD Lider Tablosu Stock Cardinal Health, kulplu kısa bir fincanın 71.22 girişinin ötesinde satın alma aralığında. IBD MarketSmith Grafik analizi. Hisseler, düz bir tabanın 72.38 alış noktasını geçiyor. Kazançlar 4 Kasım’da açıklanacak.

IBD SwingTrader Hisse senedi, Eli Lilly’nin 335,43 alış noktası olan düz tabanının üzerinde işlem gördü ve alış aralığını daha da kapatmak için geçen Pazartesi %2,1 arttı.

Texas Roadhouse, geçen haftaki kısa bir kırılma hareketinden sonra düz bir tabanın 95.52 satın alma noktasını kurtarmaya çalışıyor. Hisseler Pazartesi günü girişin biraz üzerinde sona erdi. Kazançlar Perşembe günü açıklanacak.


IBD Live’daki mevcut borsa rallisinde önde gelen hisse senetlerini analiz ederken IBD uzmanlarına katılın


Tesla hissesi

Tesla hissesi Çin’deki Model 3 ve Model Y otomobillerinin fiyatlarını %9’a kadar düşürdükten sonra kayıpları %1,5’e düşürmeden önce Pazartesi günü %7,4 kadar düştü. Hisseler Haziran 2021’den bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Hisse senedi, 52 haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık %49 oranında kapandı.

Dow Jones Liderleri: Apple, Microsoft

ortada Dow Jones Hisse SenetleriApple hisseleri Pazartesi günü %1,5 yükseldi ve 52 haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık %18 düştü. Son ralliye rağmen hisse 50 ve 200 günlük çizgilerinin altında kaldı. Apple’ın kazançları Perşembe kapanışından sonra düşüyor.

Microsoft, Pazartesi günü ikinci bir kazanç gününde %2.1 yükseldi. 13 Ekim’de 52 haftanın en düşük seviyesini gördükten sonra hisse toparlanma modunda. Yazılım şirketi, 52 haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık %30 düştü. Microsoft kazançları Salı günü daha sonra açıklanacak.

Scott Lehtonen’i Twitter’da takip etmeyi unutmayın @IBD_SLehtonen Büyüme stokları ve Dow Jones Endüstriyel Ortalaması hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı nasıl zamanlayacağınızı öğrenin

IBD Uzun Vadeli Liderler ile en iyi uzun vadeli yatırımları bulun

MarketSmith: Araştırma, çizelgeler, veriler ve eğitim tek bir yerde

Büyüme Hisse Senedi Nasıl Araştırılır: Bu IBD Aracı Neden En İyi Hisse Senetlerini Aramayı Kolaylaştırıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.