Dow Jones Vadeli İşlemleri: Apple Kazanç Dalgası, Fed Faiz Artışı Tezgahları; şimdi ne yapmalı

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte Pazar akşamı açılıyor. Borsa rallisi geçen hafta bazı kilit dirençleri kırarak güçlü kazançlar elde etti. Teknisyenler Cuma günü geri çekildi Patlatmak (PATLATMAK) ve diğer kötü getiriler.
XElma (APL), Microsoft (MSFT), Google Ebeveynler edebiyat (Google), Amazon.com (AMZN) ve Facebook Ebeveynleri Meta platformlar (Meta) kazanç için büyük bir hafta manşetleri.

META hissesi ve Google, Snap sonuçları ve rehberlik eksikliği nedeniyle Cuma günü keskin bir şekilde satıldı. Microsoft hissesi 50 günlük çizgisine geri döndü. Amazon, haftalık büyük kazançlarını azalttı. Ancak Apple hissesi 200 günlük çizgisine yakın beş hisseden biri ve görünürde belirgin bir satın alma noktası yok.

Bu arada, Federal Rezerv, Çarşamba günü büyük bir 75 baz puanlık artışla toplanacak. Gelecekteki hamleler için rehberlik anahtar olacaktır. Yatırımcılar, daha sonra sınırlı bir sıkılaştırma ile Eylül ayındaki faiz artışını iskonto etmeye başlıyor. Ekonominin hızla yavaşlamasının, hatta belki de resesyona girmesinin nedeni büyük ölçüde budur. Daha da yüksek enflasyonla birleşen bir durgunluk, şirket kârları için ideal bir kombinasyon değildir.


Bir merkez bankası durgunluğu zaten burada olabilir; S&P 500 için bu ne anlama geliyor?


Büyük endekslerdeki son hareket umut verici olsa da, yatırımcılar risk eklerken hala dikkatli olmalılar.

Birçok önde gelen hisse senedi alım sinyali vermedi. Bu arada, birkaç gelecek vaat eden hisse senedi de dahil olmak üzere ani satış gördü. Dolar ağacı (DLTR), Lantheus (LNTH), sağlık (AGL) ve Li Oto (LI), yatırımcılar için zor kararlar veriyor.

LNTH stoğu aktif IBD Lider Tablosu, Aquilan Cuma günü ayrıldı. Li Oto Stok ve Ajilon mevcuttur IBD 50. MSFT hisseleri ve Google çalışıyor IBD uzun vadeli liderler.

Makaleye yerleştirilmiş bir video, önemli piyasa hareketlerini incelerken aynı zamanda analiz etti. Kros Sağlık (CCRN), Li Auto ve DLTR hisse senedi.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq 100 vadeli işlemleriyle birlikte 18:00 ET’de açılıyor.

Bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerde bir sonraki rutin mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.


IBD Live’da borsa rallisine katılabilecek hisse senetlerini incelerken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Cuma günkü geri çekilmeye rağmen, borsa rallisi haftalık güçlü kazançlar elde etti.

Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta %2 yükseldi borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 2.6 yükseldi. Nasdaq kompoziti yüzde 3.3 yükseldi. Küçük sermayeli Russell 2000 %3.7 yükseldi.

10 yıllık Hazine getirisi Perşembe-Cuma 25 baz puan düşerek %2.78’e geriledi. Hazine getiri eğrisi bir yıldan 10 yıla ters çevrilir. %2,94 olan altı aylık T-bono oranı, 10 yıllık Hazine getirisinden önemli ölçüde yüksektir. Bütün bunlar artan resesyon risklerini yansıtıyor.

ABD ham petrol vadeli işlemleri geçen hafta %3 düşüşle varil başına 97.59 dolardan işlem gördü.

ETF’ler

ortada En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) geçen hafta %0,6 getiri sağlarken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (bot%0.45 iyileştirildi. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Sektörü ETF (KDV) önemli bir bileşen olan MSFT hissesi ile %5.4 yükseldi. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH) %5,6 yükseldi.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) geçen hafta %1.9 arttı. Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım) %5 arttı. ABD Küresel Jetler ETF (JETLER) %0.9 yükseldi. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB%6 arttı. Energy Select SPDR ETF (XLE) %3.7 ve Financial Select SPDR ETF (45) %3. Sağlık Hizmetleri Seç Sektörü SPDR Fonu (XLV%0,3 azaldı.

Daha spekülatif hikaye hisselerini yansıtan ARK Innovation ETF (ARKKGeçen hafta %4,85 artış ve ARK Genomics ETF (ARKG) %1.2, ancak her ikisi de Cuma günü haftalık kazançlarının yarısından fazlasını bıraktı.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


Stok sarsıntıları, sarsıntılar

Önde gelen bir hisse senedi veya altında satış yaparken Satın almak için nokta, yatırımcılar zor bir kararla karşı karşıya: sıkı tutunun, çıkın veya pozisyonu düzeltin. Doğru cevap yok. Bazen hisse senetleri geri dönerken diğerleri düşmeye devam eder – belki de kısa bir sıçramadan sonra. Mevcut değişken piyasada daha temkinli bir yaklaşım daha mantıklı. Girişe daha yakın satın almak da biraz ekstra yastık sağlayacaktır.

