Dow Jones Vadeli İşlemleri: Piyasa Rallisi Geri Çekildiğinde Ne Yapılmalı; Warren Buffett üssü patlattı

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleriyle birlikte Pazar akşamı, Fed Başkanı Jerome Powell’ın önümüzdeki hafta sonu büyük bir yükseliş göstermesiyle açılıyor. Borsa rallisi geçen hafta kilit dirençten geri çekilirken, Hazine getirileri %3’e yükseldi.
XSon iki ayda büyük hamleler yapan yüksek değerli büyüme isimleri en büyük kaybedenler oldu. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Cuma günü sert bir şekilde satıldı.

Yatırımcılar, yeni risk eklemeden önce piyasanın nasıl geri çekileceğini görmek için beklemelidir.

Warren Buffett hisseleri Elma (APL) ve Batı Petrol (OKSİ) görmek gerekir. Occidental Petroleum, Cuma günü Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’inin OXY hissesini %50 artırmak için yasal onay almasıyla yükseldi. AAPL hissesi bir trend çizgisi girişi etrafında işlem görüyor. tesla (D.S.L.A.), Santigrat Holdings (CEH), AstraZeneca (AZN), Monolitik Güç Sistemleri (MPWR) ve izole etmek (internet) yakınlarda çeşitlidir Puan satın al.

CELH Stok ve Monolitik Güç mevcuttur IBD Lider Tablosu İzlenecekler listesi. AZN hissesi hareket halinde salıncak tüccarı. MPWR stoku çalışıyor IBD uzun vadeli liderler. Celsius, Monolitik ve Tesla stoklandı IBD 50. Monolitik ve OXY stokları mevcuttur IBD Büyük Başlık 20.

Insulet ve AstraZeneca vardı Günün IBD hissesi Geçen hafta sınav.

Fed başkanı Powell

Fed Başkanı Powell, Cuma günü yıllık Jackson Hole toplantısında politika konuşması yapacak. Powell bu konuşmayı önceki yıllarda önemli politika değişikliklerinin sinyalini vermek için kullanmıştı. Piyasaları şaşırtacak ne söyleyeceği belli değil. Federal Rezerv, yüksek enflasyonla mücadele etmek için bir oran artışları döngüsünün ortasında. Politika yapıcılar yakında daha küçük Fed faiz artırımlarına geçebilir, ancak Powell elini uzatmaya hazır değil.

Demografik yapı nedeniyle sıkı bir işgücü arzı gibi, Fed’in önümüzdeki yıllarda oranları daha yüksek tutmasına neden olabilecek daha uzun vadeli zorluklara işaret edebilir.

Eylül Piyasalar, Fed’in 20-21 toplantısında üçüncü kez faiz oranlarını 75 baz puan artırıp artırmayacağı veya yarım puanlık bir hamleyi tercih edip etmeyeceği konusunda bölünmüş durumda.

Konuşmasının ardından, Ağustos ayı istihdam raporu ve tüketici fiyat endeksi de dahil olmak üzere Eylül ayındaki Fed toplantısı öncesinde birkaç önemli ekonomik rapor yayınlanacak.

Bitcoin düşüyor

Bitcoin çöktü Hafta için zaten mütevazı bir geri çekilmenin ardından Cuma günü yaklaşık 21.000 dolar. Cumartesi sabahı 21.000 doların üzerinde işlem gördü. Haziran ayında 18.000 doların altına düştükten sonra, Bitcoin fiyatı 14 Ağustos’ta yaklaşık 25.000 dolara yükseldi. Bitcoin ve kripto para birimleri gibi spekülatif büyüme hisse senetleri Hazine getirileriyle mücadele ediyor. Yüksek verim doları yükseltir.

Bitcoin ile ilgili hisse senetleri gibi madeni para tabanı (para birimi) geçen hafta da keskin bir düşüş yaşadı.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri ile birlikte Pazar günü 18:00 ET’de açılıyor.

Bir gecede yapılan bir operasyon olduğunu unutmayın. Dow vadeli işlemleri Başka bir yerde bir sonraki rutin mutlaka gerçek ticarete dönüşmez Borsa oturum.


IBD Live’da borsa rallisine katılabilecek hisse senetlerini incelerken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Borsa rallisi hafta boyunca kilit dirence doğru veya üzerine çıkmaya başladı, ancak sonunda çoğunlukla veya tamamen Cuma günü geri çekildi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta %0.2 düştü borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 1.2 düştü. Nasdaq kompoziti %2.6 düştü. Küçük kapaklı Russell 2000 %2.9 düştü.

