Dow Jones Vadeli İşlemleri İşleri Bekliyor Raporu Piyasa Rallisi Kazançları Tutuyor; Tesla Semi teslimatı başladı

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte Cuma günü erken saatlerde hafif düştü. Yatırımcılar Cuma sabahı Kasım ayı istihdam raporuna dönecekler.
XPerşembe gecesi bir Tesla yarı kamyon teslimat etkinliği düzenlendi tesla (D.S.L.A) artan EV satış rakamlarını yayınlamak için BYD arşivi.

Borsa rallisi Perşembe günü sağlam hareket gösterdi, endeksler karıştı ancak Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yorumları üzerine Çarşamba günkü büyük kazançları pekiştirdi. Merkez bankasının tercih ettiği fiyat göstergesi olan Perşembe günkü PCE enflasyon raporu, genel ve çekirdek enflasyonun yeniden hafifçe düşmesiyle birlikte beklenenden daha küçük bir aylık artış gösterdi.

Ulta güzel (Ulta) manşet kazanç raporları Perşembe gecesi. ULTA hissesi, güçlü kazançlar ve artan rehberlik sonrasında bir gecede çok az değişti. Güzellik ürünleri perakendecisinin hisseleri, alım noktalarından başlayarak şimdiden rekor seviyelerde. Viva Sistemleri (VEEV) mali Q3 görüşlerini geride bıraktı, ancak Q4 rehberliği, fikir birliği orta noktasının biraz altındaydı. VEEV hisseleri genişletilmiş ticarette ılımlı bir şekilde düştü. Hisseler, erken bir giriş olarak 200 günlük aralığın üzerinde kapandı.

Bu arada, Dow devi tırtıl (KEDİ) güçlü olmaya devam ediyor, CAT hissesi bir düşüş satın alma noktası. Siber Güvenlik Başkanı Palo Alto Ağları (PANW) ve Marriott Uluslararası (Mart) satın alma sinyalleri de yanıp sönüyor.

Boeing hisseleri hareketleniyor Salıncak Tüccarı. Tırtıl Perşembe günüydü Günün IBD stoğu.

Dow Jones Vadeli İşlemleri Bugün

Dow Jones vadeli işlemleri, gerçeğe uygun değere karşı bir kesir düştü. S&P 500 vadelileri %0,1 düştü. Nasdaq 100 vadelileri %0,3 düştü.

10 yıllık Hazine tahvil getirisi 2 baz puan artarak %3,55’e çıktı.

Dow vadeli işlemleri, Hazine getirileri ve daha fazlası, Kasım ayı istihdam raporunda ET ile 08:30’da yayınlanacak.

Bunun bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerdeki bir sonraki rutin, mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.

İş Bildirimi

Ekonomistler, Kasım ayı istihdam raporunun Ekim’deki 261.000 ve 200.000’den 200.000 olmasını bekliyorlardı. Ekim ayında 328.000 iş düşüşü gösteren konut anketine odaklanın. Hanehalkı anketine göre, işsizlik oranının %3,7’de sabit kalması ve işgücüne katılma oranının %62,3’e çıkması bekleniyor.

Bu haftaki diğer işgücü verileri genel olarak kademeli bir yavaşlamaya işaret etti. İlk işsizlik başvuruları beklenmedik bir şekilde düştü, ancak devam eden başvurular toparlandı. ADP, geçen ay özel sektör işe alımlarında keskin bir yavaşlama bildirirken, Ekim JOLTS anketi iş ilanlarında hafif bir düşüş gördü.

Tesla Yarı Teslimat Etkinliği

Tesla Yarı Model Kamyon teslimat etkinliği saat 17:00 PT’den hemen sonra başladı.

Tesla CEO’su Elon Musk, bazı Tesla Semi EV’leri devredecek PepsiCo (PEP) Perşembe gecesi. Geç demişken, Tesla Semi ilk olarak altı yıl önce tanıtıldı ve 2020’de üretime girmesi bekleniyor.

Tesla Semi, birinci sınıf Model S ile aynı plakalı tahrik ünitelerini kullanacak ve Musk, tek bir şarjla 500 millik bir menzile sahip olacağını söylüyor. Yatırımcılar fiyat, ürün yelpazesi ve envanter ile ilgili kesin spesifikasyonlar arayacaklardır. Tesla Semi, halihazırda piyasada bulunan büyük teçhizatlı EV’leri Volvo’dan satın aldığından bu önemli olacaktır. Nicola (NKLA), BYD (yapacağım) Hala fazla.