DLTR hissesi, Perşembe günü aniden yaklaşık %5 düştüğünde bu hafta alım bölgesine istikrarlı bir şekilde tırmanıyordu. Hisseler 166.45 alım noktasını kıl payı kaçırdı ancak 21 günlük çizgide destek buldu. MarketSmith analizi. Sonunda, TLDR’nin payı %1’den azdı. Cuma günü, Dolar Ağacı hisseleri kısa bir süreliğine alım bölgesinden çıktı ve kapanışta çok az değişiklik oldu.

LNTH hissesi Çarşamba günü rekor seviyeye ulaştı fincan tabanı, ancak 50 günlük çizginin yaklaşık %14 üzerinde kapanıyor. Perşembe günü, Lantheus hissesi gün içinde %7,8 düştü, ancak kayıplarını %3,1’e indirdi. Hızlı bir sarsıntı mı? Muhtemelen değil. LNTH hisseleri Cuma günü %4.5 düştü.

Ajilon hissesi Perşembe günü 27.12 alım noktası ile dip tabandan kırıldı. Ancak hisseler Cuma günü %8.3 düşüşle 25.18’e geriledi.

Li Auto hisseleri 13 Temmuz’daki 21 günlük serisinden geri döndü ve 18 Temmuz Pazartesi günü sağlam kazançlar elde etti. Ancak hisseler 21 günlük bir çizginin altına düştü. Çarşamba günü, LI hissesi Salı gününün en düşük seviyesinden %3.7 düştü. Perşembe günü, Li Auto 21 günlük serisini neredeyse yeniden yakaladı, ancak Cuma günü iyimserlikle satış yaptı. Sonuç olarak, Çinli EV üreticisi için zorlu bir gerileme haftası oldu.

Piyasa ralli analizi

Geçen hafta borsanın yükselişi önemli bir iyileşme gördü. Ana endeksler, son aylarda kilit nokta olan 50 günlük ve 10 haftalık hareketli ortalamalarının üzerine çıktı.

Snap’ten zayıf sonuçlar, verizon (VZ), Seagate Teknolojisi (STX) ve Sezgisel cerrahi (ISRG) Cuma günkü geri çekilme için bir katalizör olarak verildi.

Ancak piyasada, özellikle Nasdaq ve büyüme hisselerinde bir geri çekilme bekleniyordu. Kazançları tamamen iyileşmeden önce geri çekmek daha iyidir.

Herkes gelire doğru ilerliyorsa, bu gerçek sonuçlarda büyük satışlar için bir reçetedir. Bu, özellikle ekonomi hızla bozulmaya devam ederken ve rehberlik belirsizliğini koruyorken, özellikle şu anda doğru olabilir.

Silver’ın geri çekilmesi, sadece şirket için değil, kazanç sezonunun ne kadar tehlikeli olduğunun altını çiziyor. Snap’in kazanç raporu, diğer çevrimiçi reklamcılık şirketleri ve daha geniş pazar ile birlikte Meta ve Google hisselerine ağırlık verdi.

Silver’ın geri çekilmesi, dipte balık avlamanın risklerini gösteriyor, geri döndüklerinde hırpalanmış büyüme stokları satın alıyor.

Piyasanın Haziran ortasında düşmesi olası, ancak bu, tüm zamanların en yüksek seviyesine hızlı ve kolay bir ralli olacağı anlamına gelmiyor. Piyasa 2002’nin sonlarında ve 2008’in sonlarında düştü, ancak birkaç ay devam etmedi.

Teknoloji devleri Apple, Microsoft, Meta, Google ve Amazon dışında, önümüzdeki haftadaki diğer dikkate değer sonuçlar arasında şunlar yer alıyor: Exxon Mobil (XOM), şerit (CVX), Merck (MRK), Pfizer (PFE), Genel motorlar (genel müdür) ve Qualcomm (QCOM)

Apple, Microsoft, Merck ve XOM hisselerinin tümü Dow Jones bileşenleridir.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


şimdi ne yapmalı

Yatırımcılar hala maksimum, orta düzeyde riske sahip olmalıdır. Satın alınacak çok fazla iyi hisse senedi yok ve ani satışlara eğilimli olabilirler. Kazanç sezonu ve merkez bankası toplantıları piyasayı, çeşitli sektörleri ve bireysel hisse senetlerini her yöne gönderebilir.

Bu yüzden önümüzdeki birkaç gün için çok dikkatli olun. Yeni bir satın alma işlemi yapıyorsanız, erken satın alma fırsatlarını araştırın ve bu girdilere mümkün olduğunca yakın satın almaya çalışın.

İzleme listeleriniz üzerinde çalışmaya devam edin. Piyasa rallisi bir miktar güç gösterdi. yararlanmaya hazır olmalısınız.

Göre Büyük fotoğraf Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörlerle uyumlu olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Bu IBD aracı bunu neden kolaylaştırıyor? Sayınch En iyi hisseler için

Hızlı karlardan ve büyük kayıplardan kaçınmak mı istiyorsunuz? SwingTrader’ı deneyin

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

Dow Giant 5 hisseleri satın alma noktalarına yakın izlenecek

Tesla Vs. BYD: En İyi Satın Almak İçin Hangi Patlayan EV Devi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.