10 yıllık Hazine getirisi Cuma günü 11 baz puan olmak üzere 14 baz puan artarak %2,99’a yükseldi.

ABD ham petrol vadeli işlemleri geçen hafta %1.4 düşüşle 90.77$’a geriledi, ancak haftalık en düşük seviyelerinden toparlandı. Doğal gaz vadeli işlemleri yaklaşık 14 yılın en yüksek seviyesinde işlem gördü.

ETF’ler

ortada En İyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) geçen hafta %2.9 düşerken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (bot) %0,4 düşerek güçlü haftalık kazançlarını sildi. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Sektörü ETF (KDV) %3.9 düştü. VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH) MPWR hissesi beklemedeyken %4,2 düştü.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) geçen hafta %4.2 düştü. Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım%1,4 düştü. ABD Küresel Jetler ETF (JETLER%4,2 azaldı. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) geri döndü, %3 geriledi ve sekiz haftalık galibiyet serisini bitirdi. Energy Select SPDR ETF (XLE) OXY hissesi %1.3 ile dikkat çekici bir artış gösterdi. Fon Seçimi SPDR ETF (45%1.8’e kadar verdi. Sağlık Hizmetleri Seç Sektörü SPDR Fonu (XLV) geçen hafta %0,5 düştü, ancak Cuma günü yükseldi.

Daha spekülatif hikaye hisselerini yansıtan ARK Innovation ETF (ARKK) geçen hafta %14 düşerek 50 günlük çizgisini kırdı. ARK Genomik ETF (ARKG) 50 günün en yüksek seviyesi üzerinden %13 düştü.

Tesla hisseleri, ArcInvest’in ETF’lerinde büyük bir holding.


Şimdi İzlenecek En İyi Beş Çin Hisse Senedi


Warren Buffett hisseleri

OXY hisseleri Cuma günü %9.9 artışla 71.29’a yükseldi ve kulplu fincan 66.26’yı normal seviyelerin üç katı aştı. MarketSmith analizi. Hisseler şimdi %5’ten biraz daha uzatıldı Satın alma bölgesiBu nedenle yatırımcılar geri çekilmeyi beklemek isteyebilir.

Occidental Petroleum, Warren Buffett’in Berkshire OXY’si son aylarda %20’den fazla yığıldığı için birçok petrol stoğundan daha iyi performans gösterdi.

Berkshire Cuma günü Federal Enerji Düzenleme Komisyonu’nun Occidental Petroleum’un %50’sini satın alma talebini onayladı ve bu da patlamayı tetikledi. Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Berkshire iddiayı 11 Temmuz’da açtı.

Berkshire’ın 1 numaralı konumu, son iki ayda diğer mega caps’lerden ve daha geniş pazardan daha iyi performans gösteren Apple’da. Apple hisseleri Cuma günü %1,7 düşüşle 171.55’e geriledi. Dow Jones teknoloji devi altı haftalık galibiyet serisini sonlandırdı, ancak sadece %0.3 düştü. AAPL hisseleri, şu anda 173 civarında olan ve erken bir giriş noktası olabilecek aşağı doğru eğimli bir trend çizgisinin altında. Resmi satın alma noktası 183.04’tür. İdeal olarak, Apple hissesi yakında bir avuç yapacak.

İzlenecek Diğer Hisseler

Tesla hisseleri %1.1 düşüşle 890’a geriledi ve 200 günlük çizginin altına geriledi. Salı günü, TSLA hissesi üç ayın en yüksek seviyesi olan 944’ü vurdu ve agresif bir girişi sınırladı. Tesla genel olarak geçen hafta rakip EV üreticilerinden ve ark tipi hisse senetlerinden daha iyi performans gösterdi, ancak 1.208.10’luk resmi bir satın alma noktasından uzak kaldı.

25 Ağustos’ta TSLA hisseleri 3’e 1 bölünecek. Bunun olumlu mu yoksa olumsuz bir katalizör mü olacağı belli değil. Tesla, aylar önce hissedarların 4 Ağustos’ta onayladığı bölünmeyi önerdi.


Tesla Vs. BYD: Hangi EV devi en iyi satın almadır?


CELH hissesi geçen hafta %6.5 düşüşle 98.28’e düştü, ancak 21 günlük hareketli ortalaması civarında destek buldu. 21 günlük vergide kısa bir indirim etkili olacaktır. Mayıs ayının sonundan bu yana yükselen Celsius hissesi, 109,84 alım noktası sunan dokuz aylık derin bir konsolidasyon için bir tutam oluşturdu.