Bir diğer büyük soru da Tesla Semi üretiminin önümüzdeki aylarda nasıl görüneceği. Musk bu cephede belirsiz.

Bu arada Tesla, bu ay ABD’de Model 3 ve Model Y’de 3.750 $ indirim sunuyor. Şimdi fikir, insanları teslimat almaya teşvik etmektir. 1 Ocak’ta, belirli fiyat ve gelir limitlerine tabi olan 7.500 $’lık yeni ABD vergi kredilerinin yürürlüğe girmesi birçok alıcıyı beklemeye sevk etti. Hükümet henüz bir açıklama yapmasa da, vergi indirimleri çoğu Model 3 sedan ve Model Y crossover için geçerli olacak.

Tesla, planlandığı gibi Aralık ayı alımları için 8.000 yuan (1.133 $) sigorta sübvansiyonunu yarıya indirdi, ancak şimdi ücretsiz şarj ve 15.000 yuan olduğu söylenen diğer avantajlar sunuyor.

Tesla hisseleri Perşembe günü 194.70’te yatay seyretti. Çarşamba günü TSLA hissesi, büyük bir pazar rallisi ve Çin EV hisselerinin yükselmesiyle 21 günlük kazanç serisini kırarak %7,7 yükseldi.


Tesla vs. BYD: Hangi EV devi en iyi alımdır?


satış dünyası

Çinli EV devi BYD’nin Kasım ayı teslimatlarını Cuma veya Cumartesi günü yayınlaması bekleniyor. BYD’nin bu ay Çin’in 1 numaralı otomobil markası olması bekleniyor volkswagen (VWAGY) Audi dahil VW Grubu 1 numara olacak.

BYD hissesi %2,2 düşerek 25,07’ye geriledi, ancak hala 50 günlük çizgisinin üzerinde. BYDDF, Çarşamba günü diğer Çin EV hisseleriyle birlikte %9,9 değer kazandı.


IBD Live’da bir borsa rallisinde olabilecek hisse senetlerini incelerken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Borsa rallisi Perşembe sabahı 30 dakikalık bir düşüş yaşadı, ancak Çarşamba günkü büyük kazanımların ardından kademeli olarak karışık bir performans sergileyerek sağlam bir performans sergiledi.

Dow Jones endüstri ortalaması Perşembe günü %0,6 düştü Borsa ticaretiile birlikte Salesforce.com (CRM) büyük bir negatiftir. S&P 500 endeksi yüzde 0.1 düştü. Nasdaq bileşik endeksi %0.1 yükseldi. Küçük çaplı Russell 2000 %0,2 geriledi.

ABD ham petrol fiyatları %0.8 artışla varil başına 81.22 dolara yükseldi.

10 yıllık Hazine tahvil getirisi 17 baz puan düşerek %3.53’e geriledi ve Eylül sonundan bu yana en düşük seviyesine geldi. Fed Başkanı Powell’ın yorumları ve PCE enflasyon raporunun ardından piyasalar, 14 Aralık’ta 50 baz puanlık bir Fed faiz artırımına kilitlenmek üzere ve dört toplantılık 75 baz puanlık bir dizi hamleyi sonlandırıyor. Ayrıca, Fed’in Şubat ayında faiz oranlarını çeyrek puan artırma şansı yüzde 50’dir.

Getirilerle hareket eden dolar, yaklaşık üç ayın en düşük seviyesine geriledi.

Alış noktalarına yakın hisseler

CAT hissesi %0,3 düşüşle 235,69 oldu. Hisse hala geçerli bir 238 satın alma noktasında askıda fincan tabanı Adım, Nisan’a geri dönüyor MarketSmith analizi. Yatırımcılar 239,95’i başka bir satın alma noktası, yedi aylık bir kupa tabanı için yüksek bir seviye veya Haziran 2021’de başlayacak büyük bir konsolidasyon için geleneksel bir seviye olarak görebilirler.

Siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks’ün hisseleri %5 artışla 178,40’a çıkarak 200 günlük hedefinin üzerine çıktı ve Eylül ortasından bu yana ilk kez bu kilit konumunu geri kazandı. Bu, Çarşamba günkü 50 günlük çizgiden bir toparlanmanın ardından akranlarda büyük bir kazanç satışını engelliyor. kitle grevi (REZİL) Yatırımcılar PANW hisselerini harika bulabilirler, Çift dip noktası 193.01 bir satın alma noktası ile. Ancak hisse senetleri, 200 günlük çizgiyi ve aşağı eğimli bir trend çizgisini aşmak için Nisan zirvesinden çoktan toparlandı.