AZN hissesi geçen hafta %0.8 artarak 67.17’ye yükseldi ve önceki hafta 50 günlük çizgiden toparlandıktan sonra eski bir 67.50 alış noktası aldı. bu Göreceli güç çizgisi AstraZeneca hissesi son haftalarda konsolide olurken, daha geniş pazar ilerledi. Ancak AZN hissesi ve diğer savunma büyüme isimleri bir kez daha iyi performans göstermeye hazır olabilir.

MPWR hisseleri son haftada %3’ün üzerinde düşüşle bir önceki haftaya göre bir hafta artarak 511.65’e geriledi. Monolitik Güç Yığını 541,49 Kupa ile idare edin Yonga üreticisinin Temmuz ayının başından Ağustos ayının başlarına kadar yükselmesinden sonraki bir satın alma noktası. 21 günlük hareketli ortalamaya bir düşüş, 500 seviyesine karşılık gelir ve düşüş eğilimini kapatır.

Geçen hafta, PODD hissesi %1.2 düşüşle 267.42’ye geriledi. Diyabet ürünleri üreticisinin hisseleri, dipte 276,48 alım noktasına sahip. Çift dip noktası. Yalıtım stoğu, 21 günlük hareketli ortalamasından biraz daha fazla sallanma kullanabilir.

Piyasa ralli analizi

Borsa rallisi geçen hafta 200 günlük hareketli ortalama civarında dirençle karşılaştı. S&P 500, bu kilit seviyenin bir noktasına gelirken, Dow Jones ve Russell 2000 haftası boyunca bunun üzerine çıktı, ancak sonunda daha düşük bir noktada kapandı.

ARKK ve yüksek değerli büyüme isimleri, keskin kayıplara rağmen geri çekilmeye direnirken, ana endeksler erken askıya alındı. Ancak Cuma günü, Nasdaq nihayet 10 günlük hareketli ortalamasının altına düştü ve 21 günlük çizgisine doğru ilerledi.

Ana endeksler haftalarca koştu ve birçok eski lider alttan %50, %100 veya daha fazla yükseldi. Yani 200 günlük çizgi geri çekilmek için mantıklı bir yerdi.

Yükselen Hazine getirileri, geçen haftaki geri çekilme mesajını vermeye yardımcı oldu. Daha yüksek oranlar, özellikle yüksek değerli büyüme adları olmak üzere hisse senetleri üzerinde bir engeldir. Enerji fiyatları yükselirse, enflasyondaki düşüş kontrol altına alınabilir veya durdurulabilir ve aynı zamanda daha uzun süreli büyük merkez bankası faiz artışlarına yol açabilir.

Ancak, yüksek enerji fiyatları, geçen hafta büyük kazananlar arasında yer alan Occidental Petroleum gibi petrol ve gaz hisseleri için iyi haber.

İlaç üreticileri ve savunma büyüme stokları, AZN hissesi ve hersey (H.S.Y.)

21 günlük çizgiye geri çekilme, Monolitik ve Santigrat gibi hisse senetlerinin doğru sarsıntıları daha derinden yönlendirmesine izin vererek, piyasa rallisi için iyi bir haber olabilir. Ancak mütevazı bir aksiliğin daha ciddi bir şeye dönüşüp dönüşmeyeceğini veya hangi sektörlerin zor zamanlar geçirebileceğini asla bilemezsiniz.


IBD’nin ETF Pazar Stratejisi ile piyasayı zamanlayın


şimdi ne yapmalı

Yatırımcılar, borsa rallisi geri çekilirken net risk ekleme konusunda dikkatli olmalı. Yeni bir hisse senedi almaya karar verirseniz, diğer hisse senetlerindeki kârın bir kısmını veya tamamını alarak bunu mahsup edebilirsiniz.

Henüz maruz kalmayı azaltmaya gerek yok, ancak makul kazançların sıfıra düşmesine ve kaybedilen pozisyonların hızla azalmasına izin vermeyin.

Bu, izleme listeleri üzerinde çalışmak için harika bir zaman. Piyasada hala çok fazla liderlik veya potansiyel liderlik var. Pek çok hissenin önümüzdeki günlerde alım fırsatları yaratarak kolları, tabanları veya geri çekilmeleri yapması muhtemeldir.

Göre Büyük fotoğraf Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörlerle uyumlu olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Satın almak ve izlemek için en iyi büyüme stokları

IBD Live’a katılın ve profesyonellerden en iyi grafik okuma ve işlem tekniklerini öğrenin

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizini bugün açın

Satın Alma Bölgesinde S&P 500 Hisse Senedi, İzlenecek 5 Chip Adı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.