MAR hissesi, 164.99’luk alış noktasının üzerinde %0.1 düşerek 165.19’a geldi. Aşağıdan 16. Çarşamba günü, Marriott hissesi 200 günlük çizgisinden toparlanarak %2,5 artışla en yüksek seviyesine ulaştı.

ETF’ler

ortada En iyi ETF’leriShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Sektörü ETF’si (IGV), önemli CRM hisseleri satılsa bile %1,1 arttı. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH) %0,3 azaldı.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %0,8 düştü ve Global X US Infrastructure Development ETF (kaldırım%0,1 arttı. ABD Küresel Jetleri ETF’si (JETLER%0,4 azaldı. SPDR S&P Homebuilders ETF’si (XHB%1,25 arttı. Enerji Seçimi SPDR ETF (XLE) %0,3 düştü ve Financial Select SPDR ETF (45) %0,6 düştü. Sağlık Sektörü Seçilmiş SPDR Fonu (XLV) gelişmiş %0,3

Daha spekülatif hikaye stoklarını yansıtan ARK Innovation ETF (ARKK) %1,1 yükseldi ve ARK Genomics ETF (ARKG%0.6 yükseldi. Tesla hissesi, Arc Invest’in ETF’leri arasında önemli bir ağırlıktır. Cathy Woods Arc’ın da BYD hissesinde küçük bir pozisyonu var.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


Piyasa ralli analizi

Borsa rallisi Perşembe günü yapıcı bir hareket gösterdi ve esasen Çarşamba günkü büyük kazanımlarını sürdürdü.

S&P 500 endeksi, Çarşamba günü nihayet bu kilit seviyeye ulaştıktan sonra 200 günlük hareketli ortalamasını aşağı çekmekten gün içinde geri döndü. Russell 2000 de 200 günlük çizgisini korudu. Nasdaq’ın 200 günün zirvesine geri dönmesi için hala yapacak işleri var.

Dow Jones, büyük ölçüde Salesforce nedeniyle Çarşamba günü kazanımlarının yalnızca bir kısmından vazgeçti. Caterpillar, Boeing ve UNH hisseleri de dahil olmak üzere birçok Dow Jones hissesi güç gösteriyor. Endüstri, finans, sağlık hizmetleri ve daha fazlasındaki geniş güçleri yansıtır.

Ekim PCE enflasyon raporu beklenenden biraz daha iyiydi. Çarşamba günkü Fed Başkanı Jerome Powell’a yönelik güçlü piyasa rallisinin ardından – açıkçası pek de kötü görünmüyordu – Perşembe günü bu kazanımlara tutunmak yapıcıydı.

Cuma günkü istihdam raporu başka bir engel. İstihdam verileri, işgücü piyasasında bir miktar yavaşlamaya işaret ediyorsa, bu, hisse senetlerinin daha da toparlanmasına neden olabilir. Ancak sıcak bir işgücü piyasası büyük bir satışı tetikleyebilir.

Hazine getirileri ve dolar, son iki gün içinde ve son birkaç hafta içinde keskin bir şekilde düşerek hisse senetlerine büyük bir yük getirdi. Verimlerde ve dolarda bir toparlanma şaşırtıcı olmaz.

Bir piyasa rallisinin, birkaç büyük bir günlük kazançtan ve ardından yatay hareketlerden veya kayan hareketlerden oluştuğunu unutmayın. Endeks son birkaç haftadır daha yüksek olsa da, yatırımcıların öne geçmesi zor oldu.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


şimdi ne yapmalı

Çarşamba günkü büyük hamleyi almak veya ayakta durmak için nedenler vardı. Perşembe günü, yatırımcılar biraz poz vermiş olabilir, ancak istihdam raporu büyük bir soru işareti olmaya devam ediyor.

Kasım ayı istihdam raporunda Cuma günkü piyasa rallisi birçok satın alma fırsatını tetikleyecek. Ancak büyük haberler öncesinde gelecek vadeden hisse senetlerine aldanmayın. Bunun yerine, harekete geçmeye hazır olmak için izleme listeniz üzerinde çalışın. Ancak piyasa veya hisse senetleriniz güneye yönelirse riski azaltmaya hazır olun.

Göre Büyük fotoğraf Her gün, piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörler ile uyumlu olmalıdır.

Twitter’da Ed Carson’ı takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Bu IBD aracı bunu neden kolaylaştırıyor? Sayınch En iyi stoklar için

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme hisse senetleri

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizlerini bugün açın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.